Të gjitha lajmet

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet: Prishtina-Besa

BOROZANI/ E. D.

11-shet: Prishtina-Besa

21 October, 2017 @13:57

Pak para fillimit të ndeshjes janë publikuar 11-shet fillestare për duelin Prishtina-Besa nga trajnerët përkatës. Mirel Josa ka vendosur për këtë 11-she: Bekaj, Osmani, Bashiru, Miftaraj, Dallku, Curri, Pefqeli, Ahmeti, Fetahaj, Januzi dhe Mankenda. LIVESCORE Sahit Gashi ka vendosur për këtë 11-she: Haxhijaj, Kuqi, Papuqi, Rexhaj, Rama, Gashi, Sheqerolli, Qorraj, Balaj, Maloku dhe Merlaku. prishtinabesa

ANALIZË

5 derbi të fundjavës

21 October, 2017 @11:43

1. Chelsea – Watford (e shtunë, ora 1e30) Conte nuk është i...

PARA NDESHJES: VLLAZNIA-GJILANI

Një fitore larg kreut dhe lufta për shpresë

Foto: KFVllaznia

21 October, 2017 @8:34

Dy ekipe me synime krejtësisht të kundërta ballafaqohen sot në...

PARA NDESHJES: PRISHTINA-BESA

Mundësia për t’u bërë lider

Pamje nga ndeshjet e kaluara, Besa-Prishtina/ Foto: prishtinafc.com

21 October, 2017 @8:12

Një rezultat pak më ndryshe i Gjilanit në përballje ndaj...

WEST HAM - BRIGHTON

West Hami mposhtet, Bilic ‘dridhet’

20 October, 2017 @22:51

Vazhdon forma dëshpëruese e West Ham United. Skuadra e drejtuar...

KOMUNIKATË

Komunikatë nga Flamurtari

20 October, 2017 @21:55

Përmes një komunikate për media, klubi i Flamurtarit i ka kërkuar...

GATI 3 ORË PAS INCIDENTIT

FFK zyrtarizon çështjen Flamurtari-Vëllaznimi

20 October, 2017 @18:51

Kanë kaluar gati 3 orë prej se u ndërpre ndeshja dhe FFK në...

VIDEO

Pamje që çuan te ndërprerja, Flamurtari-Vëllaznimi

Foto: Arkiv/ prishtinafc.com

20 October, 2017 @18:31

Kanalet televizive kanë publikuar shpejt videon e ndeshjes...

FLAMURTARI - VËLLAZNIMI

Ndërpritet ndeshja Flamurtari - Vëllaznimi

20 October, 2017 @16:33

Vëllaznimi ka barazuar rezultatin në minutën e 88' të ndeshjes...

DRENICA - FERONIKELI

Derbi i Drenicës përfundon pa gola

20 October, 2017 @16:29

Derbi i Drenicës përfundoi ashtu si filloi ndeshja. Drenica dhe...

LIRIA - LLAPI

Lideri deklasohet në Prizren

20 October, 2017 @16:12

Në takimin mes Lirisë dhe Llapit në Prizren, fituese doli skuadra...

FIBA RANKING

Kosova bie për një pozitë në renditjen e FIBAs

Foto: fiba.basketball

26 September, 2018 @13:55

FIBA ka publikuar të dhënat mujore për renditjen e...

INTER - FIORENTINA

Fitorja e radhës për neroazzurrët

Foto: FCInter/fb

25 September, 2018 @23:55

Interi që duket të jetë i këndellur pas fitoreve dramatike ndaj...

CARABAO CUP: UNITED - DERBY

Derby County eliminon Unitedin

25 September, 2018 @23:26

Portieri i Derby Countyt, Scott Carson, ka mbrojtur penalltinë e...

BAYERN - AUGSBURG

Augsburgu ndal Bayernin

25 September, 2018 @22:57

Skuadra modeste e Bundesligës, Augsburg, ka bërë të papriturën...

SHQIP NË BOTË

Muriqi starton për Cityn

25 September, 2018 @21:00

Në takimin që City e zhvillon sonte ndaj Oxford United në kuadër...

Të gjitha lajmet nga