Të gjitha lajmet

TEKVANDO

10 medalje për Prizrenin në Taekwondo

Foto: KTPrizren/fb

10 medalje për Prizrenin në Taekwondo

17 Prill, 2018 @10:47

Në kampionatin regjional “Tirana Challenge” organizuar në Tiranë, që u mbajt në fundjavën që e lamë pas, morrën pjesë rreth 400 garues nga 9 shtete të ndryshme, ndërsa Klubi i Taekwondo-së “Prizreni” u përfaqësua me 13 garues të moshave dhe peshave të ndryshme nga të dy gjinitë.

Nga ekipi i KT Prizreni 10 taekwondo-istë u kthyen në shtëpi me medalje, prej të cilave 2 të arta, tre të argjendta dhe 5 të bronzta.

Me medalje të artë u stolisën garuesit:
- Ermal Shaqiri,
- Mustafa Shpejti.
Me medalje të argjendtë u stolisën:
- Ubejd Danjolli,
- Merjem Kude,
- Alixhan Sutallari.
Me medalje të bronztë
- Uvejs Danjolli,
- Kanita Danjolli,
- Shennur Sutallari,
- Rrezona Namlexhiu,
- Enis Dapko.

FED CUP

Kosova mposht Madagaskarin në Fed Cup

Foto: Tennis Kosova

16 Prill, 2018 @17:14

Në kuadër të turneut të tenisit Fed Cup që po mbahet në Tunizi,...

VOLEJBOLL

KV Vëllaznimi në Superligë pas 20 viteve

Foto: KV Vëllaznimi

16 Prill, 2018 @16:30

Pas 20 viteve, skuadra e Vëllaznimit në sportin e volejbollit ka...

SHORTI

Kosova mëson kundërshtarët në kualifikime për EURO2020

12 Prill, 2018 @20:15

Janë caktuar kundërshtarët e përfaqësueses së Kosovës në...

VOLEJBOLL

KV Vëllaznimi në Superligë pas 20 viteve

Foto: KV Vëllaznimi

16 Prill, 2018 @16:30

Pas 20 viteve, skuadra e Vëllaznimit në sportin e volejbollit ka...

GRAND PRIX ANTALYA 2018

Loriana Kuka e artë në Antalya 2018

8 Prill, 2018 @14:43

Xhudistja pejane, Loriana Kuka, është stolisur me medaljen e artë...

XHUDO BERLIN - KUPA EUROPIANE U18

Edhe Erza Muminoviq e artë

Foto: FXHK

7 Prill, 2018 @20:53

Erza Muminoviq (-44kg) ka shkëlqyer në kupën Evropiane për kadet...

ANTALYA GP

Akili i shtati në Antalya GP

7 Prill, 2018 @15:32

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, ka përfunduar i shtati në...

XHUDO

Edhe Nora Gjakova e artë, Fjolla Kelmendi e argjendtë

Foto: NOC Kosova

6 Prill, 2018 @18:32

Pas Distria Krasniqit, me medalje të artë nga Antalya do të...

Të gjitha lajmet nga Të tjera