Të gjitha lajmet

KOSOVA U20 - LISTA E GJËRË

31 të ftuar te Kosova U20 nga selektori Nestor

Foto: fiba.basketball

31 të ftuar te Kosova U20 nga selektori Nestor

3 Qershor, 2018 @21:05

Kosova U20 që do të garojë këtë verë në kuadër të Evropianit U20 në Divizionin B, do të nis përgatitjet të martën.

Selektori i Kosovës U20, Ernie Lee Nestor në bashkëpunim me ndihmësit e tij, Ilir Selmani dhe Ismet Ferati kanë publikuar listën e gjërë të kësaj grupmoshe.

Kampionati Evropian U20 Divizioni B mbahet prej 13 deri më 22 korrik 2018 në Sofje të Bullgarisë, ndërsa të ftuar janë:

1. Valon Bunjaku
2. Muhamedali Janjeva
3. Edmond Kryeziu
4. Atik Koshi
5. Etnik Peci
6. Vigan Gashi
7. Dardan Kapiti
8. Dino Herc
9. Dion Haxhosaj
10. Gent Shala
11. Erhan Sholla
12. Kujtim Ujkani
13. Yll Gashi
14. Edon Maxhuni
15. Ardit Memqaj
16. Luftim Cikaqi
17. Dren Dedushaj
18. Ardit Pepaj
19. Nderim Januzaj
20. Kreshnik Avdija
21. Bardhosh Kelmeni
22. Enis Spahiu
23. Albelard Rashiti
24. Ylldrit Sahiti
25. Xhem Hanxhiu
26. Meriton Ismaili
27. Arber Zeqiri
28. Ermal Bajraliu
29. Andi Kabashi
30. Ramadan Zekiqi dhe
31. Bujar Ҫeku.

MEDIA

Abdul-Jabbar: Lebron, legjendë e gjallë

Foto: nba.com & billboard.com

3 Qershor, 2018 @8:29

Nëse ka dikush që po e pëlqen dhe ia vlen të përmendet, është...

PAS DUELIT 1

Thompson dënohet me 25 mijë dollarë

3 Qershor, 2018 @8:17

Qendra e Cleveland Cavaliersit, Tristan Thompson, është dënuar me...

NBA FINALS - GAME 1

Warriors mbijeton pas vazhdimeve ‘grushtin’ e superJamesit

Foto: NBAt/fb

1 Qershor, 2018 @10:08

LeBron James ka dhënë gjithçka nga vetja. Ai ka kthyer Cleveland...

KOSOVA U18

30 të ftuar nga selektori Karabeg

Foto: fiba.com/arkiv

29 Maj, 2018 @17:34

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U18, Ibrahim Karabeg...

FEMRAT U18

Shatri shpall listën e gjërë U18

Foto: fiba.com/arkiv

29 Maj, 2018 @17:27

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U18 (Femrat), Fidan...

GAME 7: ROCKETS - WARRIORS

Curry-Durant s’lejojnë befasi! Finalja e katërt, e njejtë

Foto: nba/fb

29 Maj, 2018 @7:39

Kur kishin mbetur edhe 24 minuta lojë, Houston Rockets ishte në...

RED BULL REIGN - NATIONAL FINALS

Che Bar në Washington

Foto: RBReign/KS

28 Maj, 2018 @16:34

Skuadra e Che Barit ka shënuar fitore 7-4 në finalen kombëtare të...

GAME 7: CELTICS - CAVS

Mbreti James shkëlqen, Cavs në finalen e madhe

Foto: NBA/fb

28 Maj, 2018 @6:36

Me një ndihmë të vogël nga shokët e tij të skuadrës, LeBron...

GAME 6: WARRIORS - ROCKETS

Klay 35p, kampioni çon serinë në ndeshjen 7

Foto: nba.com

27 Maj, 2018 @10:34

Situatat e ndryshme gjatë stinorit, ekipin e quajtur si superekip e...

FTOHET NË REPREZENTACION

Tmusic ftohet, por s’mund të ndihmojë Kosovën tash

BOROZANI/ A. P.

26 Maj, 2018 @14:08

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit këtë...

KOSOVA U18

30 të ftuar nga selektori Karabeg

Foto: fiba.com/arkiv

29 Maj, 2018 @17:34

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U18, Ibrahim Karabeg...

FEMRAT U18

Shatri shpall listën e gjërë U18

Foto: fiba.com/arkiv

29 Maj, 2018 @17:27

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U18 (Femrat), Fidan...

FTOHET NË REPREZENTACION

Tmusic ftohet, por s’mund të ndihmojë Kosovën tash

BOROZANI/ A. P.

26 Maj, 2018 @14:08

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit këtë...

NË ÇEKI

Dardani fiton titullin kampion!

Foto: Nymburk/fb

24 Maj, 2018 @20:02

Kapiteni i reprezentacionit të Kosovës, Dardan Berisha, ka fituar...

FBK NJOFTON

Emërohen trajnerët e përfaqësueseve të reja

21 Maj, 2018 @12:04

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) të hënën...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja