Arkiva: Mars–2014

Inter zhgënjen përsëri

NEROAZZURRI: Serie A

Inter zhgënjen përsëri

31/03/14 @ 22:15

Inter ka dështuar të ruajë epërsinë dygolëshe në Livorno, duke barazuar në fund.


All-Star, kompletohet me Pejën

KOMPLETOHEN YJET: FBK Superliga

All-Star, kompletohet me Pejën

31/03/14 @ 21:51

Nesër në All-Star vinë edhe yjet vendore dhe të huaja të Pejës.


Tërhiqet edhe Kasapolli

VËZHGUESI: FBK Superliga

Tërhiqet edhe Kasapolli

31/03/14 @ 20:34

Edhe Jakup Kasapolli tërhiqet nga lista e vëzhguesve të Superligës.


Fushë Kosova nxjerr pikë në Prishtinë

S'KA FITORE: FFK Superliga

Fushë Kosova nxjerr pikë në Prishtinë

31/03/14 @ 18:31

Prishtina përsëri nuk ka arritur që të shënojë fitore si vendas. Kësaj radhe ata janë ndalur nga skuadra e fundit në renditje tabelare, Fushë Kosova.


Lirohet Chivu

INTER: Serie A

Lirohet Chivu

31/03/14 @ 18:01

Inter konfirmon ndërprerjen e kontratës së mbrojtësit rumun, Chivu.


S’ka ‘Brazil 2014’ për Valdesin

PORTIERI: La Liga/International

S’ka ‘Brazil 2014’ për Valdesin

31/03/14 @ 17:49

Konfirmohet mosudhëtimi i Victor Valdesit edhe në Kampionat Botëror.


Ia shpëtoi jetën kundërshtari

E RRALLË: International

Ia shpëtoi jetën kundërshtari

31/03/14 @ 14:12

Një rast i veçantë ka ndodhur në kampionatin ukrainas ku futbollisti-futbollistit kundërshtar ia shpëton jetën.


Edhe 5

SUAREZ: Premier League/International

Edhe 5

31/03/14 @ 13:01

Luis Suarezit deri në fund të stinorit i duhen së paku edhe pesë gola. Mësoni pse?


FBK dënon, Peja s’vazhdon garat

MEDIA: FBK Superliga

FBK dënon, Peja s’vazhdon garat

31/03/14 @ 09:23

Peja dënohet nga Federata për shkak të braktisjes së ndeshjes, derisa kërcënon me largim nga garat.


Napoli, prish planet e Juves

SAN PAOLO: Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Napoli, prish planet e Juves

30/03/14 @ 22:27

Jose Callejon dhe Dries Mertens i kanë dhënë një goditje Juventusit që ndez luftën për titull, duke ndalur ikjen e bianconerëve karshi romakëve.


Trofeu i Prishtinës

FINALJA E KUPËS: FBK Superliga

Trofeu i Prishtinës

30/03/14 @ 18:53

Sigal Prishtina ka mbrojtur trofeun e Kupës së Kosovës duke e mposhtur Bashkimin.


Suarez historik, Liverpool lider

ANFIELD ROAD: Premier League

Suarez historik, Liverpool lider

30/03/14 @ 18:15

Luis Suarez historik, çon Liverpoolin në krye të Premier League.


Penza, krenaria e Pejës

THE FINAL: FBK Superliga

Penza, krenaria e Pejës

30/03/14 @ 17:32

Penza ka arritur të mbrojë titullin e Kupës së Kosovës në basketboll. Ato sërish kanë qenë më të forta se prishtinaset në finale.


Ferronikeli sheh mbijetesën qartë

DRENAS: FFK Superliga

Ferronikeli sheh mbijetesën qartë

30/03/14 @ 16:40

Ferronikeli i Ramiz Krasniqit vazhdon me formë të mirë dhe tashmë mbijetesa shihet si opcion real.


Roma vazhdon me fitore

MBAN HAPIN: Serie A

Roma vazhdon me fitore

30/03/14 @ 16:32

Roma ka vazhduar me lojë të mirë duke mos e lënë rehat Juventusin.


Pas 26 humbjeve, 76ers arrin fitoren

26 HUMBJE RRESHT: NBA

Pas 26 humbjeve, 76ers arrin fitoren

30/03/14 @ 10:31

Philadelphia 76ers, pas 26 humbjeve rresht, u njoftua me fitore duke e mposhtur Detroit Pistonsin me rezultat 123-98.


Mban hapin

ATLETICO MADRID: La Liga

Mban hapin

29/03/14 @ 21:54

Atletico Madrid ka shënuar fitore të madhe ndaj Athletic Bilbao.


Do të japim maksimumin

KËRVESHI: FBK Superliga

Do të japim maksimumin

29/03/14 @ 21:00

Deklarata e Edin Kërveshi pas ndeshjes.


Ndërpitet ndeshja, Prishtina në finale!

NDESHJE TURPI: FBK Superliga

Ndërpitet ndeshja, Prishtina në finale!

29/03/14 @ 21:00

Ndërpritet ndeshja. Sigal Prishtina në finale, pasi që Peja lëshon palestrën për shkak të pakënaqësive.


City ndalet në Emirates

ARSENAL: Premier League

City ndalet në Emirates

29/03/14 @ 20:30

Manchester City nuk ka arritur të shfrytëzojë mundësinë që të del në vendin e parë të tabelës, pasi që barazoi me Arsenalin.