POLONIA - HUNGARIA

Rivali i ardhshëm i Kosovës mposhtet në Poloni

Foto: FIBA WC

24 Nëntor, 2017 @21:01

Në ndeshjen tjetër të Grupit C, Polonia e ka mposhtur me rezultat...

Lexo më shumë  →

KOSOVA - LITUANIA

Kosova e pafuqishme për Lituaninë

Foto: Dren Shporta / BOROZANI (nëntor 2017)

24 Nëntor, 2017 @20:48

Në ndeshjen e parë në kuadër të kualifikimeve drejt Botërorit...

Lexo më shumë  →

PJESA E PARË

Barazim pas pjesës së parë

BOROZANI/ D.S

24 Nëntor, 2017 @19:27

Në ndeshjen e parë kualifikuese drejt Botërorit ‘Kina 2019’,...

Lexo më shumë  →

KOSOVA - LITUANIA

100 lituanezë të pranishëm në Kosovë!

BOROZANI/ D.S

24 Nëntor, 2017 @19:06

Pak çaste para fillimit të ndeshjes, Borozani.com ka siguruar foto...

Lexo më shumë  →

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kosova - Lituania

BOROZANI/ D.S

24 Nëntor, 2017 @18:24

Janë publikuar pesëshet startuese të Kosovës dhe të Lituanisë....

Lexo më shumë  →

TICKETS

Edhe pak bileta në shitje

24 Nëntor, 2017 @14:48

Dueli Kosova-Lituania që nis sonte në ora 19:00 në Pallatin e...

Lexo më shumë  →

KOSOVA - LITUANIA

Lituania super favorite sipas bastoreve

24 Nëntor, 2017 @13:20

Pak orë para ndeshjes së Kosovës ndaj Lituanisë, ndeshje kjo e...

Lexo më shumë  →

OPINION

Inatet dhe kualifikimet e zbehta

23 Nëntor, 2017 @19:58

Federata botërore e basketbollit (FIBA) paralajmëroi në vitin 2015...

Lexo më shumë  →

TICKETS

Dalin në shitje biletat Kosovë-Lituani

Foto: FBK

23 Nëntor, 2017 @13:39

Sot kanë dalë në shitje biletat (te Newborn, Prishtinë) për...

Lexo më shumë  →

LIS SHOSHI

Shoshi: T’i bëjmë ballë rivalit

23 Nëntor, 2017 @9:30

Qendra e reprezentacionit të Kosovës, Lis Shoshi, që mbron ngjyrat...

Lexo më shumë  →

SHAWN JONES

Dy mungesa te Kosova para ndeshjeve kualifikuese

23 Nëntor, 2017 @8:45

Përveç Erjon Kastratit, që konfirmoi lëndimin të hënën dhe nuk...

Lexo më shumë  →

LISTA SLLOVENE

Kampioni pa Doncic e Dragic në kualifikime

22 Nëntor, 2017 @11:10

Kampionja e Evropës, Sllovenia, e publikoi listën e lojtarëve që...

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA

Kastrati konfirmon lëndimin, mungon në ndeshjet e Kosovës

21 Nëntor, 2017 @19:33

Pas mungesës në stërvitjen e djeshme, u mendua që Erjon Kastrati...

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA

Erjon Kastrati mungoi në stërvitjen e parë

20 Nëntor, 2017 @18:06

Sipas agjendës, sot në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në...

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA

Dardan Berisha: Lituania favorite, por tentojmë befasinë

20 Nëntor, 2017 @17:56

Përveç përzgjedhësit Greenberg, për media foli edhe Dardan...

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA

Greenberg: Pres sallën e stërmbushur, duam fitore

20 Nëntor, 2017 @17:47

Pas stërvitjes së parë të Përfaqësueses së Kosovës para...

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA

Agjenda e Kosovës para ndeshjeve kualifikuese

19 Nëntor, 2017 @17:12

Përfaqësuesja A e Kosovës më 20 nëntor (e hënë) me fillim nga...

Lexo më shumë  →

KOSOVA

Në prag të ndeshjeve kualifikuese për “Kina 2019”

15 Nëntor, 2017 @11:05

Përfaqësuesja e Kosovës do të grumbullohet që nga dita e hënë...

Lexo më shumë  →

FILLOJNË PUNIMET

Fillon renovimi për ndeshjet e Kosovës

10 Nëntor, 2017 @14:14

Pallati i Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ku Kosova pritet t’i...

Lexo më shumë  →

KUALIFIKIMET KINA 2019

Lituania vjen pa yje në Kosovë

9 Nëntor, 2017 @15:20

Është publikuar lista e Përfaqësueses së Lituanisë për...

Lexo më shumë  →

PALESTRA

Kosova do t’i luajë ndeshjet si vendas në Prishtinë

4 Nëntor, 2017 @16:14

Përfaqësuesja e Kosovës do t’i luajë ndeshjes si vendas në...

Lexo më shumë  →

EKSKLUZIVE

15 ftesat e Greenbergut për kualifikueset ndaj Lituanisë dhe Hungarisë

24 Tetor, 2017 @21:23

Selektori i Kosovës në basketboll, amerikani Brad Greenberg, ka...

Lexo më shumë  →

NIKE FIBA WORLD RANKING

Kosova e 96-ta në FIBA renditjen botërore

11 Tetor, 2017 @18:58

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, pas suksesit të arritur...

Lexo më shumë  →

DEL VENDIMI I KOMISIONIT

Suspendohet Drilon Hajrizi

BOROZANI/D.S.

5 Tetor, 2017 @11:59

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar vendimin e...

Lexo më shumë  →

FRANCA

€2 milionë në humbje, kërkon ndërrim orari nga FIBA

Foto: fiba.com

21 Shtator, 2017 @21:25

Federata e Basketbollit të Francës, ka kërkuar nga FIBA që të...

Lexo më shumë  →

NGA KONFERENCA

FIBA pranon projektin me 2813 ulëse, nëse bëhet para 2 nëntorit

Foto: FBK

21 Shtator, 2017 @13:51

Këshilltari i Sekretarit Gjeneral të FIBAs, Lubomir Kotleba, në...

Lexo më shumë  →

ZYRTARE

Kroacia emëron përzgjedhësin e ri

18 Shtator, 2017 @16:50

Pas shkarkimit të Aleksandar Petrovicit, me të cilin Kroacia u...

Lexo më shumë  →

KINA 2019

FIBA paralajmëron FBK-në, ndeshjet mund të luhën jashtë vendit

fiba.com

27 Gusht, 2017 @8:07

Në rast se nuk plotsohen kushtet e FIBA-së, ndeshjet kualifikuese...

Lexo më shumë  →

EKSKLUZIVE

Morina: Do të japim më të mirën

fiba.com

25 Gusht, 2017 @10:14

Kosova dje në shortin e hedhur për kualifikimet e Botërorit Kina...

Lexo më shumë  →

EKSKLUZIVE

Kastrati: Nivel i lartë i basketbollit, s’ka grupe të lehta

fiba.com

24 Gusht, 2017 @14:13

Në shortin e hedhur sot për kualifikimet e Botërorit Kina 2019,...

Lexo më shumë  →

PAS SHORTIT, FLET GREENBERG

Greenberg: 3 rivale të forta dhe me përvojë

24 Gusht, 2017 @13:04

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Brad Greenberg, pas...

Lexo më shumë  →

DUELET E KOSOVËS

Orari i ndeshjeve kualifikuese të Kosovës “Kina 2019”

24 Gusht, 2017 @11:12

Pasi që kuptoi grupin në shortin e hedhur pak më parë në Mynhen...

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA

Kosova kupton kundërshtarët drejt ‘Kina 2019’

24 Gusht, 2017 @11:01

Pas shortit të mbajtur për parakualifikimet drejt Eurobasket 2021,...

Lexo më shumë  →

FAZA KUALIFIKUESE

Shorti për grupet kualifikuese, direkt online

24 Gusht, 2017 @9:48

Në linkun e mëposhtëm mund të shihni shortin ku Kosova do të...

Lexo më shumë  →

NGA INTERVISTA

Constantinides: Shima dhe Hysenagolli, jo 100 por 1000% profesionistë

Antonis Constantinides, ish-selektor i Shqipërisë dhe ish-trajner i Sigal Prishtinës/ BOROZANI/ D. S.

22 Gusht, 2017 @11:29

Pasi që dha dorëheqje nga detyra e selektorit të Shqipërisë,...

Lexo më shumë  →

PARA SHORTIT KUALIFIKUES

Data dhe ora e saktë kur Kosova mëson grupin

21 Gusht, 2017 @12:10

Pas kualifikimit në fazën kualifikuese për Kupën e Botës Kina...

Lexo më shumë  →

PARA SHORTIT

Në cilin grup do ta dëshironit Kosovën?

21 Gusht, 2017 @10:42

Pas kualifikimit historik nga faza parakualifikuese në atë...

Lexo më shumë  →

KINA 2019 - KUALIFIKIMET

Konfirmohen 8 skuadrat e fundit për kualifikimet ‘Kina 2019’

Foto: FIBA

20 Gusht, 2017 @15:52

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë, janë konfirmuar edhe 8 skuadrat...

Lexo më shumë  →

KOSOVA-ESTONIA

Kualifikim historik!

Foto: Xh. Rexha

19 Gusht, 2017 @21:05

Kosova ka shënuar fitore ndaj Estonisë me mund të madh sonte për...

Lexo më shumë  →

PJESA E PARË

Estonia në epërsi pas pjesës parë

19 Gusht, 2017 @20:02

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes vendimtare parakualifikuese...

Lexo më shumë  →