Arkiva: Shkurt–2015

Peja mposht për herë të tretë Bashkimin

KARAGAÇ: FBK Superliga

Peja mposht për herë të tretë Bashkimin

28/02/15 @ 21:09

Peja ka shënuar fitoren e tretë të stinorit ndaj Bashkimit. Por kësaj radhe me diferencë më të vogël se në herat tjera.


Messi në TOP 10 të të gjitha kohërave

TOP GOLASHËNUESIT: La Liga

Messi në TOP 10 të të gjitha kohërave

28/02/15 @ 20:51

Lionel Messi futet në TOP 10 golashënuesit më të mirë të të gjitha kohërave në 5 ligat e forta europiane.


Prishtina e Peja, shmangin njëra-tjetrën në Final Four

NË SUHAREKË: FBK Superliga

Prishtina e Peja, shmangin njëra-tjetrën në Final Four

28/02/15 @ 19:25

Hidhet shorti për Final Four të Kupës.


Rekord nga Rooney

E VEÇANTË: Premier League

Rekord nga Rooney

28/02/15 @ 18:44

Me dygolëshin e sotëm ndaj Sunderlandit, Rooney ka vendosur një rekord impresiv në Premier League.


Edhe Lyon pëson, Lille në festë

LILLE: Ligue 1

Edhe Lyon pëson, Lille në festë

28/02/15 @ 18:32

Skuadra e Lyonit është mposhtur nga Lille, derisa vjen rasti ideal për Paris St Germainin për të dalë në pozitë të liderit.


Besa demolon Vëllaznimin

PEJË: FBK Superliga

Besa demolon Vëllaznimin

28/02/15 @ 18:24

Besa ka shënuar fitore të thellë ndaj Vëllaznimit, për të shtuar gjasat për mbijetesë.


Sigal Prishtina në Digitalb

TV: FBK Superliga/Balkan League

Sigal Prishtina në Digitalb

28/02/15 @ 18:09

Skuadra e Sigal Prishtinës ka ndërprerë bashkëpunimin me RTK-në për të dalë në platformën Digitalb.


Rakitic e Suarez, me gol e asist në fitore

BARCELONA: La Liga

Rakitic e Suarez, me gol e asist në fitore

28/02/15 @ 18:05

Barcelona i është kthyer fitores në La Liga pas disfatës befasuese nga Malaga xhiron e shkuar.


Rooney vendos

MAN UTD : Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rooney vendos

28/02/15 @ 17:59

Wayne Rooney ia sjell fitoren Manchester Unitedit ndaj Sunderlandit.


Derbi i Dortmundit

KËNDELLJA VAZHDON: Bundesliga

Derbi i Dortmundit

28/02/15 @ 17:19

Borussia Dortmund fiton derbin e madh të Ruhrit ndaj rivalit të përbetuar, Schalke.


Avdiaj, Xhimshiti dhe Aliji, emra të ri kuqezi

PARA ARMENISË: Kombëtarja

Avdiaj, Xhimshiti dhe Aliji, emra të ri kuqezi

28/02/15 @ 16:37

Berat Xhimshiti, Dionis Avdiaj dhe Naser Aliji pritet të ftohen për herë të parë në kombtare, për ndeshje ndaj Armenisë.


Lushtaku e Pejic shpëtojnë Kukësin

LIDERI BARAZON NË FUND: FSHF Kategoria Superiore

Lushtaku e Pejic shpëtojnë Kukësin

28/02/15 @ 16:02

Kukësi barazon në fund, derisa Skënderbeu i ngjitet pas me fitore ndaj Teutës.


Farmer te Krasniqi në Arabi!

MEDIA: International/Merkato

Farmer te Krasniqi në Arabi!

28/02/15 @ 15:45

Ish trajneri i Prishtinës, Arben Krasniqi, merr Desmon Farmerin në klubin e tij.


Fitore minimale për Drenicën ndaj Hajvalisë

SKENDERAJ: FFK Superliga

Fitore minimale për Drenicën ndaj Hajvalisë

28/02/15 @ 14:48

Drenica ia nis pranverës me fitore ndaj pretendentit për titull, Hajvalisë.


Caktohet data e kthimit

DERRICK ROSE: NBA

Caktohet data e kthimit

28/02/15 @ 10:31

Derrick Rose, është operuar me sukses dhe do t'i mungojë Chicagos, 4 deri 6 javë.


‘Stërvitje’ për Prishtinën

PRISHTINË: FBK Superliga

‘Stërvitje’ për Prishtinën

27/02/15 @ 21:02

Sigal Prishtina ka shënuar fitoren e 12 rresht në Superligë.


CSKA befasohet nga Feneri

EUROLEAGUE: Euroleague

CSKA befasohet nga Feneri

27/02/15 @ 20:34

Fenerbahce Ulker ka shënuar fitore të madhe në Rusi duke e mposhtur CSKA-në.


Futbolli luhet 90 minuta

DURAKU: FFK Superliga

Futbolli luhet 90 minuta

27/02/15 @ 15:40

Trajneri i Trepçës'89, Fahredin Duraku, ka kritikuar lojtarët duke thënë se futbolli luhet 90 minuta.


Përforcimet ia sjellin Dritës fitoren ndaj Trepçës’89 favorite

GJILAN: FFK Superliga

Përforcimet ia sjellin Dritës fitoren ndaj Trepçës’89 favorite

27/02/15 @ 15:02

Drita ka shënuar fitore ndaj mitrovicasve në ndeshjen hapëse të stinorit.


Përballjet para çerekfinales, hidhet shorti

SHORTI : Europa League

Përballjet para çerekfinales, hidhet shorti

27/02/15 @ 13:25

Fiorentina-Roma dhe Villareal-Sevilla, duele të shteteve të njejta në Europa League, derisa mohikani anglez, Everton në përballje me Dynamo Kievin.