Të gjitha lajmet

SOCIEDAD-GRANADA

4 trajnerë për stinor dhe bien nga La Liga

4 trajnerë për stinor dhe bien nga La Liga

29 Prill, 2017 @14:32

Real Sociedad
Granada
Real Sociedad 2 : 1 Granada
C. Vela 45', Juanmi 84' 65' A. Ramos

Anoeta

Real Sociedad i ka dhënë fund mbijetesës 5 vjeçare të Granadës La Liga, duke i mposhtur ata sot 2-1.

Me këtë, Granada, edhe matematikisht bie nga La Liga, ndërsa trajneri i fundit i ekipit, Tony Adams, nuk ka arritur të bëj ‘mrekulli’ në javët e fundit.

TABELA AKTUALE E LA LIGAS

Granada ndërroi katër trajnerë këtë stinor, por mbijetesa në La Liga ishte e pamundur.

TIRANA - PARTIZANI

Sukaj vendos derbin, Partizani në krye

28 Prill, 2017 @19:54

Me fitoren e Partizanit është mbyllur derbi ‘i zjarrtë’ i...

HAJVALIA - TREPÇA 89

Trepça ‘89 kryen detyrën, vazhdon drejt titullit

28 Prill, 2017 @15:53

Me fitoren e liderit aktual u hap xhiro e XXVIII e Superligës së...

5 PËR VIKEND

Fundjavë e nxehtë në Itali!

28 Prill, 2017 @15:12

Nga pesë ndeshje të përzgjedhura për këtë fundjavë, dominojnë...

MARCA

Real pranë De Geas

28 Prill, 2017 @12:21

Real Madrid është afër arritjes së marrëveshjes me portierin...

MINIMUMI I SHUTAVE

City s’la Unitedin të shutojë!

28 Prill, 2017 @8:52

Manchester United ka regjistruar paraqitjen më të dobët të...

GRANIT XHAKA!

7 statistika, që vërtetojnë se Xhaka luan më mirë sesa që mendohet!

28 Prill, 2017 @8:33

Faqja e specializuar për statistika futbollit, Squawka, ka marrë...

CITY-UNITED

Qetë në derbin e Manchesterit

27 Prill, 2017 @22:04

Pa gola ka përfunduar derbi i Manchesterit ndërmjet Cityt të Pep...

11-SHET

Formacionet zyrtare: City - United

27 Prill, 2017 @19:20

Janë publikuar formacionet startuese të skuadrave në derbin e...

FIFA

Shqipëria gjobitet nga FIFA

27 Prill, 2017 @19:06

Federata Shqiptare e Futbollit është gjobitur me 100 mijë franga...

REFERËT E XHIROS XXVIII

Nuza drejton ndeshjen Llapi-Liria

BOROZANI/ Arian Paçarizi

27 Prill, 2017 @14:55

Referi i FIFAs, Genc Nuza, do të ndajë drejtësinë në ndeshjen e...

MEDIA

James drejt Anglisë?

26 Shkurt, 2018 @14:14

Edhe pse jemi ende disa muaj larg hapjes së afatit kalimtar veror,...

MERKATO

Igli Tare: Nën 70 milionë as që diskutojmë

26 Shkurt, 2018 @14:03

Pas zërave që mesfushori serb i Lazios, Sergej Milinkovic-Savic,...

SEVILLA-ATLETICO

Griezmann hat-trick, për fitore në derbi

Foto: UEL

25 Shkurt, 2018 @22:57

Skuadra e Diego Simeones e ka mposhtur Sevillen me rezultat 5-2 në...

BARCELONA-GIRONA

Suarez 3, Messi 2, Cou 1, Barcelona fiton

24 Shkurt, 2018 @22:54

Girona ka shënuar gol që në minutën e tretë të ndeshjes ndaj...

5 PËR FUNDJAVË

Java e të mëdhenjëve

23 Shkurt, 2018 @13:54

Me dy ndeshje nga La Liga, dy nga Premier Liga dhe një nga Serie A -...

Të gjitha lajmet nga La Liga