Të gjitha lajmet

FRANCA

€2 milionë në humbje, kërkon ndërrim orari nga FIBA

Foto: fiba.com

€2 milionë në humbje, kërkon ndërrim orari nga FIBA

21 Shtator, 2017 @21:25

Federata e Basketbollit të Francës, ka kërkuar nga FIBA që të rishikojë orarin e garave të ngjarjeve të mëdha dhe atyre kualifikuese në muajt e ardhshëm dhe viteve në vijim.

Kjo pasi që yjet e shumta të Francës që po luajnë në NBA nuk po mund të vinë t’i ndihmojnë reprezentacionit dhe përfaqësuesja po përjeton humbje deri në 2 milionë euro nga sponsorët për shkak të mungesës së yjeve.

Në Eurobasket 2017 reprezentacioni i Francës nuk ka mundur të llogarit në këta lojtarë: Nicolas Batum dhe Rudy Gobert.

Ndërsa lojtarët NBA tjerë të Francës janë: Joffrey Lauvergne (Spurs), Evan Fournier (Magic) dhe Boris Diaw (Jazz).

TSMOKI MINSK - SIGAL PRISHTINA

Prishtina eliminohet nga Liga e Kampionëve

Foto: championsleague.basketball

21 Shtator, 2017 @18:24

Kampionja e Kosovës në basketboll, Sigal Prishtina, është...

PJESA E PARË

Epërsi e ngushtë për bellorusët

fiba.com

21 Shtator, 2017 @17:39

Tsmoki Minsk e mbylli pjesën e parë në epërsi ndaj Sigal...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Tsmoki Minsk - Sigal Prishtina

fiba.com

21 Shtator, 2017 @16:56

TSMOKI MINSK: F.Adamovic, M.Meshcharakou, A.Semianiuk, C.Czerapowicz,...

TRANSMETIMI

Livestream: Tsmoki Minsk - Sigal Prishtina

fiba.com

21 Shtator, 2017 @16:16

Ndeshjen Tsmoki Minsk - Sigal Prishtina mund ta shikoni te linku i...

NË RAHOVEC

Lojtarët e KB Rahoveci, kryejnë testet mjekësore

21 Shtator, 2017 @14:43

Basketbollistët e KB Rahovecit kanë kryer sot testet mjekësore...

NGA KONFERENCA

FIBA pranon projektin me 2813 ulëse, nëse bëhet para 2 nëntorit

Foto: FBK

21 Shtator, 2017 @13:51

Këshilltari i Sekretarit Gjeneral të FIBAs, Lubomir Kotleba, në...

GJENDJA TE KB PEJA

Peja në pritje, ende s’ka nisur përgatitjet

BOROZANI/ A. P.

21 Shtator, 2017 @10:03

Skuadra e Pejës që është kampionja e fundit e Kosovës, para se...

PARA NDESHJES SË KTHIMIT

Trajneri i Tsmokit kërkon kujdes nga lojtarët

Fotografitë: Basketballcl.com

21 Shtator, 2017 @8:23

Trajneri i ekipit të Tsmoki Minskut, Aliaksandr Krutikau, ka...

RAUNDI I PARË KUALIFIKUES: BASKETBALL CHAMPION SLEAGUE

Të gjithë mysafirët, me fitore

Foto: fiba.com

20 Shtator, 2017 @12:43

Diçka tejet interesante dhe që ia vlen të konsiderohet, mund të...

TRAJNERI I PRISHTINËS

Kandemir: Dështuam në sulm

BOROZANI/ Erdis Driza/ Arkiv

20 Shtator, 2017 @12:08

Trajneri i Sigal Prishtinës, në deklaratën e tij pas ndeshjes...

FTESA E KOSOVËS

Altin Morina dhe Valon Bunjaku ftohen nga Greenberg

BOROZANI/ A. P.

8 Qershor, 2018 @15:19

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, ka ftuar 17 basketbollistë...

FTOHET NË REPREZENTACION

Tmusic ftohet, por s’mund të ndihmojë Kosovën tash

BOROZANI/ A. P.

26 Maj, 2018 @14:08

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit këtë...

I NATYRALIZUARI I PARË

Doellman mund të rikthehet te Kosova

18 Prill, 2018 @14:49

Basketbollisti i natyralizuar amerikan, Justin Doellman, mund të...

FIBA RANKING MARS 2018

Kosova ngritet në listën e FIBAs

Foto: fiba.basketball

2 Mars, 2018 @12:46

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll është ngritur për katër...

KINA 2019

7 skuadra e siguruan fazën e dytë

Foto: fiba.com

27 Shkurt, 2018 @23:36

Dje pas ndeshjeve të katërta nëpër grupe në kuadër të...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019