KOLUMNE: PJESA E DYTË

Premier League – ma e mira në botë

Premier League – ma e mira në botë

31 Dhjetor, 2016 @14:44

Shumë artistë kanë arritur periudhën lartësuese pas vdekjes....

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Arsyetimi i fundit e Kosovës!

BOROZANI/ Arkiv

Arsyetimi i fundit e Kosovës!

31 Dhjetor, 2016 @13:07

Përfundimisht, ky vit do të njihet si viti kur nuk kemi më pengesa...

↓  Shfaq tekstin  ↓

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2016!

Kosova në 2016!

29 Dhjetor, 2016 @13:00

Në prag të vitit 2017, Borozani.com ka zgjedhur ngjarjet më të...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Arsene Wenger – hero apo horr?

Arsene Wenger, Arsenal/ Foto: arsenal.com

Arsene Wenger – hero apo horr?

25 Dhjetor, 2016 @17:27

Në futbollin modern, sidomos tash në epokën e rrjeteve sociale që...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Maratona e fundvitit!

Maratona e fundvitit!

17 Dhjetor, 2016 @12:42

Para se me marrë pushim për fundvit (keni mjaft opsione me Premier...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Ngolo Romeo Kante dhe fëmijëria e tij!

N'golo Kante, FC Chelsea/ Foto: chelseanews24.com

Ngolo Romeo Kante dhe fëmijëria e tij!

13 Dhjetor, 2016 @15:50

Fëmijët – këta engjëj; apo nëse pyetni Herrin dhe Marv, dhe...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

7 për fundjavë!

7 për fundjavë!

10 Dhjetor, 2016 @14:14

1.Leicester City – Manchester City (e shtunë, ora 6e30) Ka edhe...

↓  Shfaq tekstin  ↓

(B)ANALIZIM

Statistikat edhe Abate

REUTERS/Arkiv

Statistikat edhe Abate

29 Nëntor, 2016 @17:00

Matematika është baza e çdo shkence. Ndonjë profesor do të...

↓  Shfaq tekstin  ↓

ANALIZË: 5 PËR FUNDJAVË!

Fundjavë franceze!

Fundjavë franceze!

26 Nëntor, 2016 @7:00

1.Monaco – Marseille (e shtunë, ora 5e10) Ka ende shpresë për...

↓  Shfaq tekstin  ↓

5 PËR VIKEND

TOP 5 ndeshjet e fundjavës

TOP 5 ndeshjet e fundjavës

18 Nëntor, 2016 @15:05

Ky vikend është njëri nga ata kur vërtetojmë pse futbolli...

↓  Shfaq tekstin  ↓

EU REZYME

Situata në ligat që i shikojmë

Shpëtim Idrizi, kapiten i liderit aktual, Trepça'89/ BOROZANI/ Erdis Driza

Situata në ligat që i shikojmë

17 Nëntor, 2016 @9:38

SUPERLIGA: Dy anët e Mitrovicës Pas gati gjysmës së sezonit në...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Çka pamë në lojën Turqia-Kosova?

Foto.: Facebook/ Player Profiles

Çka pamë në lojën Turqia-Kosova?

13 Nëntor, 2016 @10:39

Kombëtarja e Kosovës në futboll vazhdon të rritet! Shumë gjëra...

↓  Shfaq tekstin  ↓

Analizë: 5 PËR FUNDJAVË!

Ngjyrat e Londrës!

Ngjyrat e Londrës!

4 Nëntor, 2016 @17:01

1.Bayern – Hoffenheim (e shtunë, ora 3e30) Bayerni i Ancelottit...

↓  Shfaq tekstin  ↓

5 PËR FUNDJAVË

Dortmund-Schalke, Juve-Napoli…

Dortmund-Schalke, Juve-Napoli…

29 Tetor, 2016 @14:00

Një shikim i shpejt për 5 duelet më interesante të fundjavës. ...

↓  Shfaq tekstin  ↓

5 PËR FUNDJAVË!

Kalamajtë dhe ‘Zonja’!

Kalamajtë dhe ‘Zonja’!

22 Tetor, 2016 @10:31

1.Hertha – Köln (e shtunë, ora 3e30) Po më pëlqen strategjia e...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Pepi në botën e çudirave

Josep (Pep) Guardiola, trajner i Manchester Cityt/ REUTERS/ Arkiv

Pepi në botën e çudirave

21 Tetor, 2016 @12:36

Pas katër ndeshjeve pa fitore që në Spanjë e Gjermani do të...

↓  Shfaq tekstin  ↓

7 PËR FUNDJAVË!

Klasikja e së hënës!

Klasikja e së hënës!

14 Tetor, 2016 @15:50

1.Dortmund – Hertha (e premte, ora 8e30) Ka disa mosmarrëveshje...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Euroliga e re fillon sonte!

REUTERS/Arkiv

Euroliga e re fillon sonte!

12 Tetor, 2016 @9:47

Euroliga e sivjetme, liga më e fortë evropiane e basketbollit, do...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Pak durim për Kosovën!

11-shja e Kosovës ndaj Ukrainës/ Foto: FFK

Pak durim për Kosovën!

10 Tetor, 2016 @12:05

Përmendet se Albert Ajnshtajni ka thonë që ‘Budallallëk është...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Pikat pozitive

Pikat pozitive

6 Tetor, 2016 @22:54

Epo, do të vinte dikur. Humbja e parë. Edhe kjo prej gjashtë...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Fansat e Livescore

Foto: Fatlum Kurtaj Photography/ Facebook

Fansat e Livescore

5 Tetor, 2016 @22:19

Pas vendimit për largimin nga Serie A për shkak të manipulimeve...

↓  Shfaq tekstin  ↓

5 PËR FUNDJAVË!

Sassuolo!

Sassuolo!

1 Tetor, 2016 @9:50

1.Leverkusen – Dortmund (e shtunë, ora 6e30) Një trajner si...

↓  Shfaq tekstin  ↓

5 PËR VIKEND

Bersant Celina vs Milot Rashica, këtë fundjavë

Pamje e stadiumit të Twentes, ku do të luajnë dyshja e Kosovës kundër njëri-tjetrit, Bersant Celina (Twente) dhe Milot Rashica (Vitesse)

Bersant Celina vs Milot Rashica, këtë fundjavë

23 Shtator, 2016 @8:20

Përmbledhje e pesë ndeshjeve më interesante të kësaj fundjave...

↓  Shfaq tekstin  ↓

ANALIZË

Debutimi pa fitore, kohë për reflektim

Foto: FBK

Debutimi pa fitore, kohë për reflektim

18 Shtator, 2016 @10:28

Përfaqësuesja e Kosovës debutimin në kualifikimet për...

↓  Shfaq tekstin  ↓

OPINION

FIFA, në parim, nuk e ka ndaluar askënd ta ndërrojë kombëtaren

FIFA, në parim, nuk e ka ndaluar askënd ta ndërrojë kombëtaren

17 Shtator, 2016 @11:17

Që prej rritjes dhe zhvillimit të brezit të dytë të...

↓  Shfaq tekstin  ↓

5 PËR VIKEND

Duelet e fundjavës nga ligat europiane

Duelet e fundjavës nga ligat europiane

16 Shtator, 2016 @14:04

1. Chelsea - Liverpool (e premte, ora 9) Conte është trajner që...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Vizita turistike e Vilniusit

Foto: FIBA

Vizita turistike e Vilniusit

14 Shtator, 2016 @19:58

Pas katër humbjeve dhe shuarjes së gjasës matematikore për...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Thyerja e çerekut të katërt

Pamje nga ndeshja Kosova 81-91 Sllovenia/ Fotografitë: FIBA.com

Thyerja e çerekut të katërt

11 Shtator, 2016 @9:55

Rezistenca e përfaqësueses së Kosovës ndaj kundërshtarëve shkon...

↓  Shfaq tekstin  ↓

5 PËR VIKEND

Derbi i parë i vërtetë i Manchesterit dhe Interi i ri!

Foto: SkySports

Derbi i parë i vërtetë i Manchesterit dhe Interi i ri!

9 Shtator, 2016 @9:36

1. Schalke – Bayern (e premte, ora 8e30) Janë dy gjëra që mund...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Kapiteni!

Foto: FSHF

Kapiteni!

4 Shtator, 2016 @14:42

Njerëz të mëdhenj lënë gjurmë të pashlyeshme. Ata udhëheqin...

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Sa e madhe është Kosova?!

Para ndeshjes Kosova - Ishujt Faroe/ Foto: FFK

Sa e madhe është Kosova?!

4 Shtator, 2016 @14:22

Mbi 10 mijë kilometër katror, mirëpo tash me demarkacion,...

↓  Shfaq tekstin  ↓

ANALIZË

Shija e hidhur e fitores së ikur

Shija e hidhur e fitores së ikur

4 Shtator, 2016 @9:23

Transformimi brenda 4 ditësh dhe beteja kokë më kokë me një ekip...

↓  Shfaq tekstin  ↓

ANALIZË

Minus 45 për ta vënë gishtin në kokë

Foto: KZS

Minus 45 për ta vënë gishtin në kokë

1 Shtator, 2016 @7:26

Humbja prej Sllovenisë tregon forcën tonë reale, por duhet të...

↓  Shfaq tekstin  ↓

ANALIZA

Mobilizim gjerman

Mobilizim gjerman

27 Gusht, 2016 @12:45

Nëse diçka do të mund të mësojmë një gjë nga periudha e Carlo...

↓  Shfaq tekstin  ↓

ANALIZA

Pesëshja e parë

Pesëshja e parë

26 Gusht, 2016 @18:23

Dhe është koha për të kthyer përzgjedhjen e ndeshjeve më të...

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI NR. 16 @ RIO 2016

Mbyllja e Rios historike për Kosovën

Mbyllja e Rios historike për Kosovën

21 Gusht, 2016 @11:18

Dhe pas më shumë se dy javëve, është koha për të lëshuar...

↓  Shfaq tekstin  ↓

PARA FILLIMIT

Fillon Serie A, a ndalet Juventusi?!

Fillon Serie A, a ndalet Juventusi?!

20 Gusht, 2016 @17:19

Për dominimin e Juventusit së paku sezonin e kaluar mund të...

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI NR.14 @ RIO 2016

Programi ditor dhe renditja e medaljeve

Programi ditor dhe renditja e medaljeve

20 Gusht, 2016 @13:58

Dita më e ngarkuar olimpike nis me golfin e femrave, të cilat...

↓  Shfaq tekstin  ↓

SPANJË

Fillon La Liga, Barcelona apo Reali?

Foto: Google

Fillon La Liga, Barcelona apo Reali?

19 Gusht, 2016 @19:00

Edhe një sezon tjetër i La Ligës, edhe një shpresë e radhës...

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI NR. 13 @ RIO 2016

Eliminimet kroate dhe programi i ditës në Rio

Eliminimet kroate dhe programi i ditës në Rio

18 Gusht, 2016 @15:04

Sot, përpos 24 kampionëve olimpik mësojmë edhe emrat e...

↓  Shfaq tekstin  ↓