Arkiva: Gusht–2014

Ibra hat-trick, Parisi 5-0

PARC DES PRINCES: Ligue 1

Ibra hat-trick, Parisi 5-0

31/08/14 @ 22:57

Zlatan Ibrahimovic edhe njëherë është treguar i pakapshëm për portat kundërshtare.


Handanovic, shpëtues i Interit

BARAZIM: Serie A

Handanovic, shpëtues i Interit

31/08/14 @ 22:45

Një penallti e humbur e vendasve dhe një karton i kuq - është nisma e stinorit për Interin.


Sociedad befason Real Madridin

SAN SEBASTIAN: La Liga

Sociedad befason Real Madridin

31/08/14 @ 22:36

Real Madrid ka përjetuar dush të ftohtë nga baskët.


Talenti Ramirez kujdeset për fitore

BARÇA: La Liga

Talenti Ramirez kujdeset për fitore

31/08/14 @ 19:50

Barcelona shënoi fitore me rezultat minimal ndaj Villarrealit falë golit të zëvendësuesit 19 vjeçar, Sandro Ramirez.


Super start i Milanit

PIPPO: Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Super start i Milanit

31/08/14 @ 19:20

Milan i Inzaghit nis me fitore të madhe.


Bashkimi merr trajner me shumë përvojë

PRIZREN: FBK Superliga

Bashkimi merr trajner me shumë përvojë

31/08/14 @ 19:02

Bashkimi merr trajnerin malazias me shumë përvojë.


McGhee, supertransferi i Prishtinës

PRISHTINA: FBK Superliga

McGhee, supertransferi i Prishtinës

31/08/14 @ 18:41

Sigal Prishtina ka nënshkruar me alo qendrën amerikane, Aaron McGhee.


Trepça e pamëshirshme në Adem Jashari

MITROVICË: FFK Superliga

Trepça e pamëshirshme në Adem Jashari

31/08/14 @ 18:26

Trepça ka arritur edhe fitoren e dytë si vendas, për të kërcyer në vend të tretë të tabelës.


Fitorja e parë, para tifozëve vendas

FERIZAJ: FFK Superliga

Fitorja e parë, para tifozëve vendas

31/08/14 @ 18:21

Ferizaji arrin fitoren e parë në Superligë duke mposhtur Drenicën në shtëpi.


Leicester i pakalueshëm për Arsenalin

PREMIER LEAGUE: Premier League

Leicester i pakalueshëm për Arsenalin

31/08/14 @ 18:19

Ndeshja ndërmjet Leicester Cityt dhe Arsenalit përfundoi me rezultat të barabartë.


Hajvalia lidere

FITORE E MADHE: FFK Superliga

Hajvalia lidere

31/08/14 @ 18:10

Hajvalia merr lidershipin nga Gjakova.


Fitorja e parë e kampionit

SHKATËRROJNË ISTOGUN: FFK Superliga

Fitorja e parë e kampionit

31/08/14 @ 17:59

Kampioni kthehet fuqishëm për të shkatërruar Istogun dhe për fitoren e parë të stinorit.


Xhemajli në Galatasaray!

BLERIM XHEMAJLI: Serie A/International

Xhemajli në Galatasaray!

31/08/14 @ 17:59

Mesfushori i Napolit ka arritur marrëveshje për të nënshkruar kontratë 3 vjeçare me ekipin turk, ndërsa së bashku me të pritet të transferohet edhe Goran Pandev.


Kurtovic të martën në Pejë

RIKTHIMI NË PEJË: FBK Superliga

Kurtovic të martën në Pejë

31/08/14 @ 17:11

Ish trajneri kampion i pejanëve, Boris Kurtovic, pritet të arrijë të martën në Pejë.


Kagawa rikthehet në Dortmund

JAPONEZI: Premier League/Bundesliga/Merkato

Kagawa rikthehet në Dortmund

31/08/14 @ 17:02

Shinji Kagawa kthehet në Dortmund.


Peja afër Veselit dhe Hajrizit

KARAGAÇI: FBK Superliga

Peja afër Veselit dhe Hajrizit

31/08/14 @ 16:53

Verdhezinjtë janë shumë afër nënshkrimit të marrëveshjes me Alban Veselin dhe Drilon Hajrizin.


Remy, prezentohet te Chelsea

TRANSFERI: Premier League/Merkato

Remy, prezentohet te Chelsea

31/08/14 @ 16:47

Chelsea ka zyrtarizuar sulmuesin e ri, Loic Remy.


Franca fiton me mungesa

GRUPI A: Spanja 2014

Franca fiton me mungesa

31/08/14 @ 16:46

Në ndeshjen dramatike ndërmjet Francës dhe Sërbisë, fitues dolën në sekondat e fundit françezët, të cilët e mposhtën kundërshtratin me rezultat të ngushtë 74-73.


Hajdari te Peja

TE RIVALI LOKAL: FBK Superliga/Balkan League/Merkato

Hajdari te Peja

31/08/14 @ 16:33

Peja merr basketbollistin më të mirë të stinorit të kaluar te Besa, Arti Hajdari.


Lehtë ndaj Tottenhamit

LIVERPOOL: Premier League

Lehtë ndaj Tottenhamit

31/08/14 @ 15:23

Liverpool është treguar i jashtëzakonshëm në Londër duke e mposhtu bindshëm Tottenhahamin. E londinezët përjetuan disfatën e parë të stinorit dhe atë në stadiumin e tyre, White Hart Lane.