Arkiva: Janar–2014

Blajic dhe Zenelaj, licencohen nga BIBL

SIGAL PRISHTINA: Balkan League

Blajic dhe Zenelaj, licencohen nga BIBL

31/01/14 @ 21:46

Josip Blajic dhe Urim Zenelaj licensohen nga Balkan League, mund të debutojnë ndaj Galil Gilboas.


Reagon Schumacher

MEDIA: Formula 1

Reagon Schumacher

31/01/14 @ 21:40

Mediat françeze raportojnë se Michael Schumacher ka lëvizur sytë derisa mjekët po kalojnë nëpër procesin tejet delikat të nxjerrjes nga koma të gjermanit.


Kallstrom në Arsenal

TRANSFER: Premier League

Kallstrom në Arsenal

31/01/14 @ 20:16

Mesfushori suedez, Kim Kallstrom, është huazuar te skuadra e Arsenalit deri në fund të këtij stinori.


Refuzohet oferta e Arsenalit për Kaloun!

ARSENAL: Premier League/Ligue 1

Refuzohet oferta e Arsenalit për Kaloun!

31/01/14 @ 19:40

Skuadra franceze, Lille, ka refuzuar ofertën e Arsenalit për ta huazuar sulmuesin Salomon Kalou.


Projekt madhor për Bernabeun

SANTIAGO BERNABEU: La Liga

Projekt madhor për Bernabeun

31/01/14 @ 18:43

Stadiumi i Real Madridit, Santiago Bernabeu, do të rinovohet për 400 milionë euro.


Roma përforcon mbrojtjen

ROMA: Serie A/Merkato

Roma përforcon mbrojtjen

31/01/14 @ 18:11

Skuadra braziliane, Sao Paulo, ka konfirmuar transferimin e qendërmbrojtësit brazilian, Rafael Toloi, në skuadrën e Romës.


Zouma i Chelseat

CHELSEA: Premier League/Ligue 1/Merkato

Zouma i Chelseat

31/01/14 @ 17:38

Skuadra londineze ka transferuar talentin 19 vjeçar, Kurt Zouma, nga skuadra St. Etienne.


Maxtion përforcon Dritën

DRITA: FBK Superliga/Merkato

Maxtion përforcon Dritën

31/01/14 @ 16:38

Drita e Gjilanit është përforcuar me basketbollistin amerikan, Darron Maxtion.


Erris Nushi zyrtarisht i Pejës

TRANSFER: FBK Superliga

Erris Nushi zyrtarisht i Pejës

31/01/14 @ 16:12

Kampionja e Kosovës ka zyrtarizuar transferimin e talentit nga RTV 21.


Hendikep i madh për Man City

SERGIO AGUERO: Champions League/Premier League

Hendikep i madh për Man City

31/01/14 @ 15:54

Sërish lëndohet Sergio Aguero.


Nedzipi te Partizani

TIRANË: FSHF Kategoria Superiore/Sportistë shqiptarë në botë/Merkato

Nedzipi te Partizani

31/01/14 @ 14:49

Mesfushori i Shkëndisë së Tetovës, Nderim Nedzipi, kalon te Partizani i Tiranës.


Shtyhet afati kalimtar

FBK: FBK Superliga/Merkato

Shtyhet afati kalimtar

31/01/14 @ 13:47

Federata e Basketbollit të Kosovës shtyen afatin kalimtar të janarit.


Kallstrom, shënjestra urgjente e Arsenalit

THE GUNNERS: Premier League/International/Merkato

Kallstrom, shënjestra urgjente e Arsenalit

31/01/14 @ 12:52

Kim Kallstron shënjestra e ditës së fundit të afatit kalimtar te Arsenali.


Draxler mbetet në Schalke

ARSENE WENGER: Premier League/Bundesliga/Merkato

Draxler mbetet në Schalke

31/01/14 @ 12:42

Arsene Wenger ka mohuar që Julian Draxler të jetë afër kalimit në Arsenal.


Arrin në Torino

OSVALDO TE JUVE: Premier League/Serie A/Merkato

Arrin në Torino

31/01/14 @ 10:45

Sulmuesi kontravers i Sothamptonit, Dani Osvaldo, ka arritur në Torino pak më parë.


Josip Blajic te Sigal Prishtina

EKSKLUZIVE: FBK Superliga/Balkan League/Merkato

Josip Blajic te Sigal Prishtina

31/01/14 @ 00:19

Kroati i cili i mbrojti ngjyrat e skuadrës së Bashkimit në stinorin vjeshtor, pritet t'i bashkohet Sigal Prishtinës.


Ginobili mungon tre javë

MANU: NBA

Ginobili mungon tre javë

31/01/14 @ 00:03

Ylli argjentinas i San Antonio Spursit, Manu Ginobili, do të mungojë tre javë për shkak të lëndimit.


Edhe Mitchell te Bashkimi

EKSKLUZIVE: FBK Superliga

Edhe Mitchell te Bashkimi

30/01/14 @ 23:40

Basketbollisti amerikan, Aaron Mitchell, është përforcimi i radhës te skuadra e Bashkimit.


Hysenagolli te Bashkimi

PRIZREN: FBK Superliga/Merkato

Hysenagolli te Bashkimi

30/01/14 @ 22:42

Ish basketbollisti i Pejës arrin marrëveshje me Bashkimin.


Bojkotojnë ndeshjen

COPA DEL REY: La Liga

Bojkotojnë ndeshjen

30/01/14 @ 22:07

Santander ka bojkotuar ndeshjen e kthimit të çerekfinales së Kupës së Mbretit të Spanjës ndaj Real Sociedadit.