Të gjitha lajmet

KOSOVA DREJT MIQËSOREVE

14 të ftuarit e Greenbergut për miqësore

14 të ftuarit e Greenbergut për miqësore

11 Korrik, 2017 @11:57

Me lëndimin e Gazmend Sinanit në stërvitje, Brad Greenberg selektori i Kosovës, për miqësoret ndaj Austrisë dhe Sllovakisë që zhvillohen më 15 dhe 19 korrik, përkatësisht, ka ftuar 14 lojtarë.

Kështu, në këto duele ndaj vendeve të përmendura më lartë, Kosova do të udhëtojë me lojtarët e poshtëshënuar.Lista e Greenbergut:

Dardan Berisha Sigal Prishtina KOS 1988; 191 cm
Granit Rugova Sigal Prishtina KOS 1985; 198 cm
Fisnik Rugova Sigal Prishtina KOS 1989; 208 cm
Alban Veseli Peja KOS 1990; 202 cm
Lis Shoshi Little Rock NCAA/ SHBA 1994; 211 cm
Jaren Sina George Washington NCAA/ SHBA 1994; 188 cm
Samir Zekiqi Trepça KOS 1995; 202 cm
Drilon Hajrizi Sigal Prishtina KOS 1991; 203 cm
Arti Hajdari Peja KOS 1993; 190 cm
Leonard Mekaj Peja KOS 1995; 182 cm
Urim Zenelaj Sigal Prishtina KOS 1991; 213 cm
Erion Kastrati Olimpija SLO 1994; 198 cm
Gëzim Morina Primorska SLO 1992; 203 cm
Ergin Grosha Ylli KOS 1993; 211 cm

QENDRA E KOSOVËS

Sinani i lënduar, s’udhëton për miqësore

11 Korrik, 2017 @11:52

Qendra e ekipit të Bashkimit në stinorin e fundit të Superligës...

MIQËSORET E PARA

Kosova në miqësore ndaj Austrisë dhe Sllovakisë

11 Korrik, 2017 @11:36

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll do të udhëtojë për në...

ANDREW GOUDELOCK

Armani Milano zyrtarizon Goudelockun

10 Korrik, 2017 @12:01

Shuteri amerikan, 28 vjeçari Andrew Goudelock, është zyrtarizuar...

KAPITENI I RI

Dardani kapiten

10 Korrik, 2017 @9:03

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, pas largimit të Edmond...

LIGA ENDESA

Barcelona me oferta zyrtare për lojtarët e Baskonias

10 Korrik, 2017 @8:24

Skuadra e Barcelonës është duke renovuar ekipin dhe pasi që ka...

EURO U 18 / DIV C

Maltezi Cassar, MVP i europianit U18

10 Korrik, 2017 @4:45

Pasi që dërgoi ekipin e tij drejt medaljes së bronztë në...

EUROPIANI U18 - DIV C / FEMRAT

Vashat U18 përfunduan pa fitore Kampionatin

9 Korrik, 2017 @20:31

Vashat U18 të Kosovës në basketboll, me humbjen kundër Armenisë...

KOSOVA U18 @ EURO DIV C

Me fitore, dalin të pestit në europian

Foto: fiba.com

9 Korrik, 2017 @14:10

Basketbollistët e Kosovës U18 kanë arritur të shënojnë fitore...

KRUNOSLAV SIMON

Efes merr kroatin Simon

9 Korrik, 2017 @13:57

Basketbollisti kroat (i lindur: 1985, i gjatë: 197 cm.) Krunoslav...

MARKELLE FULTZ

Lëndohet numri 1 i draftit

9 Korrik, 2017 @9:03

Mallkimi i Philadelphias, vazhdoi edhe sivjet. Pas çdo drafti...

ALL STAR 2018

Katërshja për ngulitje në All Star

2 Shkurt, 2018 @9:03

Shumica e basketbolldashësve të NBA-së, në All Star e...

MUNDOBASKET 2023

Ku do mbahet FIBA Botërori 2023?

Graph.: fiba.basketball

8 Dhjetor, 2017 @13:01

Shtëpia e basketbollit botëror, FIBA, nesër mbrëma do të vendos...

FIBA RENDITJA, DHJETOR 2017

Kosova ngritet për 10 pozita

Foto: fiba.basketball

5 Dhjetor, 2017 @8:59

Pas ndeshjeve të para kualifikuese për Kupën e Botës Kina 2019,...

STOJAN IVKOVIC

Ivkovic: Kosova tregoi karakter

Foto: fiba.basketball

26 Nëntor, 2017 @22:30

Trajneri i Hungarisë, Stojan Ivkovic, është shprehur të jetë i...

KRISZTIAN WITTMANN

Wittmann: Kosova s’është e dobët

Foto: fiba.basketball

26 Nëntor, 2017 @21:29

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Hungarisë në...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019