Të gjitha lajmet

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Llapi-Gjilani

11-shet: Llapi-Gjilani

8 Prill, 2018 @12:35

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina dhe ai i Gjilanit, Arbnor Morina, kanë përcaktuar 11-shet e futbollistëve që do të dalin në mejdan në Zahir Pajaziti për derbin e ditës, mes ekipeve që po kërkojnë pjesën e epërme të tabelës.

LLAPI: Beqiri; Kadriu, Jashari, B. Emini, Blakçori; Namani (kap.), K. Shabani, Zhdrella; Begolli, Berbatovci dhe Daku.

GJILANI: Kaçiu; Kastrati (kap.), Bekteshi, Thaqi, E. Hyseni; Shaqiri, Karabeg, Kosumi; Rusi, H. Hyseni dhe Haxhimusa.

BARCELONA-LEGANES

Barça barazon pamposhtshmërinë rekorde të elitës

Fotot: LaLiga/fb

7 Prill, 2018 @22:05

Lionel Messi ka shënuar hat-trick, derisa Barcelona ka barazuar...

BUNDESLIGA

I gjashti rresht, Bayerni përsëri kampion

Foto: BT Sports

7 Prill, 2018 @19:52

Për të gjashtin vit me radhë, Bayerni është shpallur kampion i...

CITY - UNITED

Përmbysje e United, shtyhet festa e Cityt

7 Prill, 2018 @19:37

Shtyhet festa e Manchester Cityt! Përkundër pjesës së parë të...

KEK-DUKAGJINI

Maksuti e Sahiti, bombardojnë për fitore

Foto: KF KEK/fb

7 Prill, 2018 @15:15

Skuadra e KEK-ut që xhiron e kaluar pësoi humbje nga Ferizaji si...

FERONIKELI-TREPÇA'89

Barazimi i radhës, në derbin e ditës

Fotot: KF Feronikeli/fb dhe KFTrepça'89/fb/ A.O.

7 Prill, 2018 @14:49

Me përfundimin e ndeshjes derbi të ditës ndërmjet Feronikelit dhe...

BESA-DRITA

Drita fiton, krijon distancë për qetësi

Foto: DritaFC/fb/G. Haziri

7 Prill, 2018 @14:31

Drita po vazhdon të marshojë drejt titullit të kampionit të...

EVERTON - LIVERPOOL

As gola e as kartona në ‘Merseyside Derby’

7 Prill, 2018 @14:17

Në ndeshjen hapëse të javës në Premier League, Evertoni dhe...

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Kosova U16 triumfon ndaj rivalit të dytë

Fotot: FFK

7 Prill, 2018 @14:03

Përfaqësuesja e Kosovës, e përbërë me futbollistë nën moshën...

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Trepça ‘89

7 Prill, 2018 @13:18

Feronikeli: Maloku, Shala, Hoxha, Prekazi, Haliti, Maliqi, Morina,...

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Besa - Drita

7 Prill, 2018 @13:16

Besa: Thaqi, Papuqi, Rama, Gjeraj, Kasapi, Rexhovic, Qorraj, Hyseni,...

KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi jashtë Evropës, edhe nëse e fiton Kupën

Foto: B.B

19 Prill, 2018 @16:40

Pas kualifikimit në finalen e Kupës së Kosovës, një lajm aspak i...

DUELI FINAL, I EKIPEVE QË LUAJTËN 24 VITE MË PARË

Finalja Prishtina-Vëllaznimi, pas 24 vitesh!

Foto: prishtinafc.com

19 Prill, 2018 @7:05

Janë bërë plotë 24 vite prej se për herë të fundit në finale...

ISA SADRIU

S’do të ishte befasi po të arrinim

BOROZANI/A.P.

18 Prill, 2018 @20:59

Trajneri i Vushtrrisë, Isa Sadriu, në deklaratën e tij pas...

MIREL JOSA

Nuk ka favorit në finale

Fotot: prishtinafc.com

18 Prill, 2018 @20:51

Pas kualifikimit të ekipit në finale të Kupës së Kosovës, Mirel...

KUPA E KOSOVËS

Gojani: S’kemi çfarë të humbim në finale, synojmë Kupën

Foto: FC Prishtina

18 Prill, 2018 @16:47

Përveç Sadat Pajazitit, për Supersport pas arritjes së finales u...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga