Arkiva

Warrick, përforcim i Besës

NË KËRKIM TË FITORES: FBK Superliga

Warrick, përforcim i Besës

07/11/13 @ 10:33

Skuadra debutuese në Superligë, Besa, po e sjell edhe një amerikan në ekip. Gerald Warrick vjen, derisa uzbeku Dimitry Svirdov largohet nga klubi.


Njejtë edhe ndaj Manchesterit

ARSENE WENGER: Champions League/Premier League

Njejtë edhe ndaj Manchesterit

07/11/13 @ 10:05

Pas fitores së madhe ndaj Borussia Dortmundit mbrëmë në Ligën e Kampionëve, Arsene Wenger ka kërkuar nga nxënësit e tij që të tregojnë pjekurinë e njejtë edhe ndaj Manchester United.


Atletico kryeson pa humbje

GRUPI G: Champions League

Atletico kryeson pa humbje

06/11/13 @ 23:22

Atletico Madrid vazhdon të mbetet lider i grupit G me bilanc të qindpërqindtë në fitore. Madrilenët e mposhtën lehtësisht skuadrën Austria Wien me rezultat 4-0.


Messi thyen rekordin e Cristiano Ronaldos

GOLAT NDAJ KUNDËRSHTARIT: Champions League/La Liga

Messi thyen rekordin e Cristiano Ronaldos

06/11/13 @ 23:17

Me dygolëshin e sontëm ndaj Milanit, Lionel Messi, është bërë lojtari që i ka shënuar më së shumti një kundërshtari në Ligë të Kampionëve.


300 kartona të verdhë për Milanin

REKORDI I ZI: Champions League/Serie A

300 kartona të verdhë për Milanin

06/11/13 @ 23:06

Me kartonat e sotëm të verdhë Milan ka arritur në klubin e 300-sheve.


Arsenal frymon me Ramsey-in

GRUPI F: Champions League

Arsenal frymon me Ramsey-in

06/11/13 @ 23:01

Arsenali ka shënuar fitore minimale por shumë të rëndësishme në udhëtim ndaj Dortmundit. Fitore ka shënuar edhe Napoli, i cili e mposhti ekipin françez Marseille me rezultat 3-2.


Eto’o i jep shpirt Chelseat

GRUPI E: Champions League/Sportistë shqiptarë në botë

Eto’o i jep shpirt Chelseat

06/11/13 @ 22:49

Chelsea me fitore bindëse ndaj Schalkes në Stamford Bridge ka marrë primatin e Grupit E.


Barcelona kualifikohet, të tjerët luftojnë

GRUPI H: Champions League

Barcelona kualifikohet, të tjerët luftojnë

06/11/13 @ 22:40

Barcelona ka shënuar fitore ndaj Milanit sonte, në grupin e kampionëve, duke siguruar kualifikimin.


Bashkimi fiton derbin ndaj Teleboysave

SEZAI SURROI: FBK Superliga

Bashkimi fiton derbin ndaj Teleboysave

06/11/13 @ 20:55

Një super ndeshje kanë mundur të shohin sonte adhuruesit e basketbollit në Prizren, ndërmjet Bashkimit dhe RTV 21. Ndeshja më interesante e stinorit deri më tani i takoi Bashkimit.


Peja shkelë Dritën

KAMPIONJA: FBK Superliga

Peja shkelë Dritën

06/11/13 @ 20:16

Peja shkelë Dritën e dobësuar. Kampionja e Kosovës në basketboll, Peja, ka shkelur Dritën e Gjilanit që luajti me vetëm dy të huaj sonte. George Oduwufa me double-double.


Mushica mbron, Prishtina fiton

DERBI I XHIROS: FFK Superliga

Mushica mbron, Prishtina fiton

06/11/13 @ 19:58

Prishtina ka fituar derbin e xhiros në Mitrovicë ndaj Trepçës 89 dhe është rifutur në mesin e treshes më të mirë të Superligës.


Teo Simovic në Pejë

TRANSFER: FBK Superliga/Balkan League

Teo Simovic në Pejë

06/11/13 @ 18:24

Peja është përforcuar me basketbollistin kroat të pozitës qendër, Teo Simovic.


Riether i kërkon falje Januzajt

INCIDENTI: Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Riether i kërkon falje Januzajt

06/11/13 @ 15:23

Mbrojtësi gjerman i Fulhamit, Sascha Riether, i ka kërkuar falje Adnan Januzajt për goditjet që i kishte bërë gjatë fundjavës.


Bayern barazon rekordin e Barcelonës

REKORDERI GUARDIOLA: Champions League/Bundesliga

Bayern barazon rekordin e Barcelonës

06/11/13 @ 14:29

Rekordi i fitoreve radhazi të Barcelonës, është barazuar mbrëmë nga Bayerni. Pep Guardiola synon ta thyejë rekordin e katalonasve.


Të gjithë na frikësohen

MANUEL PELLEGRINI: Champions League/Premier League

Të gjithë na frikësohen

06/11/13 @ 12:56

Trajneri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini, ka thënë se ekipi i tij do të jetë ekip që asnjë kundërshtar nuk do ta dojë si rival.


S’kemi thënë fjalën e fundit

ANTONIO CONTE: Champions League/Serie A

S’kemi thënë fjalën e fundit

06/11/13 @ 12:42

Juventus me barazimin e mbrëmshëm ndaj Real Madridit ka rënë në fund të Grupit B të Ligës së Kampionëve, por trajneri Antonio Conte shpreson në kualifikim.


James në histori, Miami fiton

MIAMI HEAT: NBA

James në histori, Miami fiton

06/11/13 @ 10:34

Miami Heat e mposhti Toronto Raptorsin me rezultat 104-95. LeBron James luajti me 35 pikë dhe hyri në histori të NBA-së.


Ibra shpëton Parisin

GRUPI C: Champions League

Ibra shpëton Parisin

05/11/13 @ 23:18

Paris St Germain ka lënë sigurimin e kualifikimit për xhiron e radhës, derisa Olympiacos ka mposhtur Benficën.


Grupi i paqartë

GRUPI A: Champions League

Grupi i paqartë

05/11/13 @ 23:07

Manchester United kishte rastin ideal për fitore, por Robin Van Persie dështoi nga penalltia për të konfirmuar Grupin A - pa gola dhe ende të papërcaktuar sonte.


Bayern dhe City, sigurojnë

GRUPI D: Champions League

Bayern dhe City, sigurojnë

05/11/13 @ 22:53

Kampioni aktual europian, Bayern Munchen, bashkë me nënkampionin anglez, Manchester City kanë siguruar kualifikimin sonte.