Të gjitha lajmet

TENIS

5 gjyqtarë nga Kosova në Davis dhe Fed Cup

5 gjyqtarë nga Kosova në Davis dhe Fed Cup

21 Shkurt, 2018 @17:47

5 gjyqtarë nga Kosova do të marrin pjesë në dy turne ndërkombëtarë të tenisit.

Arzen Rifati, Fatmir Kabashi, Rifat Kasapolli, Tarkan Kosova dhe Argjend Lecaj do të jenë gjyqtarë në Kupën Botërore për meshkuj, “Davis Cup”, dhe në Kupën Botërore për femra, “Fed Cup”.

“Davis Cup” mbahet më 2 prill, ndërsa “Fed Cup” mes datave 16-21 prill.

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Ditari Olimpik nr.12 – Arti mbi akull

20 Shkurt, 2018 @19:02

Është pothuajse e pamundur që dy patinë të kenë të njëjtat...

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Koreanet të arta në stafetë

20 Shkurt, 2018 @16:17

Sukhee Shim, Minjeong Choi, Yejin Kim, e Alang Kim siguruan të...

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Edhe një e artë për Fourcade

20 Shkurt, 2018 @16:15

Martin Fourcade kaloi 7.5km e tij pa asnjë gabim, duke shkrirë 27.3...

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Gjermania mbledh medaljet në kombinim nordik

20 Shkurt, 2018 @15:52

Norvegjezi Jarl Magnus Riiber nuk mundi t’iu bëj ballë treshes...

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Virtue e Moir më të mirët në vallëzim

20 Shkurt, 2018 @15:50

Tessa Virtue e Scott Moir ishin të përkryer në programin e lirë...

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Martinod përsëri e argjendtë në halfpipe

20 Shkurt, 2018 @15:47

Në disiplinën atraktive të skijimit të lirë, në halfpipe,...

FED CUP

Kosova mposht Madagaskarin në Fed Cup

Foto: Tennis Kosova

16 Prill, 2018 @17:14

Në kuadër të turneut të tenisit Fed Cup që po mbahet në Tunizi,...

ROTTERDAM OPEN

Legjenda triumfoi edhe në Rotterdam

19 Shkurt, 2018 @22:20

Njëzetë-herë kampioni i Grand Slam-eve dhe njeriu që ka arritur...

KOLUMNE

Roger Federer, i pa-moshë

8 Shkurt, 2018 @12:15

Me të 37-at, Federeri i bën ballë edhe temperaturës, edhe...

ATP RENDITJA PAS AUSTRALIAN OPEN'18

‘Pleqtë’ në krye të ATP listës

Hyeon Chung, pas Australian Openit mbresëlënës ngritet për 29 pozita dhe arrin pozitën 29 në ATP renditje/ Foto: auspoen official

29 Janar, 2018 @14:05

Përkundër se gjeneratat ndërruan dhe të rinjtë po mundohen, ende...

AUSTRALIAN OPEN

PeRFect20n!

28 Janar, 2018 @12:41

30 finale dhe 20 tituj të fituar në Grand Slams! Këto janë...

Të gjitha lajmet nga Tenis