Të gjitha lajmet

SOUTHAMPTON

1 pikë mbi zonën e rrezikshme, shkarkojnë trajnerin

1 pikë mbi zonën e rrezikshme, shkarkojnë trajnerin

12 Mars, 2018 @23:23

Kur ekipi është vetëm një pikë mbi zonën e rrezikshme, të rënies nga Premier Liga, Southampton, merr vendim dhe largon trajnerin Mauricio Pellegrino nga detyra.

“Ekipi do të emërojë trajnerin e ri sa më shpejt të jetë e mundur,” ka bërë të ditur njoftimi i klubit, që ka theksuar se bashkë me Pellegrinon nga ekipi largohen edhe ndihmësit: Carlos Campagnucci dhe Xavier Tamarit.

Mauricio Pellegrino

Që prej datës 27 nëntor, deri sot (17 xhiro), Southampton ka regjistruar vetëm një fitore në Premier Ligë! Ndërsa në katër ndeshjet e fundit ka shënuar dy humbje dhe dy barazime.

STOKE CITY - MANCHESTER CITY

Edhe dy fitore

Foto: PremierLeague.com

12 Mars, 2018 @23:12

Dy gola të shënuara nga David Silva kanë bërë që Manchester...

WERDER-KOLN

Rashica shënon golin e parë në Bundesligë

12 Mars, 2018 @22:30

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica, ka pasur fillim interesant...

MICHAEL CARRICK

Konfirmon pensionimin

12 Mars, 2018 @15:48

Mesfushori 36 vjeçar i Manchester Unitedit, Michael Carrick, ka...

VENDIMI I KG-së

Ferronikeli dhe Drenica në disiplinore

12 Mars, 2018 @15:20

Pasi që ka shqyrtuar raportet e ndeshjeve të xhiros së fundit të...

XHIROJA XXIII dhe XXIV

Ndërron termini i ndeshjeve në Superligë

12 Mars, 2018 @15:07

Me afrimin e stinës së pranverës ka ndërruar edhe ora e fillimit...

PËRFAQËSUESJA

Kosovë - Shqipëri, miqësore për U15, U17 dhe U19

12 Mars, 2018 @14:43

Federata e Futbollit e Kosovës ka arritur marrëveshje me Federatën...

GENOA-MILAN

Goli i parë i stinorit, si zëvëndesues në vazhdime

11 Mars, 2018 @20:09

Sulmuesi portugez i Milanit, Andre Silva, ka shënuar sot golin e...

VALDET SHOSHI

Gabimet tona vendosën ndeshjen

Foto: prishtinafc.com

11 Mars, 2018 @19:05

Trajneri i Besës, Valdet Shoshi, është shprehur të jetë i...

MIREL JOSA

Vazhdojmë rrugën

Foto: prishtinafc.com

11 Mars, 2018 @18:39

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, në deklaratën e tij pas fitores...

TREPÇA '89 - DRITA

Derbi i javës mbyllet me barazim

11 Mars, 2018 @15:22

Me rezultat 1-1 është mbyllur derbi kryesor i javës në...

ARSENE WENGER

Largohet

20 Prill, 2018 @10:21

Trajneri shumëvjeçar i Arsenalit, Arsene Wenger, para pak çastesh...

PREMIER LEAGUE

Skuadra më e mirë e sezonit në Premier League

19 Prill, 2018 @13:08

Pak javë para përfundimit, është publikuar skuadra më e mirë e...

ME PEP GUARDIOLËN

Manchester City zyrtarisht kampion

15 Prill, 2018 @18:21

Manchester City ka fituar titullin e Premier Ligës angleze edhe...

TOTTENHAM - CITY

City fiton, por ende nuk feston

Foto: Premier League

14 Prill, 2018 @21:37

Pas 3 humbjeve radhazi në Premier League e Champions League,...

WOLVERHAMPTON WANDERERS

Pas 6 vitesh, kthehen në Premier Ligë!

Foto: bbc/getty

14 Prill, 2018 @20:56

Edhepse nesër zhvillojnë ndeshjen e xhiros së XXXXIII të...

Të gjitha lajmet nga Premier League