Të gjitha lajmet

VENDIMET E KOMISIONIT DISIPLINOR

€5500 gjoba për Dritën, Lirinë dhe Prishtinën

€5500 gjoba për Dritën, Lirinë dhe Prishtinën

16 Maj, 2018 @15:57

Skuadrat që po luftojnë për titullin kampion, Drita dhe Prishtina, por edhe Liria - janë gjobitur nga Komisioni Disiplinor i FFK-së për shkak të ngjarjeve në xhiron XXXII të Superligës.

Prishtina është gjobitur me 2 mijë euro “për shkak të manifestimit të sjelljeve josportive nga ana e simpatizuesve të saj (fyerjeve në kor drejtuar organeve të FFK-së dhe vetë FFK-së, minutat 38’ dhe 90+4’) në ndeshjen Liria-Prishtina, sipas raportit të zyrtarëve të ndeshjes”.

Liria është gjobitur me 1 mijë e 500 euro “për shkak të hudhjeve të gjësendeve të fushë, sipas raportit zyrtar të ndeshjes”.

Drita është gjobitur me 2 mijë euro “për shkak të lëshimeve në organizim të ndeshjes, Drita-Trepça’89 (pas pjesës së parë të ndeshjes, disa persona konfrontohen me lojtarët dhe shtabin teknik të ekipit mysafir dhe tentojnë të sulmojnë përfaqësuesin zyrtar të klubit Trepça’89)” - ka bërë të ditur FFK përmes njoftimit të botuar sot.

Derisa Liria vetëm do të përcaktojë pozitën e saj në Superligë në xhiron e fundit, Prishtina e Drita do të luajnë ndeshjen vendimtare në xhiron e fundit, për të përcaktuar kampionin e ri të Kosovës.

ANGLIA PUBLIKON LISTËN

Me Arnoldin drejt Botërorit

16 Maj, 2018 @14:50

Mbrojtësi i Liverpoolit, i paftuar ndonjëherë në kombëtaren...

WEST HAM UNITED

Largohet David Moyes

16 Maj, 2018 @13:53

Pas lajmit për largimin e Sam Allardycet nga Evertoni, edhe një...

LEGJENDA ARGJENTINASE NË BELLORUSI

Me Maradonën trajner, drejt zhvillimit

Foto: DinamoB/fb

16 Maj, 2018 @11:38

Legjenda e futbollit argjentinas dhe botëror, Diego Maradona,...

SAM ALLARDYCE

Pas 6 muajve, u largua

16 Maj, 2018 @11:20

Trajneri 63 vjeçar që ka pasur kontratë deri më qershor të vitit...

MEKSIKA

Me 39 vjet, në listë për Botëror

15 Maj, 2018 @22:32

Futbollisti i dikurshëm i Barcelonës, Rafael Marquez, mund të...

GJAKOVË

Vendosen ulëset në stadiumin e Vëllaznimit

15 Maj, 2018 @14:10

Pak ditë para ndeshjes vendimtare ndaj Gjilanit, ndeshje e cila do...

RUSSIA 2018

Kampioni i Evropës me ndryshime në Rusi

15 Maj, 2018 @13:25

Është publikuar edhe lista preliminare e Portugalisë para...

RUSSIA 2018

Lista e gjërë e Kroacisë para Botërorit

15 Maj, 2018 @13:20

Pak javë para Botërorit, përfaqësuesja e Kroacisë ka publikuar...

RUSSIA 2018

Lista e Gjermanisë, nuk ftohet Mustafi

15 Maj, 2018 @13:04

Rreth 30 ditë para Botërorit të Rusisë, Joachim Löw ka publikuar...

GJAKOVË

Vendosen ulëset në stadiumin e Vëllaznimit

15 Maj, 2018 @14:10

Pak ditë para ndeshjes vendimtare ndaj Gjilanit, ndeshje e cila do...

TERMINET E XHIROS SË FUNDIT

Caktohet dita për Prishtina-Drita

15 Maj, 2018 @11:10

FFK përmes një njoftimi të botuar pak më parë ka bërë të...

FFK

FFK sqarohet për ndeshjen Prishtina - Drita

Foto: Kosovan Footy

14 Maj, 2018 @17:07

Pas kërkesës së Prishtinës që ndeshja e fundit kampionale mes...

VLLAZNIA - BESA

Besa fiton pas 2 muajve

BOROZANI/A.P.

13 Maj, 2018 @17:16

Kanë rënë edhe matematikisht nga Superliga, mirëpo kjo nuk u...

GJILANI - DRENICA

Pa fitues në Gjilan, ‘nxehet’ lufta për vendin e tetë

12 Maj, 2018 @17:03

Njëjtë sikur takimi tjetër i ditës i zhvilluar në Drenas, edhe...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga