Të gjitha lajmet

ÇEREKU I TRETË: VËLLAZNIMI-KERASAN

10 minutëshi i fundit i ndeshjes, Kerasan 2+

10 minutëshi i fundit i ndeshjes, Kerasan 2+

16 Prill, 2017 @19:43

Vëllaznimi
Kerasan Prishtina
Vëllaznimi 47 : 49 Kerasan Prishtina

REZULTATI PAS ÇEREKUT TË TRETË

Kerasan Prishtina ka arritur që të mbrojë epërsinë e krijuar në pjesë të parë të ndeshjes dhe në fund të çerekut të tretë ka mbajtur epërsinë 2 pikëshe, 47-49, ndaj Vëllaznimit.

Alban Latifaj është më efikasi te ekipi prishtinas për momentin me 18 pkë, ndërsa te Vëllaznimi, Beq Kovaçi me 25 të shënuara. 

PJESA E PARË: VËLLAZNIMI-KERASAN

Kerasan shkon në pushim me epërsi

16 Prill, 2017 @18:49

Kerasan Prishtina ka shkuar në pushim me epërsi të vogël ndaj...

ÇEREKU I PARË: VËLLAZNIMI-KERASAN

Barazim në çerekun e parë

Foto: KBPejaOfficial/Korniza

16 Prill, 2017 @18:23

Dueli interesant i fundit të klasifikimit të Superligës ndërmjet...

STARTUESIT

5-shet e para: Vëllaznimi-Kerasan

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Prill, 2017 @18:01

Trajnerët e ekipeve të Vëllaznimit dhe Kerasan Prishtinës kanë...

BOREA-LIPJANI

Borea mposht edhe Lipjanin

16 Prill, 2017 @17:45

Nuk kanë të ndalur. Basketbollistët e ekipit të Boreas nga Peja...

TË HUAJT E RAHOVECIT

Siguruan elitën, shkojnë në shtëpi

16 Prill, 2017 @11:46

Basketbollistët e huaj të Rahovecit, pasi që i kanë ndihmuar...

KUSH PO BIE?!

Sot përcaktohet kush bie nga elita!

BOROZANI/A. Paçarizi

16 Prill, 2017 @11:01

Vëllaznimi ose Kerasan Prishtina! Njëra nga këto skuadra do të...

CLIPPERS-JAZZ @ GAME 1

Joe Johnson heroi i natës për Utah Jazz

nba.com

16 Prill, 2017 @10:15

Përgjegjësia e Joe Johsonit në sekondat e fundit, u shpërblye me...

SPURS-GRIZZLIES @ GAME 1

Spurs lehtë ndaj arushave

nba.com

16 Prill, 2017 @9:54

Ndeshja e parë e PlayOffit për skuadrën e trajnerit Gregg Popovich...

RAPTORS-BUCKS @ GAME 1

Bucks e nis me avantazh Play Offin

nba.com

16 Prill, 2017 @9:35

Se Play Offi është një botë tjetër në NBA, e vërtetoi këtë...

CAVS-PACERS @ GAME 1

Ngushtë për Clevelandin

Foto: nba.com

15 Prill, 2017 @22:38

Dueli i parë i çerekfinales së Konferencës Lindore në Play-Off...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Sigal Prishtina - Demir Insaat

BOROZANI / A.P

6 Dhjetor, 2017 @19:25

Janë publikuar pesëshet e para të Sigal Prishtinës dhe Demir...

GRUPI G i FIBAEUROPECUP

Sonte ndeshja vendimtare e Prishtinës

Pamje nga stërvitjet e fundit të KB Prishtinës/ Foto: KBPrishtina/fb

6 Dhjetor, 2017 @9:12

Rekord kampionja e Kosovës në basketboll, Sigal Prishtina, sonte do...

KUPA E KOSOVËS

Tërhiqet shorti për Kupën e Kosovës

BOROZANI/ Arkiv

4 Dhjetor, 2017 @17:56

Të hënën në zyre të Federatës së Basketbollit të Kosovës...

EUROPIANI U18 DIV C

Kosova fiton organizimin e Euro U18 Div C

Foto: FBK

4 Dhjetor, 2017 @11:20

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) e ka fituar të drejtën...

BOREA-KERASAN

Kerasani mposht Borean

Foto: Arkiv

3 Dhjetor, 2017 @21:02

Kerasan Prishtina ka arritur edhe fitoren e tretë të stinorit në...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga