Të gjitha lajmet

SEMIFINALS GAME 2: BAS - RAH

2-0 në seri, një hap larg finales

BOROZANI / A.P

2-0 në seri, një hap larg finales

29 Prill, 2018 @20:06

Bashkimi
Rahoveci
Bashkimi 114 : 86 Rahoveci
Aaron MOSS 23 pikë Mark WILLIAMS dhe Junious PROWEL 17 pikë (secili)

Palestra "Sezai Surroi", Prizren

Pas fitores në ndeshjen e parë të serisë, Bashkimi ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj Rahovecit, për t’iu afruar kështu shumë finales së Play Off-it.

‘Vreshtarët’ e filluan mirë ndeshjen, mirëpo prizrenasit dalëngadalë e morën kontrollin në dorë dhe arritën që në fund të dalin fitues me rezultat 114-86.

SKEMA DREJT FINALES

Më i dalluari te Bashkimi sonte ishte Aaron Moss me triple-double (23 pikë, 10 kërcime e 17 asistime), derisa te Rahoveci u veçuan Mark Williams me 17 pikë, 10 kërcime e 3 asistime dhe Junious Prowel me 17 pikë, 2 kërcime e 4 asistime.

Ndeshja e tretë e serisë luhet në Gjakovë me Rahovecin si vendas, aty ku një fitore e Bashkimit do ta përmbyllte këtë seri, ndërsa një fitore e Rahovecit do ta bënte edhe më interesante atë.

PLAY OFF: BASHKIMI - RAHOVECI

20 minuta lojë, Bashkimi në epërsi

BOROZANI

29 Prill, 2018 @19:07

Pas 20 minutave në Prizren, rezultati mes Bashkimit dhe Rahovecit...

PLAY OFF: SEMIFINALS

Në “Sezai Surroi” për përballjen e dytë

BOROZANI / A.P

29 Prill, 2018 @8:59

Pas fitores në ndeshjen e parë të serisë, sonte Bashkimi e luan...

GAME 2: BASHKIMI (F) - PENZA (F)

Një fitore larg titullit

BOROZANI/ Arian Paçarizi

28 Prill, 2018 @20:12

Vashave të Bashkimit i duhet vetëm edhe një fitore për ta...

SEMIFINALS GAME 2: PRI - YLL

Ylli “zgjohet” vonë, Prishtina shumë pranë finales

BOROZANI / A.P

28 Prill, 2018 @19:25

Me fitoren e vendasve ka kaluar edhe takimi i dytë gjysmëfinal mes...

PLAY OFF: SEMIFINALS

Prishtina në epërsi pas 20 minutave

BOROZANI

28 Prill, 2018 @18:31

Pas 20 minutave lojë në ndeshjen e dytë gjysmëfinale në...

SUPERLIGA: PLAY OUT

Play Out, termini për ndeshjen e parë

BOROZANI / A.P

28 Prill, 2018 @17:24

Përmes një postimi zyrtar, Federata e Basketbollit të Kosovës e...

PLAY OUT: GAME 1

Kalaja fiton në Pejë, i afrohet Superligës

BOROZANI / A.P

29 Prill, 2018 @19:50

Kalaja shumë afër Superligës! Skuadra prizrenase ka shënuar...

PLAY OFF: BASHKIMI - RAHOVECI

20 minuta lojë, Bashkimi në epërsi

BOROZANI

29 Prill, 2018 @19:07

Pas 20 minutave në Prizren, rezultati mes Bashkimit dhe Rahovecit...

PLAY OFF: SEMIFINALS

Në “Sezai Surroi” për përballjen e dytë

BOROZANI / A.P

29 Prill, 2018 @8:59

Pas fitores në ndeshjen e parë të serisë, sonte Bashkimi e luan...

SEMIFINALS GAME 2: PRI - YLL

Ylli “zgjohet” vonë, Prishtina shumë pranë finales

BOROZANI / A.P

28 Prill, 2018 @19:25

Me fitoren e vendasve ka kaluar edhe takimi i dytë gjysmëfinal mes...

PLAY OFF: SEMIFINALS

Prishtina në epërsi pas 20 minutave

BOROZANI

28 Prill, 2018 @18:31

Pas 20 minutave lojë në ndeshjen e dytë gjysmëfinale në...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga