11 PËR VIKEND

E diela sportive

E diela sportive

25 Shkurt, 2017 @17:20

Para dueleve më interesante të javës 1. Betis – Sevilla (e...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Nga Anamorava në Shkup, derbi

Para derbit Gjilani - Drita/ Fotografitë janë marrë nga faqet e Facebookut të ekipeve dhe tifozërive përkatëse.

Nga Anamorava në Shkup, derbi

25 Shkurt, 2017 @9:05

Tashmë pritjes po i vie fundi. Rikthimi i fazës pranverore të...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE: DERBI I TIRANËS

Ethet e derbit!

Ethet e derbit!

19 Shkurt, 2017 @22:14

Pak orë tashmë na ndajnë nga derbi i Tiranës. Klima e kësaj...

↓  Shfaq tekstin  ↓

10përVikend

10 për vikendin e gjatë

10 për vikendin e gjatë

16 Shkurt, 2017 @22:28

Urime dita e Pavarësisë. S’ka mënyrë më të mirë të festës...

↓  Shfaq tekstin  ↓

5 PËR FUNDJAVË!

5 për fundjavë!

5 për fundjavë!

10 Shkurt, 2017 @13:31

1. Liverpool – Tottenham (e shtunë, ora 6e30) 2017ta ka nisur si...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KRONIKË AMERIKANE

Edhe një herë Patriotët!

Edhe një herë Patriotët!

10 Shkurt, 2017 @12:10

Ajo çfarë ndodhi të dielën është e pashpjegueshme! E vetmja...

↓  Shfaq tekstin  ↓

HISTORIA E FRANKFURTIT

Nga mbijetesa në luftë për Champions për vetëm 3 milionë!

Nga mbijetesa në luftë për Champions për vetëm 3 milionë!

9 Shkurt, 2017 @15:42

Nuk është vetëm Leipzigu skuadra që po bën bujë në...

↓  Shfaq tekstin  ↓

FUNDI I SERISË PEJANE

Kur ishte fitorja e fundit e Trepçës ndaj Pejës?

Kur ishte fitorja e fundit e Trepçës ndaj Pejës?

5 Shkurt, 2017 @20:43

Dje, në palestrën “Minatori” në Mitrovicë u zhvillua ndeshja...

↓  Shfaq tekstin  ↓

ANALIZË: 5+5 PËR FUNDJAVË!

2 në Stamboll dhe 8 derbi tjerë

Pamje nga stadiumi i ri i Besiktasit/ Foto: Besiktas Official

2 në Stamboll dhe 8 derbi tjerë

3 Shkurt, 2017 @20:16

Dy derbi të Stambollit në 1/8 e finales së Kupës së Turqisë do...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Six Nations - 6 për ragbi

Six Nations - 6 për ragbi

2 Shkurt, 2017 @23:00

LINDJA E RAGBIT Thuhet se derisa po luanin futboll në kohët e...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE NGA BLERIM MYFTIU

I mbijetuari i kancerit e largon fjalën “dorëzim” nga fjalori!

I mbijetuari i kancerit e largon fjalën “dorëzim” nga fjalori!

30 Janar, 2017 @11:57

Njohësit dhe përcjellësit e hendbollit besoj se nuk kanë pasur as...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE: AUSTRALIAN OPEN

Mbretërit dhe mbretëreshat mbeten të përjetshëm

Mbretërit dhe mbretëreshat mbeten të përjetshëm

27 Janar, 2017 @23:01

“MATADORI DHE XHENTËLMENI” NË KLASIKUN E RI Rivaliteti që e ka...

↓  Shfaq tekstin  ↓

5 PËR VIKEND

Shpresa e principatës

Shpresa e principatës

27 Janar, 2017 @18:01

1. Derby – Leicester (e premte, ora 5n9) Tom Ince e Will Hughes...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KRONIKË AMERIKANE

4 çerekët e fundit!

4 çerekët e fundit!

22 Janar, 2017 @19:32

Çerekmbrojtësi, gjysmëmbrojtësi, mbrojtësi i plotë, linja...

↓  Shfaq tekstin  ↓

5 PËR FUNDJAVË!

Renesanca franceze!

Renesanca franceze!

20 Janar, 2017 @15:00

1. Manchester City – Tottenham (e shtunë, ora 6e30) Fernando dhe...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE: PJESA E DYTË

Premier League – ma e mira në botë

Premier League – ma e mira në botë

31 Dhjetor, 2016 @14:44

Shumë artistë kanë arritur periudhën lartësuese pas vdekjes....

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Arsyetimi i fundit e Kosovës!

BOROZANI/ Arkiv

Arsyetimi i fundit e Kosovës!

31 Dhjetor, 2016 @13:07

Përfundimisht, ky vit do të njihet si viti kur nuk kemi më pengesa...

↓  Shfaq tekstin  ↓

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2016!

Kosova në 2016!

29 Dhjetor, 2016 @13:00

Në prag të vitit 2017, Borozani.com ka zgjedhur ngjarjet më të...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Arsene Wenger – hero apo horr?

Arsene Wenger, Arsenal/ Foto: arsenal.com

Arsene Wenger – hero apo horr?

25 Dhjetor, 2016 @17:27

Në futbollin modern, sidomos tash në epokën e rrjeteve sociale që...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Maratona e fundvitit!

Maratona e fundvitit!

17 Dhjetor, 2016 @12:42

Para se me marrë pushim për fundvit (keni mjaft opsione me Premier...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Ngolo Romeo Kante dhe fëmijëria e tij!

N'golo Kante, FC Chelsea/ Foto: chelseanews24.com

Ngolo Romeo Kante dhe fëmijëria e tij!

13 Dhjetor, 2016 @15:50

Fëmijët – këta engjëj; apo nëse pyetni Herrin dhe Marv, dhe...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

7 për fundjavë!

7 për fundjavë!

10 Dhjetor, 2016 @14:14

1.Leicester City – Manchester City (e shtunë, ora 6e30) Ka edhe...

↓  Shfaq tekstin  ↓

(B)ANALIZIM

Statistikat edhe Abate

REUTERS/Arkiv

Statistikat edhe Abate

29 Nëntor, 2016 @17:00

Matematika është baza e çdo shkence. Ndonjë profesor do të...

↓  Shfaq tekstin  ↓

ANALIZË: 5 PËR FUNDJAVË!

Fundjavë franceze!

Fundjavë franceze!

26 Nëntor, 2016 @7:00

1.Monaco – Marseille (e shtunë, ora 5e10) Ka ende shpresë për...

↓  Shfaq tekstin  ↓

5 PËR VIKEND

TOP 5 ndeshjet e fundjavës

TOP 5 ndeshjet e fundjavës

18 Nëntor, 2016 @15:05

Ky vikend është njëri nga ata kur vërtetojmë pse futbolli...

↓  Shfaq tekstin  ↓

EU REZYME

Situata në ligat që i shikojmë

Shpëtim Idrizi, kapiten i liderit aktual, Trepça'89/ BOROZANI/ Erdis Driza

Situata në ligat që i shikojmë

17 Nëntor, 2016 @9:38

SUPERLIGA: Dy anët e Mitrovicës Pas gati gjysmës së sezonit në...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Çka pamë në lojën Turqia-Kosova?

Foto.: Facebook/ Player Profiles

Çka pamë në lojën Turqia-Kosova?

13 Nëntor, 2016 @10:39

Kombëtarja e Kosovës në futboll vazhdon të rritet! Shumë gjëra...

↓  Shfaq tekstin  ↓

Analizë: 5 PËR FUNDJAVË!

Ngjyrat e Londrës!

Ngjyrat e Londrës!

4 Nëntor, 2016 @17:01

1.Bayern – Hoffenheim (e shtunë, ora 3e30) Bayerni i Ancelottit...

↓  Shfaq tekstin  ↓

5 PËR FUNDJAVË

Dortmund-Schalke, Juve-Napoli…

Dortmund-Schalke, Juve-Napoli…

29 Tetor, 2016 @14:00

Një shikim i shpejt për 5 duelet më interesante të fundjavës. ...

↓  Shfaq tekstin  ↓

5 PËR FUNDJAVË!

Kalamajtë dhe ‘Zonja’!

Kalamajtë dhe ‘Zonja’!

22 Tetor, 2016 @10:31

1.Hertha – Köln (e shtunë, ora 3e30) Po më pëlqen strategjia e...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Pepi në botën e çudirave

Josep (Pep) Guardiola, trajner i Manchester Cityt/ REUTERS/ Arkiv

Pepi në botën e çudirave

21 Tetor, 2016 @12:36

Pas katër ndeshjeve pa fitore që në Spanjë e Gjermani do të...

↓  Shfaq tekstin  ↓

7 PËR FUNDJAVË!

Klasikja e së hënës!

Klasikja e së hënës!

14 Tetor, 2016 @15:50

1.Dortmund – Hertha (e premte, ora 8e30) Ka disa mosmarrëveshje...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Euroliga e re fillon sonte!

REUTERS/Arkiv

Euroliga e re fillon sonte!

12 Tetor, 2016 @9:47

Euroliga e sivjetme, liga më e fortë evropiane e basketbollit, do...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Pak durim për Kosovën!

11-shja e Kosovës ndaj Ukrainës/ Foto: FFK

Pak durim për Kosovën!

10 Tetor, 2016 @12:05

Përmendet se Albert Ajnshtajni ka thonë që ‘Budallallëk është...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Pikat pozitive

Pikat pozitive

6 Tetor, 2016 @22:54

Epo, do të vinte dikur. Humbja e parë. Edhe kjo prej gjashtë...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Fansat e Livescore

Foto: Fatlum Kurtaj Photography/ Facebook

Fansat e Livescore

5 Tetor, 2016 @22:19

Pas vendimit për largimin nga Serie A për shkak të manipulimeve...

↓  Shfaq tekstin  ↓

5 PËR FUNDJAVË!

Sassuolo!

Sassuolo!

1 Tetor, 2016 @9:50

1.Leverkusen – Dortmund (e shtunë, ora 6e30) Një trajner si...

↓  Shfaq tekstin  ↓

5 PËR VIKEND

Bersant Celina vs Milot Rashica, këtë fundjavë

Pamje e stadiumit të Twentes, ku do të luajnë dyshja e Kosovës kundër njëri-tjetrit, Bersant Celina (Twente) dhe Milot Rashica (Vitesse)

Bersant Celina vs Milot Rashica, këtë fundjavë

23 Shtator, 2016 @8:20

Përmbledhje e pesë ndeshjeve më interesante të kësaj fundjave...

↓  Shfaq tekstin  ↓

ANALIZË

Debutimi pa fitore, kohë për reflektim

Foto: FBK

Debutimi pa fitore, kohë për reflektim

18 Shtator, 2016 @10:28

Përfaqësuesja e Kosovës debutimin në kualifikimet për...

↓  Shfaq tekstin  ↓

OPINION

FIFA, në parim, nuk e ka ndaluar askënd ta ndërrojë kombëtaren

FIFA, në parim, nuk e ka ndaluar askënd ta ndërrojë kombëtaren

17 Shtator, 2016 @11:17

Që prej rritjes dhe zhvillimit të brezit të dytë të...

↓  Shfaq tekstin  ↓