SLajme. Sport. Shqip.

TESTI I PARË

Liria, testi i parë përballë Ballkanit

Raiffeisen Superliga
Liria, testi i parë përballë Ballkanit

01/08/15 @ 11:15 // 1 orë më parë


FSHF

Përcaktohet orari i Superkupës së Shqipërisë

Kategoria Superiore

Përcaktohet orari i Superkupës së Shqipërisë

Ndeshja e Superkupës së Shqipërisë sivjet do të luhet ndërmjet kampionit aktual, Skënderbeut, dhe fituesit aktual të Kupës, Laçit.

01/08/15 @ 10:53 // 2 orë më parëGJILAN

Ramadani te Drita

Raiffeisen Superliga/Merkato

Ramadani te Drita

Mesfushori Ylber Ramadani ka arritur marrëveshje me Dritën.

31/07/15 @ 19:55 // 17 orë më parëGJOBA

United gjobit Di Marian

Premier League

United gjobit Di Marian

Manchester United i ka shqiptuar gjobën Angel Di Marias, për mungesë të paarsyeshme.

31/07/15 @ 18:46 // 18 orë më parëNEROAZZURRI

Jovetic, huazohet me blerje të obligueshme!

Premier League/Serie A/Merkato

Jovetic, huazohet me blerje të obligueshme!

Sulmuesi i Manchester Cityt është huazuar te Inter.

31/07/15 @ 18:33 // 18 orë më parëLOS BLANCOS

Talentin e blen Reali

La Liga/Merkato

Talentin e blen Reali

Real Madrid ka siguruar lojtarin premtues të përfaqësueses spanjolle.

31/07/15 @ 18:24 // 18 orë më parëARSENAL

Walcott e Cazorla, vazhdojnë

Premier League/Merkato

Walcott e Cazorla, vazhdojnë

Dyshja e Topçinjëve kanë vazhduar kontratat me klubin e tyre.

31/07/15 @ 18:18 // 18 orë më parëWBA

Shkon Lambert!

Premier League/Merkato

Shkon Lambert!

Vetëm një vjet pasi u prezentua te Liverpool, sulmuesi anglez, transferohet te ekipi i West Bromwich Albionit.

31/07/15 @ 18:07 // 19 orë më parëZYRTARE

Rikthimi i madh!

ETC Superliga/Balkan League

Rikthimi i madh!

Danijel Lutz rikthehet te KB Peja!

31/07/15 @ 15:00 // 22 orë më parëKUKËS

Mund të mbeten pa kryetarin aktual

Kategoria Superiore

Mund të mbeten pa kryetarin aktual

Ngjarja e mbrëmshme në ndeshjen Kukësi-Legia, ka zhgënjyer shumë kreun e kësaj skuadre.

31/07/15 @ 14:36 // 22 orë më parëVERDHEZI

Peja, pjesë e BIBL zyrtarisht

Balkan League

Peja, pjesë e BIBL zyrtarisht

KB Peja do të jetë edhe stinorin që vjen pjesë e Balkan League.

31/07/15 @ 14:05 // 23 orë më parëSKËNDERBEU

Arapi, tre ndeshje moslojë

Kategoria Superiore/Champions League

Arapi, tre ndeshje moslojë

Qendërmbrojtësi i Skënderbeut është dënuar me tre ndeshje moslojë për korçarët.

31/07/15 @ 13:41 // 23 orë më parëZYRTARE

Prishtina zyrtarzion Marinovin

ETC Superliga/Balkan League/International

Prishtina zyrtarzion Marinovin

Sigal Prishtina ka zyrtarizuar edhe përforcimin e radhës para garave ndërkombëtare.

31/07/15 @ 12:02 // 1 ditë më parëHISTORIKE

Pekini, organizator i LOD 2022

Të tjera

Pekini, organizator i LOD 2022

Pekini ka fituar konkursin për organizimin e Lojërave Olimpike Dimërore 2022, duke e mposhtur Almatyn (Kazakistan) në përzgjedhjen finale.

31/07/15 @ 11:52 // 1 ditë më parëPAS SKANDALIT

Turpi në “Qemal Stafa” pushton mediat botërore

Kategoria Superiore/Europa League

Turpi në “Qemal Stafa” pushton mediat botërore

Incidenti i mbrëmshëm që çoi në ndërprerjen e ndeshjes Kukësi-Legia ka bërë bujë në gjithë botën tashmë.

31/07/15 @ 08:39 // 1 ditë më parëANKETA E KOHËS

Disponimi aktual, “për” Pejën në Superligë

ETC Superliga

Disponimi aktual, “për” Pejën në Superligë

Numri më i madh i skuadrave të Superligës, pritet të votojnë për rikthimin e Pejës.

31/07/15 @ 08:22 // 1 ditë më parëTIRANË

Ndërpritet turpshëm ndeshja

Kategoria Superiore/Europa League

Ndërpritet turpshëm ndeshja

Kukësi-Legia, nuk ka gjetur fundin e takimit.

30/07/15 @ 21:32 // 2 ditë më parëLEGJIONARI

Avdijaj shënon e përjashtohet, Sturm mposhtet

Europa League/Sportist shqipëtar në botë

Avdijaj shënon e përjashtohet, Sturm mposhtet

Talenti Dionis Avdiaj protagonist në humbjen e ekipit të tij në Europa League.

30/07/15 @ 20:03 // 2 ditë më parëÇEKI

Shala jep golin e fitores për Slovanin

Kombëtarja/Europa League/Sportist shqipëtar në botë

Shala jep golin e fitores për Slovanin

Mesfushori i kombëtares shqiptare shënon golin e fitores për ekipin e tij.

30/07/15 @ 19:59 // 2 ditë më parëINTERNATIONAL CHAMPIONS CUP

Real, triumfon ndaj Milanit

Serie A/La Liga/International

Real, triumfon ndaj Milanit

Real Madrid ka triumfuar në Kinë dhe Australi te International Champions Cup, duke e mposhtur Milanin sot pas penalltive.

30/07/15 @ 19:03 // 2 ditë më parëPRISHTINË

Qëllimi i Sigal Prishtinës në Europe Cup

ETC Superliga/Balkan League/International

Qëllimi i Sigal Prishtinës në Europe Cup

Drejtori i bardhekaltërve ka bërë të ditur qëllimin e Sigal Prishtinës në Europe Cup.

30/07/15 @ 13:35 // 2 ditë më parëLIRIA

Sonte promovohet libri i Historisë së futbollit në Prizren

Raiffeisen Superliga

Sonte promovohet libri i Historisë së futbollit në Prizren

Në Prizren, sonte promovohet libri i Historisë së futbollit të këtij qyteti.

30/07/15 @ 13:13 // 2 ditë më parëMIFTARI

Afër edhe Kaçaniku

ETC Superliga/Balkan League/International/Merkato

Afër edhe Kaçaniku

Drejtori i klubit kampion ka thënë se shumë shpejt pritet finalizimi i marrëveshjes me Yll Kaçanikun.

30/07/15 @ 11:38 // 2 ditë më parëSIGAL PRISHTINA

Prezentohet Gëzim Morina

ETC Superliga/Balkan League/International/Sportist shqipëtar në botë/Merkato

Prezentohet Gëzim Morina

Sigal Prishtina ka prezentuar Gëzim Morinën sot, si përforcim i radhës për ekipin bardhekaltër.

30/07/15 @ 11:29 // 2 ditë më parëMEDIA

Salihi lëvdon kosovarët e Skënderbeut

Kategoria Superiore

Salihi lëvdon kosovarët e Skënderbeut

Sulmuesi i kombëtares shqiptare ka lavdëuar futbollistët kosovarë të Skënderbeut.

30/07/15 @ 09:51 // 2 ditë më parëMBROJTËSI

Mavraj, optimist për rikthim

Kombëtarja/Bundesliga/Sportist shqipëtar në botë

Mavraj, optimist për rikthim

Shtylla e mbrojtjes së kombëtares shqiptare shprehet se shërimi i tij po shkon mirë, por shtatori do ta zë përfaqësuesen pa atë.

30/07/15 @ 07:57 // 2 ditë më parëINTERNATIONAL CHAMPIONS CUP

Ibra me Parisin, bllokojnë Unitedin

International

Ibra me Parisin, bllokojnë Unitedin

Paris St Germain është treguar i fortë, veçanërisht në mesfushë ndaj Manchester Unitedit për të fituar ndeshjen në fund.

30/07/15 @ 07:26 // 2 ditë më parëBARDHEKALTËRIT

Kukësi sot pret polakët

Kategoria Superiore/Europa League

Kukësi sot pret polakët

Nënkampioni i Shqipërisë, Kukësi, sot përballet me polakët në luftë për Play-Off të Europa League.

30/07/15 @ 07:21 // 2 ditë më parëSHORTI

Shorti mund të vë përballë Skënderbeu-Partizan Beograd

Kategoria Superiore/Champions League

Shorti mund të vë përballë Skënderbeu-Partizan Beograd

Këto janë skuadrat që do të mund t'i vihen përballë Skënderbeut në rast të kalimit në Play-Off.

29/07/15 @ 20:18 // 3 ditë më parëSTAMBOLL

Besiktas vërteton Gomezin

Serie A/International/Merkato

Besiktas vërteton Gomezin

Skudra bardhezi nga Stambolli, njofton për Mario Gomezin.

29/07/15 @ 17:41 // 3 ditë më parëFFK

Pranimi në FIFA dhe UEFA, vetëm formalitet

Russia 2018/Raiffeisen Superliga

Pranimi në FIFA dhe UEFA, vetëm formalitet

Kosova shumë shpejtë pritet të pranohet ndërkombëtarisht, për të marrë pjesë në kualifikimet për Kampionatin Botëror.

29/07/15 @ 15:55 // 3 ditë më parëINTERNATIONAL CHAMPIONS CUP

Chelsea kalon edhe Barcelonën, me penallti

Premier League/La Liga/International

Chelsea kalon edhe Barcelonën, me penallti

Chelsea ka mposhtur Barcelonën pas penalltive në International Champions Cup.

29/07/15 @ 14:37 // 3 ditë më parëBLIC

Mungon vetëm zyrtarizimi

Kombëtarja/Serie A/Sportist shqipëtar në botë/Merkato

Mungon vetëm zyrtarizimi

Elseid Hysaj ka arritur marrëveshje me ekipin nga Serie A. Pritet vetëm zyrtarizimi.

29/07/15 @ 14:11 // 3 ditë më parëZYRTARE

Shqipëri-Serbi në Elbasan, thotë UEFA

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Shqipëri-Serbi në Elbasan, thotë UEFA

UEFA ka kërkuar që ndeshja Shqipëri-Serbi të luhet në Elbasan Arena.

29/07/15 @ 13:57 // 3 ditë më parëPRIZREN

Liria zyrtarizon trajnerin

Raiffeisen Superliga/Merkato

Liria zyrtarizon trajnerin

Liria ka zyrtarizuar trajnerin e ri të skuadrës, prizrenasin Behajdin Gjinali.

29/07/15 @ 13:09 // 3 ditë më parëMEDIA

Xhimshiti, 3 pikë ndaj Danimarkës!

Kombëtarja/UEFA Euro 2016/International/Sportist shqipëtar në botë

Xhimshiti, 3 pikë ndaj Danimarkës!

Lojtari i ri i kombëtares shqiptare, Berat Xhimshiti, tregon ambiciet me përfaqësuesen.

29/07/15 @ 10:49 // 3 ditë më parëPEJË

Peja Juniors, të dielën

Tenis

Peja Juniors, të dielën

KT Peja në bashkëpunim me FTK-në organizon turne për juniorë.

29/07/15 @ 10:39 // 3 ditë më parëPRIZREN

Përgatitjet, në muajin tjetër

ETC Superliga/Balkan League

Përgatitjet, në muajin tjetër

Skuadra e Bashkimit pret që gjatë gushtit të nis përgatitjet për stinorin e ri të Superligës dhe Balkan League-së.

29/07/15 @ 10:22 // 3 ditë më parëSTITT

Ish lojtari i Prishtinës, në Turqi

ETC Superliga/International/Merkato

Ish lojtari i Prishtinës, në Turqi

Ish lojtari i Sigal Prishtinës gjen angazhim në ligën e dytë turke.

29/07/15 @ 10:18 // 3 ditë më parëEUROPE CUP

Prishtina në listën e FIBA Europe Cup

ETC Superliga/International

Prishtina në listën e FIBA Europe Cup

Sigal Prishtina futet në listën e 59 ekipeve pjesëmarrëse në garën e re të FIBA Europës.

29/07/15 @ 09:57 // 3 ditë më parëFERIZAJ

Ferizaji zyrtarizon trajnerin

Liga e parë FFK/Merkato

Ferizaji zyrtarizon trajnerin

Ferizaji ka emëruar trajnerin e ri para fillimit të stinorit në Ligë të Parë, derisa kërkon rikthimin e menjëhershëm në Superligë.

29/07/15 @ 09:37 // 3 ditë më parëARKIVA