Arkiva: Nëntor–2013

Hat-trick nga Bale, tre pikë afër Barçës

SANTIAGO BERNABEU: La Liga

Hat-trick nga Bale, tre pikë afër Barçës

30/11/13 @ 22:42

Gareth Bale ka bërë sonte që tifozët madrilen të mos ndiejnë mungesën e Cristiano Ronaldos.


Peja përforcohet me Fisherin

KAMPIONJA PËRFORCOHET: FBK Superliga/Balkan League

Peja përforcohet me Fisherin

30/11/13 @ 22:18

Peja transferon amerikanin Charron Fisher.


Derbi problematik i takon Pejës

SUPERLIGA: FBK Superliga

Derbi problematik i takon Pejës

30/11/13 @ 19:43

Superderbi ndërmjet Pejës dhe Sigal Prishtinës, i cili u ndërpre edhe 5 minuta e 23 sekonda, përfundoi me fitoren e Pejës me rezultat 83-78.


Bashkimi i kthehet fitoreve

SUPERLIGA: FBK Superliga

Bashkimi i kthehet fitoreve

30/11/13 @ 19:02

Pas dy humbjeve të njëpasnjëshme në dy xhirot e fundit, skuadra e Bashkimit është këndellur me fitore ndaj Besës, të cilën e mposhti me rezultat 75-64.


Ozil me asistime, Ramsey me gola

TOPÇINJTË ME FITORE: Premier League

Ozil me asistime, Ramsey me gola

30/11/13 @ 18:00

Lideri i Premier League, Arsenal, ka vazhduar me formë të mirë duke shënuar fitore edhe ndaj Cardiff Cityt si mysafir. Everton gjithashtu me fitore të lehtë.


Pa problem për kryesuesit

3B: Bundesliga

Pa problem për kryesuesit

30/11/13 @ 17:42

Treshja kryesuese në Gjermani pa problem, shënoi fitoret e radhës. Bayern, Bayer dhe Borussia vazhdojnë të udhëheqin Bundesligën.


Westbrook, në sekondën e fundit

OKLAHOMA THUNDER: NBA

Westbrook, në sekondën e fundit

30/11/13 @ 12:25

Russell Westbrook ia solli fitoren Oklahomës në sekondat e fundit të vazhdimeve kundër Golden State Warriors.


Barça ndali Fenerin

GRUPI A: Euroleague

Barça ndali Fenerin

30/11/13 @ 00:22

Fenerbahçe Ulker, u njoftua me humbje në ndeshjen e shtatë. Skuadra turke u mposht nga Barcelona me rezultat 94-81.


Besa me akademi dhe kamp

PLANET E KURTOVICIT: FBK Superliga

Besa me akademi dhe kamp

29/11/13 @ 20:40

Boris Kurtovic ka plane serioze për ardhmërinë e basketbollit pejan me Besën.


Vetëm pejanët në TOP 10

BEST OF THE WEEK 6: Balkan League

Vetëm pejanët në TOP 10

29/11/13 @ 13:58

George Odufuwa dhe Samir Shaptahovic kanë arritur të futen në TOP 10 të basketbollistëve më të mirë në Balkan League këtë xhiro. Dyshja e Pejës janë të vetmit basketbollistë të ekipeve kosovare të futur këtë xhiro në TOP 10 të Balkan League.


Nderohet Iversoni

LEGJENDA: NBA

Nderohet Iversoni

29/11/13 @ 13:25

Kryesia e Philadelphia 76ers vendosi që ta pensionojë numrin 3 të Allen Iversonit.


Dinakëria i kushtoi me dënim

JASON KIDD: NBA

Dinakëria i kushtoi me dënim

29/11/13 @ 12:35

Taktika e Jason Kiddit në ndeshjen kundër Los Angeles Lakersit kushtoi 50.000 dollarë.


Uragani Martin

TREPÇA: FBK Superliga

Uragani Martin

29/11/13 @ 10:36

Se sa është i përkushtuar për basketboll trajneri i Trepçës, Israel Martin, tregon videoja nga ndeshja e tyre e fundit në Malishevë ndaj Pejës.


Serbia, po miqësoreve të Kosovës

RAPORTOJNË MEDIAT SERBE: FFK Superliga/International

Serbia, po miqësoreve të Kosovës

29/11/13 @ 09:00

E përditshmja serbe Politika ka kuptuar se Serbia do t'i lejojë zhvillimin e ndeshjeve miqësore Kosovës.


Besa përforcohet

PARA FUNDJAVËS: FBK Superliga

Besa përforcohet

28/11/13 @ 23:48

KB Besa paraqet për regjistrim edhe një basketbollist të huaj në FBK.


Beqiraj shënon për Dinamon e pafat

GRUPI B: Europa League/Sportistë shqiptarë në botë

Beqiraj shënon për Dinamon e pafat

28/11/13 @ 23:19

Sulmuesi kosovar i Dinamo Zagrebit i dha shpresë kampionit kroat për në fazën e dytë të Europa League, por fundi i furishëm ukrainas shoi të gjitha shpresat.


Shtyhet takimi

FIFA FFK: FFK Superliga/International

Shtyhet takimi

28/11/13 @ 22:31

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se takimi i planifikuar në FIFA është anuluar.


Lazio siguron pranverën

GRUPI J: Europa League/Sportistë shqiptarë në botë

Lazio siguron pranverën

28/11/13 @ 22:05

Etrit Berisha dhe Lorik Cana 90 minuta në fitoren e Lazios që siguroi pranverën europiane për klubin nga kryeqyteti romak.


Kupa e Pavarësisë e Prishtinës

KUPA E PAVARËSISË: FFK Superliga

Kupa e Pavarësisë e Prishtinës

28/11/13 @ 16:14

Skuadra e Prishtinës e ka fituar Kupën e Pavarësisë, pasi e mposhti në finale Flamurtarin e Vlorës pas ekzekutimit të penalltive.


Lakers fiton në Brooklyn

LOS ANGELES: NBA

Lakers fiton në Brooklyn

28/11/13 @ 12:38

Los Angeles Lakers e mposhti Brooklyn Netsin me rezultat 99-94, në Barclays Center.