Arkiva: Shtator–2013

Torres mungon në tetor!

AKTI: Premier League

Torres mungon në tetor!

30/09/13 @ 15:15

Sulmuesi i Chelseat, Fernando Torres, mund të mungojë gjatë tërë tetorit për ekipin e tij.


Kobe nuk nxiton

NBA: NBA

Kobe nuk nxiton

30/09/13 @ 13:45

Super ylli i Los Angeles Lakersit, Kobe Bryant, i cili ishte lënduar nga tetiva e akilit, tha se nuk është caktuar data e rikthimit në parket.


Çifti më i mirë i sulmit

SUAREZ-STURRIDGE: Premier League

Çifti më i mirë i sulmit

30/09/13 @ 13:44

Pas performancës së djeshme ndaj Sunderlandit, Brendan Rodgers, ka thënë se partneriteti sulmues Suarez-Sturridge është më i miri në Angli.


City dhe United, në luftë për Januzajn

TALENTI: Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

City dhe United, në luftë për Januzajn

30/09/13 @ 12:10

Manchester City futet në pazar për talentin shqiptar të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj. Premtojnë trefishin e rrogës së tij aktuale.


Mancini në Galatasaray

TURQI: Champions League/International

Mancini në Galatasaray

30/09/13 @ 08:58

Roberto Mancini është trajner i ri i Galatasarayit


Roma shkelë kundërshtarët

COLOSSEO: Serie A

Roma shkelë kundërshtarët

29/09/13 @ 22:37

Roma po tregohet e pandalshme. Bologna që ditë më parë ishte gati të mposht Milanin, pëson keq në Olimpico.


Suarez kthehet me dy gola

LIVERPOOL: Premier League

Suarez kthehet me dy gola

29/09/13 @ 19:27

Luis Suarez është kthyer maestralisht në Premier League, duke shënuar dy herë në fitoren e Liverpoolit sot.


Trepça ‘89 mposht Fushë Kosovën

MITROVICË: FFK Superliga

Trepça ‘89 mposht Fushë Kosovën

29/09/13 @ 18:29

Trepça '89 ka arritur të shënojë fitore ndaj Fushë Kosovës. Kastriot Rexha përsëri golashënues.


Fazliu me hat-trick

FERIZAJ: FFK Superliga

Fazliu me hat-trick

29/09/13 @ 18:18

Astrit Fazliu ka shkëlqyer në ndeshjen e sotme me hat-trick në fitoren e lartë të Ferizajit ndaj pejanëve.


Ndërprehet ndeshja në Gjilan

DRITA: FFK Superliga

Ndërprehet ndeshja në Gjilan

29/09/13 @ 18:11

Ndeshja ndërmjet Dritës dhe Hajvalisë ndërpritet në minutën e 70-të.


Hysi mbetet lider

MERDARË: FFK Superliga

Hysi mbetet lider

29/09/13 @ 18:02

Hysi ka mbetur lider i kampionatit përkundër barazimit me Trepçën në Merdare.


Prishtina njofton me humbje Vushtrrinë

SUPERLIGA: FFK Superliga

Prishtina njofton me humbje Vushtrrinë

29/09/13 @ 17:56

Prishtina ia shkakton humbjen e parë Llamkos Kosovës në kampionat.


S’kemi cilësi për Ligë të Kampionëve

MOYES: Champions League/Premier League

S’kemi cilësi për Ligë të Kampionëve

29/09/13 @ 16:09

David Moyes ka thënë se ekipi i tij duhet të ketë së paku gjashtë yje botërore për të fituar Ligën e Kampionëve këtë stinor.


Messi mungon deri në 3 javë

BARCELONA: Champions League/La Liga

Messi mungon deri në 3 javë

29/09/13 @ 16:00

Barcelona ka konfirmuar sot se Lionel Messi do të mungojë për dy deri tre javë për shkak të lëndimit të pësuar dje ndaj Almerias.


Pogba vendos derbin

DERBY DELLA MOLE: Serie A

Pogba vendos derbin

29/09/13 @ 14:52

Juventus mposht Torinon në derin e qytetit me rezultat minimal.


Birsa, i jep shpirt Milanit

ROSSONERI: Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Birsa, i jep shpirt Milanit

29/09/13 @ 01:22

Slloveni Valter Birsa ka shënuar golin e parë të tij me fanellën e Milanit, për fitoren e parë të Milanit në tre ndeshjet e fundit.


Peja mposht Teodon e Balkan League

MIQËSORE: FBK Superliga/Balkan League/International

Peja mposht Teodon e Balkan League

29/09/13 @ 00:58

Kampionja e Kosovës në basketboll, Peja, ka mposhtur kundërshtarin nga Balkan League, Teodo, në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Karagaç.


Madridi është i Atleticos

ATLETI: La Liga

Madridi është i Atleticos

29/09/13 @ 00:02

As Real Madrid në Santiago Bernabeu nuk ka arritur të ndalë Atletico Madridin.


Arsenali nuk gabon

PREMIER LEAGUE: Premier League

Arsenali nuk gabon

28/09/13 @ 21:22

Arsenal ka shënuar fitore si mysafire ndaj Swanseat për të vazhduar kryesimin në Premier League.


Pandev e ngrit Napolin në krye

SERIE A: Serie A

Pandev e ngrit Napolin në krye

28/09/13 @ 21:10

Me fitoren 2-0 si mysafire ndaj Genoas, Napoli është ngjitur në krye të tabelës në Serie A.