Të gjitha lajmet

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

11-shja e javës nga top ligat evropiane

11-shja e javës nga top ligat evropiane

19 Dhjetor, 2016 @13:12

Për dallim nga xhirot e kaluar, këtë xhiro Borozani.com ka zgjedhur 11-shen më të mirë të javës nga top ligat evropiane duke pranuar edhe mendimin e lexuesve nga rrjetet e ndryshme sociale.

Në bashkëpunim me lexuesit, për këtë fundjavë është zgjedhur kjo skuadër:

BARCELONA vs ESPANYOL

El Pistolero ndihmon në fitoren e Barçës

18 Dhjetor, 2016 @23:37

Barcelona me ndihmën e yllit uruguajan Luis Suarez, arriti ta mposht...

SHQIP NË BOTË

Rrahmani shënon në fitoren e Lokomotivës

18 Dhjetor, 2016 @21:50

Në fitoren që skuadra e Lokomotivës së Zagrebit e shënoi sot...

CITY - ARSENAL

Dy ndeshje pa Mustafin, dy humbje!

18 Dhjetor, 2016 @19:56

Në ndeshjen kryesore të xhiros në Premier League, Manchester City...

NICE vs DIJON

Balotelli mban Nicen në krye

18 Dhjetor, 2016 @18:17

Me dy gola të shënuara sot në përballje ndaj Dijonit, Mario...

PESCARA vs BOLOGNA

Xhemajli me gol ndaj Manajt e Memushajt

18 Dhjetor, 2016 @17:59

Mesfushori i Bolognës, Blerim Xhemajli, ka shënuar sot gol në...

PARA DERBIT

Formacionet zyrtare: City - Arsenal

18 Dhjetor, 2016 @17:26

Janë publikuar formacionet para derbit të xhiros në Premier Ligë...

KUKËSI vs SKËNDERBEU

Pejic rrënon kampionin, Kukësi mban kreun

18 Dhjetor, 2016 @17:14

Kukësi ka shënuar dy herë dhe atë shpejtë në 10 minutat e...

SASSUOLO - INTER

Candreva vendos, pak ‘frymëmarrje’ për Interin

18 Dhjetor, 2016 @15:23

Pas shumë luhatjeve këtë sezon, më në fund Interi ka gjetur pak...

STATS

Titujt ndërkombëtar, Reali kalon Barcelonën

18 Dhjetor, 2016 @15:04

Me titullin e fituar sot në Japoni, Reali e ka kaluar Barcelonën sa...

FIFA CLUB WORLD CUP

Ronaldo hat-trick, Reali kampion i Botës

Foto: FIFA.COM

18 Dhjetor, 2016 @15:00

Edhe pse nuk arriti ta përfundojë takimin në kohë të rregullt,...

CITY-EVERTON

Sterling shpëton Cityn nga humbja

Fotot: PremierLeague.com

21 Gusht, 2017 @22:56

Pas vetëm dy xhirove të para në Premier Ligë, nga ekipet që...

DREJT ANTALYAS

Nasri në Superligën turke

REUTERS/Arkiv

21 Gusht, 2017 @15:15

Edhe zyrtarisht, mesfushori i dalluar francez, Samir Nasri, është...

TOTTENHAM - CHELSEA

Alonso në formë, Chelsea fiton derbin e Londrës

20 Gusht, 2017 @19:03

Me fitoren e Chelseat është mbyllur takimi kryesor i javës së...

STOKE-ARSENAL

Jese debuton me gol dhe fitore

19 Gusht, 2017 @20:31

Sulmuesi spanjoll i posaardhur te Stoke City, Jese Rodriguez, ka...

STOKE - ARSENAL

Lëndohet Shaqiri, largohet nga loja

19 Gusht, 2017 @18:59

Në takimin që Stoke City po e luan ndaj Arsenalit momentalisht,...

Të gjitha lajmet nga Premier League