Arkiva: Shtator–2014

Shkëlqimi i Silvas, pa rezultat për Cityn

STATISTIKA IMPRESIONUESE: Champions League

Shkëlqimi i Silvas, pa rezultat për Cityn

30/09/14 @ 22:25

David Silva, lojtari me më së shumti raste të krijuara sonte.


Martinez shtang Ukrainën

GRUPI H: Champions League

Martinez shtang Ukrainën

30/09/14 @ 22:11

Porto bëhet lider i Grupit H me barazimin senzacional në Ukrainë.


Totti legjendar me rekord nxjerr barazimin

ETIHAD: Champions League

Totti legjendar me rekord nxjerr barazimin

30/09/14 @ 21:54

Derbi i Grupit E, përfundoi me barazim dhe rekord të Francesco Tottit.


Chelsea i sigurtë

GRUPI G: Champions League

Chelsea i sigurtë

30/09/14 @ 21:46

Chelsea me fitore minimale ndaj Sportingut regjistron 3 pikëshin e parë në Ligë të Kampionëve.


Parisi njofton Barçën me gola e humbje

GRUPI F: Champions League

Parisi njofton Barçën me gola e humbje

30/09/14 @ 21:30

Paris St Germain ka shënuar fitore të madhe ndaj Barcelonës, përkundër se u mungonte Ibra.


Penalltia mjaftoi për bavarezët

3 PIKË TË REJA : Champions League

Penalltia mjaftoi për bavarezët

30/09/14 @ 18:46

Bayern Munchen vazhdon me fitore në Ligë të Kampionëve. Përsëri me rezultat minimal.


Shtohen telashet për Man Utd

OLD TRAFFORD: Premier League

Shtohen telashet për Man Utd

30/09/14 @ 17:37

Problemet për Louis Van Gaalin nuk kanë të ndalur te Manchester Unitedi.


Bogdani beson te rezultatet pozitive

ISH SULMUESI KUQEZI: Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Bogdani beson te rezultatet pozitive

30/09/14 @ 14:27

Nëse luhet sikurse ndaj Portugalisë, Erjon Bogdani, mendon se mund të mirren pikë ndaj Danimarkës dhe Serbisë.


Liderit i suspendohet terreni

HAJVALIA: FFK Superliga

Liderit i suspendohet terreni

30/09/14 @ 08:08

Hajvalisë i suspendohet fusha.


Xavi për rekord

PARAQITJET REKORDE: Champions League

Xavi për rekord

30/09/14 @ 07:46

Xavi Hernandez sot pritet të thyejë rekordin e paraqitjeve në Ligë të Kampionëve.


Spliti feston me Cikalleshin

SOKOL CIKALLESHI: International/Sportistë shqiptarë në botë

Spliti feston me Cikalleshin

29/09/14 @ 22:48

Sokol Cikalleshi ka shënuar njërin prej tre golave të skuadrës së tij në fitoren ndaj Zadarit.


Januzaj godet nga gjuajtja e lirë

ADNAN JANUZAJ: Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Januzaj godet nga gjuajtja e lirë

29/09/14 @ 22:25

Adnan Januzaj po shkëlqen me ekipin U21 të Manchester Unitedit.


Lazio, kthehet te fitorja

RENZO BARBERA : Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Lazio, kthehet te fitorja

29/09/14 @ 21:53

Lazio e Lorik Canës dhe Etrit Berishës fiton me hat-trickun e reprezentuesit të Serbisë, Đorđević.


Sadiku me eurogol, në stil të Roberto Carlosit

LORET SADIKU: International/Sportistë shqiptarë në botë

Sadiku me eurogol, në stil të Roberto Carlosit

29/09/14 @ 21:22

Loret Sadiku ka shënuar në mënyrë spektakoluare golin e tij të parë me fanellën e skuadrës së tij në Superligën turke.


Advocaat ka gati listën për Shqipërinë

DUELI I MADH : Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Advocaat ka gati listën për Shqipërinë

29/09/14 @ 21:05

Trajneri i Serbisë, Dick Advocaat, ka bërë gati listën e futbollistëve që do t'i ftojë për ndeshje ndaj Armenisë dhe Shqipërisë.


Shqipëria ndaj Italisë, në nëntor

ARANZHOHET MIQËSORJA: Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Shqipëria ndaj Italisë, në nëntor

29/09/14 @ 20:31

Shqipëria zyrtarizon miqësoren me Italinë.


Peja nënshkruan Memorandum me Komunën

VERDHEZINJTË: FBK Superliga/Balkan League

Peja nënshkruan Memorandum me Komunën

29/09/14 @ 19:18

Peja, mundëson që skuadrat tjera të thithin paratë e Komunës, derisa nënshkruajnë Memorandum me Komunën për shfrytëzim të hapësirave në Karagaç.


Toppmöller takohet me Kusarin, për Vëllaznimin

VËLLAZNIMI : FFK Superliga

Toppmöller takohet me Kusarin, për Vëllaznimin

29/09/14 @ 19:02

Klaus Toppmöller takohet me kreun e Gjakovës për të diskutuar çështjen e blerjes së Vëllaznimit.


Milicaj kap Zenelin në krye të realizatorëve

TOP GOLASHËNUESIT: FFK Superliga

Milicaj kap Zenelin në krye të realizatorëve

29/09/14 @ 18:36

Mark Milicaj zë në listën e golashënuesve Semir Zenelin e heshtur këtë xhiro.


Xhiroja e radhës nis me derbi

ORARI I NDESHJEVE - VIII: FFK Superliga

Xhiroja e radhës nis me derbi

29/09/14 @ 17:36

Përcakohet orari i ndeshjeve të xhiros së ardhshme në Superligë.