Arkiva: Gusht–2015

Mijovic nis punën te Bashkimi

TRAJNERI I RI : FBK Superliga/Balkan League/Merkato

Mijovic nis punën te Bashkimi

31/08/15 @ 23:28

Trajneri i ri i Bashkimit ka nisur punën sot.


Juve zyrtarizon Hernanesin

HERNANES: Serie A/Merkato

Juve zyrtarizon Hernanesin

31/08/15 @ 23:24

Kampioni i Italisë ka marrë lojtarin e Interit.


Sevilla siguron mbrojtësin italian

ANDREOLLI: Serie A/La Liga/Merkato

Sevilla siguron mbrojtësin italian

31/08/15 @ 23:18

Sevilla ka huazuar mbrojtësin italian të Interit.


Hyseni te Hajvalia

SULMUESI : FFK Superliga/Merkato

Hyseni te Hajvalia

31/08/15 @ 23:14

Sulmuesi i shumë ekipeve kosovare, Berat Hyseni, ka arritur marrëveshje me Hajvalinë.


Prej Dortmundi te Fiorentina

POLAKU: Bundesliga/Serie A/Merkato

Prej Dortmundi te Fiorentina

31/08/15 @ 23:10

Mesfushori këmbëshpejtë i Dortmundit arrin te Fiorentina.


Arrin Martial

OLD TRAFFORD: Premier League/Ligue 1/Merkato

Arrin Martial

31/08/15 @ 23:05

Monaco ka arritur marrëveshje me Manchester Unitedin për sulmuesin Anthony Martial.


Edhe Ljajic i Interit

PREJ ROME: Serie A/Merkato

Edhe Ljajic i Interit

31/08/15 @ 23:00

Inter konfirmon edhe blerjen e mesfushorit ofanziv, Adem Ljajic.


Danimarka pa yllin kryesor ndaj Shqipërisë

RIVALI: Kombëtarja

Danimarka pa yllin kryesor ndaj Shqipërisë

31/08/15 @ 21:08

Mungesë e rëndësishme te përfaqësuesja e Danimarkës.


Arrin LaceDarius Dunn

NË KRYEQYTET: FBK Superliga/Balkan League/International/Merkato

Arrin LaceDarius Dunn

31/08/15 @ 19:29

Ka arritur përforcimi i paralajmëruar i Prishtinës.


Nisin stërvitjet te kampionia

SIGAL PRISHTINA: FBK Superliga/Balkan League/International

Nisin stërvitjet te kampionia

31/08/15 @ 18:43

Sigal Prishtina ka nisur stërvitjet para stinorit të ri.


Edhe Melo kthehet në Serie A

TE INTERI: Serie A/International/Merkato

Edhe Melo kthehet në Serie A

31/08/15 @ 18:40

Mesfushori brazilian, Felipe Melo, rikthehet në Serie A.


Telles te Inter

NGA GALATA: Serie A/International/Merkato

Telles te Inter

31/08/15 @ 18:36

Inter huazon mbrojtësin e krahut të Galatasarayit.


Liria me 3 përforcime në ditën e fundit

PRIZREN: FFK Superliga/Merkato

Liria me 3 përforcime në ditën e fundit

31/08/15 @ 18:23

Liria ka regjistruar tre përforcime në ditën e fundit të afatit kalimtar.


Hajvalia rikthen Munishin

RIKTHIMI: FFK Superliga/Merkato

Hajvalia rikthen Munishin

31/08/15 @ 18:10

Hajvalia zyrtarizon lajmin për rikthimin e Ismet Munishit në krye të skuadrës.


Chicharito në Bundesligë

MEKSIKANI: Premier League/Bundesliga/Merkato

Chicharito në Bundesligë

31/08/15 @ 18:05

Sulmuesi i Manchester Unitedit zyrtarizohet te Bayer Leverkusen.


Nantes zyrtarizon Canën

FRANCË: Serie A/Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë/Merkato

Nantes zyrtarizon Canën

31/08/15 @ 18:03

Kapiteni i komëbtares, bëhet bashkëlojtar i Ermir Lenjanit.


Salihi mbetet në Korçë

SHKDORANI: FSHF Kategoria Superiore/Europa League/Merkato

Salihi mbetet në Korçë

31/08/15 @ 17:43

Sulmuesi i kombëtares i mbetet besnik Skënderbeut për stinorin në vijim.


Draxler dhe Dante, te Wolfsburg

DY PËRFORCIME: Bundesliga/Merkato

Draxler dhe Dante, te Wolfsburg

31/08/15 @ 17:40

Wolfsburg ka regjistruar dy përforcime pas shitjes së De Bruynes.


Dortmund merr Januzajn

HUAZIMI: Premier League/Bundesliga/Merkato

Dortmund merr Januzajn

31/08/15 @ 17:36

Futbollisti i Manchester Unitedit ka arritur marrëveshje me Borussia Dortmundin.


Grumbullim informues

NGA KONFERENCA : FFK Superliga/International

Grumbullim informues

31/08/15 @ 14:25

Nga konferenca për shtyp e FFK-së.