Arkiva: Mars–2015

Belgjika kalon Izraelin, bëhet lider i grupit

GRUPI B: UEFA Euro 2016

Belgjika kalon Izraelin, bëhet lider i grupit

31/03/15 @ 22:19

Belgjika ia shkakton humbjen e dytë me radhë Izraelit.


Serbinë do ta bëja kampion bote

BLAZEVIC: UEFA Euro 2016

Serbinë do ta bëja kampion bote

31/03/15 @ 22:10

Trajneri legjendar i Kroacisë, Ciro Blazevic, ka thënë se Serbinë do ta bënte kampion bote me këtë ekip që e ka.


Agolli merr shpërblimin nga ekipi i tij

AZERBEJXHAN: Kombëtarja/Sportistë shqiptarë në botë

Agolli merr shpërblimin nga ekipi i tij

31/03/15 @ 21:58

Krahu i kombëtares shqiptare ka marrë shpërblimin e premtuar nga ekipi i tij në Azerbejxhan.


Marsi, muaji i Pejës

VERDHEZINJTË:

Marsi, muaji i Pejës

31/03/15 @ 21:44

Peja ka fituar të gjitha ndeshjet e zhvilluara në muajin mars, që përfundoi me fitoren e sotme ndaj Rilskit.


Kozuvi i lodhur, por me lojtarë në disponim

RIVALI I PRISHTINËS: Balkan League

Kozuvi i lodhur, por me lojtarë në disponim

31/03/15 @ 21:37

Pak të lodhur nga Superliga, por të gjithë basketbollistët e Kozuvit thuhet të jenë të gatshëm për ndeshje me Prishtinën, nesër.


Peja para finales, pas rikthimit të madh

SOFJE: Balkan League

Peja para finales, pas rikthimit të madh

31/03/15 @ 17:39

Peja ka arritur të kthehet në lojë në pjesë të dytë të ndeshjes për të mposhtur në gjysmëfinalen e parë, Rilskin si mysafir.


Nëse Gareth Bale luan basketboll…

VIDEO: La Liga

Nëse Gareth Bale luan basketboll…

31/03/15 @ 16:37

Futbollisti i Real Madridit tregoi aftësitë e tij në basketboll.


11 pikë për 65 sekonda

KYLE KORVER: NBA

11 pikë për 65 sekonda

31/03/15 @ 14:31

Kyle Korver, në ndeshjen e djeshme kundër Milwaukee Bucks, në çerekun e tretë ishte i pakapshëm.


Tovërlani nis me fitore

MITROVICË: FFK Superliga

Tovërlani nis me fitore

31/03/15 @ 14:01

Trepça'89 përfundon punën në pjesë të parë ndaj Vëllaznimit, derisa Afrim Tovërlani debuton me fitore te ekipi mitrovicas.


Besa i kthehet fitores përmes Rexhës

PEJË: FFK Superliga

Besa i kthehet fitores përmes Rexhës

31/03/15 @ 13:45

Besa i është kthyer fitores sot, duke e mposhtur Dritën në Pejë.


Gati për përballje ndaj Kozuvit

SIGAL PRISHTINA: Balkan League

Gati për përballje ndaj Kozuvit

31/03/15 @ 13:26

Prishtina ka treguar se është përgatitur për gjysmëfinale ndaj Kozuvit, duke ftuar në numër sa më të madh tifozët, kërkon fitore në ndeshjen e parë.


Rikthimi i parë i De Biasit

KUQEZI: Kombëtarja

Rikthimi i parë i De Biasit

31/03/15 @ 10:00

Shqipëria për herë të parë nën drejtimin e Gianni De Biasit ka arritur të përmbys rezultatin ndaj një kundërshtari.


Rruga për finale

VERDHEZI: Balkan League

Rruga për finale

31/03/15 @ 07:08

Peja udhëton në Sofje. Sonte ndeshja. Trajnerët e dy skuadrave pranojnë se do të kenë punë të vështirë.


Treshja me notat më të larta

PAS ARMENISË: Kombëtarja

Treshja me notat më të larta

30/03/15 @ 22:13

Sipas mediave shqiptare, këto janë notat e futbollistëve të kombëtares, pas fitores ndaj Armenisë.


Jemi të barabartë

BORIS KURTOVIC: Balkan League

Jemi të barabartë

30/03/15 @ 19:38

Boris Kurtovic tha se Peja dhe Rilski kanë forcë përafërsisht të barabartë, ndërsa skuadra e tij udhëton për fitore në Sofje.


Gjithçka vendoset në Pejë

TRAJNERI I RILSKIT: Balkan League

Gjithçka vendoset në Pejë

30/03/15 @ 19:03

Trajneri i Rilskit beson se ndeshja e parë gjysmëfinale kundër Pejës nuk do të jetë vendimtare për ta përcaktuar finalistin.


Shqipëria, shkarkon edhe trajnerin e tretë në grup

LARGOHET CHALLANDES: Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Shqipëria, shkarkon edhe trajnerin e tretë në grup

30/03/15 @ 18:01

Shqipëria, është bërë shkaktare e shkarkimit të trajnerit të tretë në Grupin I kualifikues për EURO 2016.


Rivalët e Shqipërisë në barazh, po të përfundonin sot kualifikimet

KUSH JANË RIVALËT?: Kombëtarja

Rivalët e Shqipërisë në barazh, po të përfundonin sot kualifikimet

30/03/15 @ 14:38

Me kë do të luante Shqipëria në barazh, po të kishin përfunduar kualifikimet sot?


Mundësia tjetër e Shqipërisë për kualifikim direkt

PA BARAZH : Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Mundësia tjetër e Shqipërisë për kualifikim direkt

30/03/15 @ 09:42

Shqipëria është aktualisht ndër skuadrat më të mira të vendit të tretë dhe mund të shkojë në EURO 2016 dhe në këtë mënyrë.


Serbët vuajnë

MEDIA: UEFA Euro 2016

Serbët vuajnë

30/03/15 @ 09:11

Serbët vuajnë me gjendjen aktuale të reprezentacionit të tyre në kualifikime për EURO 2016.