Të gjitha lajmet

PSG - MONACO

7 gola ndaj kampionit, për të konfirmuar titullin

7 gola ndaj kampionit, për të konfirmuar titullin

15 Prill, 2018 @22:04

Paris Saint Germain
Monaco
Paris Saint Germain 7 : 1 Monaco
G. Lo Celso 14', 27', E. Cavani 17', Á. Di María 20', 58', R. Falcao (AG) 76', J. Draxler 86' 38' Rony Lopes

Parc des Princes, Paris.

Paris St Germain ka rikthyer titullin e Ligue 1, pasi që sonte ka shkelë ndjekësin e parë në tabelë dhe mbrojtësin e titullit, Monacon, në Parc des Princes, 7-1.

Giovani lo Celso dhe Angel di Maria shënuan nga dy, ndërsa Edinson Cavani dhe Julian Draxler nga një tjetër për fitoren e thellë të parisienëve, të cilëve u dhuroi edhe Radamel Falcao një autogol për 7-1 përfundimtare.

TABELA AKTUALE

Unai Emery në krye të parisienëve nuk dihet nëse do të jetë stinorin e radhës, përkundër titullit të fituar, por sonte, parisienët festojnë.

Përndryshe, ky është titulli i pestë i parisienëve në gjashtë stinorët e fundit të Ligue 1.

ME PEP GUARDIOLËN

Manchester City zyrtarisht kampion

15 Prill, 2018 @18:21

Manchester City ka fituar titullin e Premier Ligës angleze edhe...

ONIX-BALLKANI

Albin Memaj për fitoren e madhe të Ballkanit

15 Prill, 2018 @18:11

Ballkani ka shënuar fitore si mysafir i Onixit sot në Demush Mavraj...

TREPÇA89-VËLLAZNIMI

Oto John ngrit kampionin në renditje

Foto: Trepça'89/fb/ A. Osmani

15 Prill, 2018 @15:36

Trepça’89 ka shënuar fitoren e dytë me radhë në shtëpi, pas...

DRITA-VLLAZNIA

E pesta me radhë, marshimi i Dritës vazhdon

Foto: DritaFC/fb

15 Prill, 2018 @15:32

Me hapa të sigurt drejt titullit! Seria e Dritës tashmë shkon në...

LIRIA

Humbja e parë e stinorit në shtëpi

BOROZANI/A.P.

15 Prill, 2018 @0:05

Pas 27 xhirove të zhvilluara, Liria e Prizrenit, për herë të...

TOTTENHAM - CITY

City fiton, por ende nuk feston

Foto: Premier League

14 Prill, 2018 @21:37

Pas 3 humbjeve radhazi në Premier League e Champions League,...

WOLVERHAMPTON WANDERERS

Pas 6 vitesh, kthehen në Premier Ligë!

Foto: bbc/getty

14 Prill, 2018 @20:56

Edhepse nesër zhvillojnë ndeshjen e xhiros së XXXXIII të...

BAYERN-M'GLADBACH

Viktima e radhës, Monchengladbach

14 Prill, 2018 @20:08

Borussia Monchengladbach ishte viktima e radhës së kampionëve...

LIVERPOOL-BOURNEMOUTH

Salah briliant, arrin 40-shen

Fotot: premierleague/fb

14 Prill, 2018 @19:52

Liverpool ka shënuar fitore rutinore ndaj Bournemouthit sot, 3-0,...

2 KORRIKU - KEK

KEK-u rikthen kreun

14 Prill, 2018 @17:43

Liga e Parë e Kosovës ka hyrë në fazën më të rëndësishme të...

COUPE DE LA LIGUE

PSG fiton Kupën e ligës së Francës

1 Prill, 2018 @9:52

Paris Saint Germain, duke e mposhtur Monacon me rezultat 3-0, arriti...

NEYMAR

Do të operohet

1 Mars, 2018 @15:54

Sulmuesi i PSG-së, Neymar, do të operohet pasi që ka pasur lëndim...

PSG

Demantohen mediat, lëndimi i Neymarit më serioz

27 Shkurt, 2018 @0:14

Përmes një postimi zyrtar, klubi i Parisit ka demantuar mediat...

PSG

Lëndimi i Neymar, lajme pozitive

26 Shkurt, 2018 @16:24

Lajme të mira për klubin e Parisit. Lëndimi i pësuar mbrëmë...

TOP 10 PAYMENTS

9 nga 10 më të paguarit në PSG

6 Shkurt, 2018 @14:43

Dominimi i Paris St Germainit në vitet e fundit në Ligue 1 dihet,...

Të gjitha lajmet nga Ligue 1