Të gjitha lajmet

STREETBALL

3x3 basket, bëhet sport olimpik

3x3 basket, bëhet sport olimpik

10 Qershor, 2017 @16:58

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC) sot ka zyrtarizuar njoftimin se sporti i ri i pranuar në gjirin olimpik është basketi 3x3.

Disciplina e basketbollit urban, që njihet edhe si Streetball, do të shënojë një zhvillim të rëndësishëm tash, kur pritet që shtetet të garojnë për të dërguar më të mirët në këtë sport drejt Lojërave Olimpike.

IOC ka bërë të ditur se që në “Tokio 2020” FIBA duhet të dërgojë 64 sportistë (32 meshkuj dhe 32 femra) si pjesëmarrës të këtij sporti, në debutim në Olimpiadë.

STATS

LeBroni vazhdon, ngjitet mbi Jordanin e Magicun

10 Qershor, 2017 @14:23

Fitorja e shënuar nga Cavaliers në ndeshjen e katërt të serisë...

CAVS - WARRIORS @ GAME 4

Fitore e Cavaliers, seria vazhdon

10 Qershor, 2017 @14:05

Vjen humbja e parë për Golden Staten në play off-in e sivjetëm....

WARRIORS vs CAVS @ GAME 3

Warriors pranë titullit, Durant vendimtar

8 Qershor, 2017 @8:30

I ardhur nga Oklahoma City Thunder te ekipi nënkampion Golden State...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Rahoveci 2016/17?

BOROZANI/ D.S

7 Qershor, 2017 @14:33

Skuadra e Rahovecit, sivjet e përjetoi stinorin e parë të saj në...

SHQIP NË BOTË

Kenan Sipahi në finale ndaj ish skuadrës

6 Qershor, 2017 @23:18

Kosovari Kenan Sipahi me ekipin e tij Besiktas, duke e mposhtur...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Ylli 2016/17?

BOROZANI/ Arkiv

6 Qershor, 2017 @22:04

Skuadra e Yllit e përfundoi stinorin 2016/17 në pozitën e pestë...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Trepça 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

5 Qershor, 2017 @14:34

Skuadra mitrovicase, Trepça, e përfundoi stinorin në pozitën e...

WARRIORS vs CAVS @ GAME 2

Curry triple-double, Warriors kryejnë gjysmën e punës

5 Qershor, 2017 @6:17

Golden State Warriors ka arritur të mposht Cleveland Cavaliersin...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Peja 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

4 Qershor, 2017 @14:38

Stinorin 2016/17 që e lëmë pas në superligën e basketbollit të...

MIAMI HEAT

Chris Bosh përfundon karrierën

4 Qershor, 2017 @9:07

Njëri ndër qendrat kryesore të NBA-së, Chris Bosh, për shkak të...

SIGAL PRISHTINA - BOREA

Prishtina +69 ndaj Boreas

29 Tetor, 2017 @16:34

Pas 2 fitoreve të rëndësishme në FIBA Europe Cup, Prishtina pa...

KERASAN PRISHTINA - BASHKIMI

Takianos debuton me fitore, Bashkimi thellësisht në kryeqytet

Borozani/Arkiv

28 Tetor, 2017 @21:58

Në takimin e vetëm të ditës në Superligën e Kosovës në...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kerasan Prishtina - Bashkimi

28 Tetor, 2017 @20:20

Janë publikuar pesëshet e para të Kerasan Prishtinës dhe të...

TRAJNERI I RI

Greku Takianos drejton Bashkimin sot

28 Tetor, 2017 @15:50

Trajneri i ri i Bashkimit edhe zyrtarisht është greku, Fotis...

PARA NDESHJES KERASANI - BASHKIMI

Bashkimi takon Kerasanin në Prishtinë

Borozani/Arkiv

28 Tetor, 2017 @11:29

Me fillim nga ora 20:00, Kerasan Prishtina dhe Bashkimi takohen në...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga