Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA - UKRAINA

4 gola të pranuara, në humbjen e tretë me radhë

Foto: FSHF/fb

4 gola të pranuara, në humbjen e tretë me radhë

3 Qershor, 2018 @16:48

Shqipëria
Ukraina
Shqipëria 1 : 4 Ukraina
E. Ndoj 89' 31', 90' Y. Konoplyanka, 35', 45' A. Yarmolenko

Stade Camille Fournier (Évian-les-Bains)

Pas disfatës nga Norvegjia dhe Kosova, Shqipëria e drejtuar nga Christian Panucci ka pësuar edhe humbjen e tretë me radhë në miqësore.

Ukraina është treguar tepër e fortë sot për kuqezinjtë, duke e mposhtur me rezultat bindës 4-1 në miqësoren e zhvilluar në Evian të Francës.

Dyshja më e mirë e Ukrainës, Andriy Yarmolenko dhe Evgeni Konplyanka, kanë shënuar katër herë për përfaqësuesen e drejtuar nga Andriy Shevchenko. Tre në pjesë të parë të miqësores, për të treguar forcën dhe një tjetër krejt në fund.

Dyshja, bashkë me pjesën ofanzive të ukrainasve kanë shfrytëzuar çdo vrimë në mbrojtje të Shqipërisë për të shënuar gola. Ata përfunduan dilemën e fituesit në miqësore që në pjesë të parë.

Në pjesë të dytë, Panucci futi në lojë Hysen Memollën, Bekim Balajn, Sokol Cikalleshin dhe Arlind Ajetin. Por, as këta nuk arritën të bëjnë ndonjë ndikim në rezultat, pos golit të nderit, që krejt në fund të ndeshjes erdhi nga Emanuel Ndoj që luan në Catania, pas asistiimt të Memollës.

Përndryshe, kjo është humbja e pestë e Shqipërisë në gjashtë ndeshjet e fundit në të gjitha garat me Panuccin në krye!

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Shqipëria-Ukraina

Foto: FSHF/fb

3 Qershor, 2018 @13:29

Janë publikuar 11-shet startuese për Shqipërinë dhe Ukrainën,...

TRANSFER

Ballkani përforcohet me mbrojtësin e Vëllaznimit

3 Qershor, 2018 @8:50

Me t’u ngjitur në Superligë, skuadra e Ballkanit ka filluar...

BELGU KËRKOHET NGA NEROAZZURRËT

Interi ofron 10 milionë për Dembelen

2 Qershor, 2018 @14:14

Skuadra e Interit, ka bërë ofertë prej 10 milionë eurosh...

PODUJEVË

Llapi hap stinorin me dy transferime

Foto: KFLlapi/fb

2 Qershor, 2018 @11:55

Skuadra nga Podujeva, Llapi, para stinorit 2018/19 ka nisur duke...

NIKLI

Feronikeli merr sulmuesin e kampionit

BOROZANI/Arkiv

2 Qershor, 2018 @11:28

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, sot e bëri edhe transferimin e...

S'NDALEN

Prishtina merr edhe Mustafën

Foto: KFTrepça'89/fb

1 Qershor, 2018 @10:32

Fituesi i Kupës së Kosovës dhe nënkampioni i Kosovës, Prishtina,...

TRANSFER

Hekuran Kryeziu gjen skuadër të re

BOROZANI / ARKIV

31 Maj, 2018 @19:53

Që nga sezoni i ardhshëm, Hekuran Kryeziun do ta shohim te një...

ISH-FUTBOLLISTI

Muhamet Dragusha në Vushtrri

Foto: TVshot

31 Maj, 2018 @16:42

Njëri ndër ish lojtarët e njohur të dekadës së kaluar në...

DOUBLE NGA CITY

102 milionë për 2 lojtarë nga City

Foto: squawka/googleimages

31 Maj, 2018 @16:27

Manchester City është shumë afër të bëj përforcimet e para të...

TOFFEES

Everton zyrtarizon trajnerin portugez

Foto: premierleague.com

31 Maj, 2018 @16:22

Skuadra nga qyteti i Liverpoolit, Everton, sot ka zyrtarizuar...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Shqipëria-Ukraina

Foto: FSHF/fb

3 Qershor, 2018 @13:29

Janë publikuar 11-shet startuese për Shqipërinë dhe Ukrainën,...

REKORD

Fitorja e katërt me radhë për Kosovën

BOROZANI/ G.P.

29 Maj, 2018 @20:59

Seria më e mirë e Kosovës prej se po luan ndeshje ndërkombëtare...

KOSOVA - SHQIPËRIA

Kosova magjike, kokëdhimbje Panuccit

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @20:44

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll i ka mbajtur leksion futbolli...

NIS NDESHJA

Futbollistët dalin në fushë

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @18:59

Futbollistët e Kosovës dhe Shqipërisë në këto momente kanë...

NDESHJA FILLON

Hapen flamujt në Letzigrund, Kosova-Shqipëria

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @18:53

Në këto momente, kanë filluar të bëhet përgatitjet e fundit...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve