Të gjitha lajmet

COPA DEL REY

5 gola në pjesë të dytë, Atletico mposhtet, por kualifikohet

Antoine Griezmann, duke festuar/ Foto: Atletico Madrid Official

5 gola në pjesë të dytë, Atletico mposhtet, por kualifikohet

10 Janar, 2017 @23:45

Atletico Madrid
Las Palmas
Atletico Madrid 2 : 3 Las Palmas
A. Griezmann 49', Á. Correa 61' 57', 89' M. Livaja, 90'+ M. García

Skuadra e Diego Simeones ka qenë larg vetëm një goli të pranuar për tu eliminuar nga gara e Kupës së Mbretit, Copa del Rey, sonte.

Atletico Madrid ka pasur epërsi 2 golëshe nga ndeshja e parë e zhvilluar në Las Palmas, 0-2 për Atleticon.

Atletico vs Palmas

E sonte, përkundër se nisi mirë pjesën e dytë me avantazh 1-0 dhe 2-1 pas 61 minutash lojë, krejt në fund ishte shumë afër befasisë kur kroati Marko Livaja dhe argjentinasi Mateo Garcia sollën Las Palmasin në epërsi 2-3, por koha nuk mjaftoi.

Match Info

Një gol i mungoi mysafirëve sonte për të shkaktuar befasinë e dorës së parë në Copa del Rey, ndërsa Atletico sidoqoftë, arriti kualifikimin.

Përndryshe, kjo ka qenë disfata e parë e Atletico Madridit pas 5 fitoreve me radhë në të gjitha garat.

MORGAN SCHNEIDERLIN

United shet Schneiderlinin

Morgan Schneiderlin (Francë) në duel me Bekim Balajn (Shqipëri) gjatë miqësores Franca-Shqipëria.

10 Janar, 2017 @23:34

Manchester United ka arritur marrëveshje me ekipin e kaltër nga...

EFL CUP

9 radhazi, United afër finales

10 Janar, 2017 @22:56

Me rezultat 2-0 është mbyllur ndeshja e parë gjysmëfinale e EFL...

DONIS AVDIJAJ

Avdijaj titullar në miqësore me Schalken

10 Janar, 2017 @21:15

Talenti nga Kosova, Donis Avdijaj, ka filluar të ketë minutazh të...

GJELBRIM TAIPI

Taipi mbetet i lirë, shpreson në ditë më të mira

10 Janar, 2017 @19:06

Mesfushori shqiptar nga Bujanoci, Gjelbrim Taipi, më në fund e ka...

TRANSFER

Bujar Rama kalon te Trepça ‘89

10 Janar, 2017 @18:53

Mesfushori mitrovicas, Bujar Rama, është lojtari më i ri i...

GJILANI

Bora s’e ndal fillimin e stërvitjeve të Gjilanit

10 Janar, 2017 @18:47

Skuadra e Gjilanit sot në kushte të vështira ka zhvilluar seancën...

BUNDESLIGA

Mavraj në garë për mbrojtësin më të mirë

10 Janar, 2017 @18:38

Mërgim Mavraj është në garë për mbrojtësin më të në...

AMIR ABRASHI

Lajm i mirë nga Abrashi

10 Janar, 2017 @18:28

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Amir Abrashi, ka marr lajm të...

AGON MEHMETI

Mehmeti në stërvitjen e parë me Gençlerbirligin

10 Janar, 2017 @18:18

Sulmuesi kosovar, Agon Mehmeti, sot ka zhvilluar seancën e parë...

RUSSIAN FOOTBALL NEWS

Bernard Berisha, ndër 50 më të mirët në Rusi

10 Janar, 2017 @18:11

Mesfushori ofansiv i Kosovës, Bernard Berisha, është përfshirë...

ATLETICO - BARÇA

Messi çon Barçën në krye

26 Shkurt, 2017 @18:07

Lionel Messi përsëri është treguar shpëtimtar, por kësaj radhe...

SUPER GOLI

Riza Durmishi me supergol në derbin e Seviljës

25 Shkurt, 2017 @17:02

Mbrojtësi i krahut të reprezantacionit të Danimarkës, Riza...

VALENCIA - REAL

Valencia shokon Realin, hapet lufta për titull!

Simone Zaza feston golin e parë sonte/ Foto: la liga official

22 Shkurt, 2017 @21:23

Real Madrid ka pësuar humbje befasuese nga Valencia sonte në...

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

Skuadra e javës nga top ligat evropiane

20 Shkurt, 2017 @18:17

Skuadra e xhiros nga top ligat evropiane sipas Borozani.com duket...

DANIEL ALVES

Shpërthen ndaj drejtuesve të Barçës dhe mediave

20 Shkurt, 2017 @15:23

Futbollisti aktual i Juventusit, Dani Alves, ka shpërthyer në një...

Të gjitha lajmet nga La Liga