Arkiva: Shkurt–2014

Peja fluturon në çerekun e fundit

KARAGAÇI: FBK Superliga

Peja fluturon në çerekun e fundit

28/02/14 @ 20:50

Peja ka regjistruar fitoren e radhës në Superligë duke e mposhtur Trepçën me rezultat të thellë 85-65.


MehaGol nuk e ndërron zanatin!

ALBAN MEHA: Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

MehaGol nuk e ndërron zanatin!

28/02/14 @ 20:04

Mesfushori i Paderbornit ka shënuar dy gola në fitoren e skuadrës së tij ndaj Bochumit.


Federer mposht Djokovicin, shkon në finale

ATP Dubai: Tenis

Federer mposht Djokovicin, shkon në finale

28/02/14 @ 19:42

Tenisti zviceran është kualifikuar në finale të ATP Dubai duke e mposhtur serbin Djokovic me rezultat 2-1 në sete.


Me Haitin fillon rrugëtimi për Botërorin 2018!

ALBERT BUNJAKI: FFK Superliga/International

Me Haitin fillon rrugëtimi për Botërorin 2018!

28/02/14 @ 18:54

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, ka shpjeguar shumë gjëra para ndeshjes me Haitin në intervistën e tij për mediat e huaja.


Përleshje masive në NCAA

NCAA: NBA/International

Përleshje masive në NCAA

28/02/14 @ 16:14

Ndeshja ndërmjet skuadrave Utah Valley dhe New Mexico State përfundoi me përleshje.


Shkodran Mustafi i thotë ‘PO’ Gjermanisë

GJERMANIA: Kombëtarja/International

Shkodran Mustafi i thotë ‘PO’ Gjermanisë

28/02/14 @ 15:10

Mbrojtësi shqiptar ka marrë ftesë nga përzgjedhësi i përfaqësueses gjermane, Joachim Low, për ndeshjen miqësore kundër Kilit.


Spanja fton Diego Costan

SPANJA: International

Spanja fton Diego Costan

28/02/14 @ 14:55

Sulmuesi brazilian i Atletico Madridit është ftuar në përfaqësuesen e Spanjës për ndeshjen kundër Italisë.


Huntelaar rikthehet te Holanda

HOLANDA: International

Huntelaar rikthehet te Holanda

28/02/14 @ 14:37

Përzgjedhësi i Holandës, Louis van Gaal, ka publikuar listën e lojtarëve për miqësoren kundër Francës.


Talenti Halilovic në Barcelonë

BARÇA: La Liga

Talenti Halilovic në Barcelonë

28/02/14 @ 11:44

Konfirmohet transferimi i talentit kroat Alen Halilovic në Barcelonë.


Duka rizgjedhet president në FSHF

FSHF: Kombëtarja

Duka rizgjedhet president në FSHF

28/02/14 @ 10:07

Armand Duka do të jetë edhe për një mandat president i FSHF-së.


Nuk pengoi as maska

LEBRON JAMES: NBA

Nuk pengoi as maska

28/02/14 @ 10:06

LeBron James, i cili luajti me maskë kundër New York Knicksit, ishte më i miri në fitoren e skuadrës së tij.


Juve - Fiorentina, dueli kryesor

EUROPA LEAGUE: Europa League

Juve - Fiorentina, dueli kryesor

27/02/14 @ 23:17

Pas ndeshjeve të sontme në Europa League, janë mësuar çiftet e reja për kualifikim në çerekfinale.


Repriza e Torinos në Trabzon

JUVE: Europa League

Repriza e Torinos në Trabzon

27/02/14 @ 22:41

Juventus është kualifikuar tutje në Europa League duke e mposhtur Trabzonsporin me rezultat identik sikurse në ndeshjen e parë.


Napoli kalon Swansean

EUROPA LEAGUE: Europa League/Sportistë shqiptarë në botë

Napoli kalon Swansean

27/02/14 @ 21:33

Ekipi i Valon Behramit dhe Blerim Dzemailit ka mposhtur Swansean me rezultat 3-1 për t'u kualifikuar në 1/8 e finales në Europa League.


Fitore e pastër për Baselin

EUROPA LEAGUE: Europa League/Sportistë shqiptarë në botë

Fitore e pastër për Baselin

27/02/14 @ 21:17

Ekipi i Arlind Ajetit dhe Taulant Xhakës ka shkuar tutje në Europa League duke e mposhtur Maccabin me rezultat të pastër 3-0.


Eliminim dramatik i Lazios

EUROPA LEAGUE: Europa League/Sportistë shqiptarë në botë

Eliminim dramatik i Lazios

27/02/14 @ 20:58

Goleada ndërmjet Ludogoretsit dhe Lazios i ka shkuar përshtati ekipit bullgar.


Teodo me fitoren e pestë me radhë

BIBL: Balkan League

Teodo me fitoren e pestë me radhë

27/02/14 @ 20:26

Klubi i vetëm nga Mali i Zi në Balkan League, Teodo, vazhdon me serinë e fitoreve.


Hodgson publikon listën

ANGLIA: International

Hodgson publikon listën

27/02/14 @ 18:14

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Anglisë, Roy Hodgson, ka publikuar listën prej 30 lojtarëve për ndeshjen kundër Danimarkës.


“Përdore mendjen, jo zemrën!”

DWIGHT HOWARD: NBA

“Përdore mendjen, jo zemrën!”

27/02/14 @ 17:36

Dwight Howard bëri një deklaratë në lidhje me gjendjen e Carmelo Anthonyt në New York Knicks.


Pa Nasrin, Clichyn dhe Abidalin

FRANCA: International

Pa Nasrin, Clichyn dhe Abidalin

27/02/14 @ 17:35

Përfaqësuesja e Francës ka bërë publike listën prej 24 lojtarëve që do të jenë në dispozicion për ndeshjen miqësore kundër Holandës.