Të gjitha lajmet

ARSENAL - BRIGHTON

21 vjetori i Wengerit festohet me fitore

21 vjetori i Wengerit festohet me fitore

1 Tetor, 2017 @14:49

Arsenal
Brighton and Hove Albion
Arsenal 2 : 0 Brighton and Hove Albion
N.Monreal 16', A.Iwobi 56'

Emirates Stadium

Me fitore është festuar 21 vjetori i Arsene Wengerit si trajner i Arsenalit.

Londinezët kanë shënuar fitore të lehtë 2-0 ndaj Brightonit, ndërsa golashënues sot ishin Monreal dhe Iwobi.

TABELA AKTUALE PREMIER LEAGUE

Përveç që e festoi 21 vjetorin e tij si trajner i Arsenalit, Wenger arriti ta kalojë Sir Alex Fergusonin në një statistikë interesante. Brightoni ishte kundërshtari i 45-të i Wengerit si trajner në Premier League, derisa Sir Alex karrierën e mbylli pasi luajti ndaj 44 kundërshtarëve të ndryshëm.

Startues si zakonisht për Arsenalin ishin Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka, ndërsa fitorja e sotme bën që Arsenali të ngjitet në vendin e pestë në tabelë momentalisht.

XHIRO VIII

3 ndeshje nga Liga e Parë

1 Tetor, 2017 @12:04

Pas 4 ndeshjeve të zhvilluara dje, sot në Ligën e Parë të...

PARA NDESHJES VËLLAZNIMI - TREPÇA '89

Vëllaznimi pret kampionin në Gjakovë

Foto: BOROZANI

1 Tetor, 2017 @11:53

Njëra nga 4 ndeshjet e ditës së sotme në Superligë zhvillohet...

PARA NDESHJES LLAPI - PRISHTINA

Llapi pret Prishtinën, a do të ndërrohet lideri?

1 Tetor, 2017 @11:39

Pas humbjes nga Trepça ‘89, që ishte e para për Llapin sivjet,...

PARA NDESHJES VLLAZNIA - LIRIA

Prizrenasit në Gjilan për fitoren e parë jashtë fushës

BOROZANI/ D.S

1 Tetor, 2017 @11:26

Pasi dështoi ta arrinte këtë gjë në udhëtim te Besa xhiron e...

PARA NDESHJES BESA - DRENICA

Skuadrat ‘e shtëpisë’ duan ikjen nga barazhi

1 Tetor, 2017 @11:15

Një nga 4 ndeshjet e ditës së sotme luhet në Pejë, me Besën e...

LEVANTE - ALAVES

De Biasi sjell fitoren e parë të sezonit te Alavesi

30 Shtator, 2017 @20:37

Në debutimin e De Biasitn si trajner, skuadra e Alavesit e ka...

FIFA PUSKAS AWARD 2017

Olivier Giroud fiton ‘Puskas Award 2017’

23 Tetor, 2017 @20:51

Në mbrëmjën e ndarjes së çmimeve nga FIFA për më të mirët e...

EVERTON

Shkarkohet Koeman

23 Tetor, 2017 @14:43

Pas rezultateve të dobëta si në Premier League ashtu edhe në...

SPURS-LIVERPOOL

Kane shkëlqen, Spurs shkatërron Liverpoolin

22 Tetor, 2017 @21:19

Sulmuesi i Anglisë, Harry Kane, ka shënuar dy herë dhe ka bërë...

EVERTON-ARSENAL

Ozil me gol e asist, Arsenal fut në krizë Evertonin

Foto: premierleague.com

22 Tetor, 2017 @17:26

Mesfushori gjerman, Mesut Ozil, ka shënuar golin e parë të...

HUDDERSFIELD - UNITED

Befasohet United, vjen humbja e parë e sezonit

21 Tetor, 2017 @18:05

Vjen humbja e parë për Manchester Unitedin në Premier League!...

Të gjitha lajmet nga Premier League