Të gjitha lajmet

PAS NDESHJES SË III

600€ dënim për Prishtinën e Bashkimin

600€ dënim për Prishtinën e Bashkimin

22 Maj, 2017 @12:46

Pas ndeshjes së tretë të serisë finale ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Bashkimit të zhvilluar të premten më 19 maj, të dyja ekipet janë dënuar me nga 300 euro nga Komesari i Garave të FBK-së, shkruan Informatori i botuar sot.

Arsyeja e dënimit për skuadrat në fjalë është e njejtë si për vendasit ashtu edhe për mysafirët: ndezje e fishekzjarreve në tribuna nga shikuesit ende pa përfunduar ndeshja.

PLAYOFF SKEMA

Kështu si Sigal Prishtina, ashtu edhe Bashkimi do të duhet të pagujnë dënim shtesë para ndeshjes së radhës, të katërt të serisë, derisa kryeqytetasit janë një fitore larg titullit kampion.

Ndeshja e katërt e serisë zhvillohet në Prizren, në palestrën Sezai Surroi, të mërkurën me fillim në ora 19:00.

CAVS - CELTICS @ GAME 3

Përmbysje e madhe, Bostoni ngushton serinë

22 Maj, 2017 @10:43

Një ndeshje që pritej se do të ishte deklasimi i radhës për...

FENERBAHÇE

Fenerbahçe, ekipi i parë turk që fiton Euroligën

21 Maj, 2017 @21:59

Gjiganti turk, Fenerbahçe, duke mposhtur Olympiacosin në finale me...

EUROLEAGUE

Vendi i tretë i Moskës

Foto: euroleague.net

21 Maj, 2017 @19:54

Kampioni i fundit i Euroligës, CSKA Moska, e mbylli këtë stinor...

FINAL / EUROLEAGUE

Finalja e madhe sonte: Fenerbahçe - Olympiacos

21 Maj, 2017 @11:35

Sonte në ora 20:00, do të caktohet skuadra më e fortë në garën...

MVP

Sergio Llull MVP i stinorit 2016/17 në Euroleague

Foto: euroleague.net

21 Maj, 2017 @10:48

Ylli i Real Madridit, Sergio Llull, është zgjedhur MVP i stinorit...

TOP TEAM

Pesëshja e stinorit në Euroleague

Foto: euroleague.net

21 Maj, 2017 @10:25

Është caktuar pesëshja e stinorit 2016/17, që dominoi gjatë...

SPURS - WARRIORS @ GAME 3

Shfrytëzohet mungesa e Leonardit, Warriorsat pranë finales

Foto: nba.com

21 Maj, 2017 @5:47

Mungesën e Kawhi Leonardit, Golden State Warriors, e shfrytëzoi...

CELTICS

Përfundon sezoni për Isaiah Thomas

20 Maj, 2017 @23:49

Pas lëndimit të pësuar mbrëmë në humbjen ndaj Clevelandit, pak...

CELTICS - CAVS @ GAME 2

Stërvitja e radhës, Clevelandi turpëron Bostonin

20 Maj, 2017 @11:16

Ngjajshëm si ndeshja e parë e serisë, edhe ndeshja e dytë mes...

LISTA U18 E KOSOVËS

Lista e ngushtë e Kosovës U18

19 Maj, 2017 @23:07

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-18 të Kosovës, Dritëro Sefaja...

TREPÇA - RAHOVECI

Çereku i tretë vendos, Rahoveci feston në ‘Minatori’

Borozani/Arkiv

29 Tetor, 2017 @21:58

Në ndeshjen e fundit të xhiros së VI në Superligën e Kosovës...

PJESA E PARË: TREPÇA-RAHOVECI

Me 2 të huaj, Trepça avancon ndaj Rahovecit

Foto: KBRahoveci/ Facebook

29 Tetor, 2017 @20:47

Pas 20 minutave të para në Mitrovicë, Trepça është në avantazh...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Trepça - Rahoveci

29 Tetor, 2017 @19:51

Janë publikuar pesëshet e para të Trepçës dhe të Rahovecit. ...

SIGAL PRISHTINA - BOREA

Prishtina +69 ndaj Boreas

29 Tetor, 2017 @16:34

Pas 2 fitoreve të rëndësishme në FIBA Europe Cup, Prishtina pa...

KERASAN PRISHTINA - BASHKIMI

Takianos debuton me fitore, Bashkimi thellësisht në kryeqytet

Borozani/Arkiv

28 Tetor, 2017 @21:58

Në takimin e vetëm të ditës në Superligën e Kosovës në...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga