Të gjitha lajmet

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Kerasan-Peja

BOROZANI/A.P.

5-shet: Kerasan-Peja

22 Prill, 2018 @18:00

Trajneri i Kerasan Prishtinës, Dritëro Sefaja dhe ai i Pejës, Petrit Zeqiri, do të hynë në ndeshjen e fundit të stinorit të rregullt të Superligës me këto pesëshe.

KERASAN PRISHTINA: K. Muçolli, I. Hasani, R. Ahmeti, D. Haxhosaj dhe K. Ujkani.

PEJA: B. Kadusha, Rr. Grapci, B. Kovaçi, R. Ukaj dhe V. Grapci.

Ndeshja nis pas pak, ndërsa Kerasani tashmë ka siguruar rënien nga elita, e Peja e ka ndeshjen jetike, nëse fiton, mbetet në elitë të basketbollit tonë edhe për një stinor, pa pasur nevojë të kërkojë shpëtim nga ndeshjet e Play-Outit.

PLAY OFF: TREPÇA - PENZA

Penza në finale të Play Off-it

BOROZANI/A.P.

22 Prill, 2018 @17:01

Pas fitores në ndeshjen e parë në Pejë, Penza ka shënuar fitore...

GAME 3: JAZZ-OKC

Utah bën “JAZZ” me Oklahomën

Foto:nba.com

22 Prill, 2018 @9:34

Skuadra e Utah Jazzit, e mposhti Oklahoma City Thunderin, në...

GAME 3: T-WOLVES - ROCKETS

Fitorja e parë që nga viti 2004

Foto: nba.com

22 Prill, 2018 @9:16

Minnesota Timberwolves e regjistroi fitoren e parë të Play Offit...

GAME 4: PELICANS - BLAZERS

2 lojtarë 88 pikë, përcaktohet gj’finalisti i parë i Perëndimit

Foto: nba.com

22 Prill, 2018 @9:00

New Orleans Pelicans, u bë skuadra e parë që arriti 4 fitore në...

GAME 4: MIAMI - SIXERS

Super Ben Simmons, Phily pranë gjysmëfinales

Foto: Yahoo Sports

21 Prill, 2018 @22:30

Pas 48 minutave me basketboll fantastik, luftë të fortë dhe shumë...

LIGA E DYTË: PLAY OFF

Istogu pranë Ligës së Parë

Foto: KB Istogu

21 Prill, 2018 @21:43

Me fitoren e vendasve është mbyllur ndeshja e parë finale mes...

SHQIP NË BOTË

Lis Shoshi më i dalluari në humbjen e Pienos

21 Prill, 2018 @19:47

Në humbjen që Pieno e pësoi sonte në shtëpi nga skuadra e...

YLLI - BOREA

Ylli mposht Borean, sytë te Kerasani - Peja

BOROZANI / A.P

21 Prill, 2018 @19:41

Në përballjen e vetme të ditës në Superligë, Ylli ka shënuar...

GAME 3: PACERS - CAVS

Indiana fiton dramën në fund

Foto:nba.com

21 Prill, 2018 @8:51

Një fund fenomenal i lojës u zhvillua sot në mëngjes në ndeshjen...

GAME 2: FENERBAHÇE - BASKONIA

Fenerbahçe një fitore larg Final Fourit

Foto: Fenerbahce

20 Prill, 2018 @20:51

Kampioni aktual i Euroleagues, Fenerbahçe, duke e mposhtur Baskonian...

YLLI - BOREA

Ylli mposht Borean, sytë te Kerasani - Peja

BOROZANI / A.P

21 Prill, 2018 @19:41

Në përballjen e vetme të ditës në Superligë, Ylli ka shënuar...

SIGAL PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina s’lejoi befasi

Foto: Arkiv

20 Prill, 2018 @20:21

Sigal Prishtina edhe në ndeshjen e fundit të stinorit të rregullt,...

TREPÇA - BASHKIMI

Bashkimi mbyll stinorin me fitore

BOROZANI / A.P

20 Prill, 2018 @19:36

Në ndeshjen e zhvilluar ndërmjet Trepçës dhe Bashkimit, fitues...

TOP 10 PERFORMANCES @ GW 27

Bundovic, më i miri i xhiros së parafundit

BOROZANI/Arian Paçarizi

20 Prill, 2018 @17:48

Basketbollisti i vetëm i huaj i Sigal Prishtinës në stinorin...

TERMINET E XHIROS SË FUNDIT

Në xhiron e fundit, vendoset një gjë!

BOROZANI/A.P.

18 Prill, 2018 @20:22

Kur ka mbetur vetëm edhe një xhiro për të përfunduar stinori i...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga