Të gjitha lajmet

KINA 2019

7 skuadra e siguruan fazën e dytë

Foto: fiba.com

7 skuadra e siguruan fazën e dytë

27 Shkurt, 2018 @23:36

Dje pas ndeshjeve të katërta nëpër grupe në kuadër të kualifikimeve për Botërorin Kina 2019, shtatë skuadra arritën ta sigurojnë fazën e dytë të kualifikimeve.

Këto skuadra janë: Gjermania, Franca, Greqia, Spanja, Italia, Lituania dhe Serbia.

Kanë mbetur edhe 17 vende të për t’u siguruar.

TABELA AKTUALE

Ndeshjet e radhës do të luhen në muajin qershor dhe korrik.

KOSOVA

Kosova fton zyrtarisht Edon Maxhunin

27 Shkurt, 2018 @12:45

Përmes burimeve të Borozani.com, është bërë e ditur që Edon...

FITUESET E KUPËS

Të gjitha fitueset e Kupës së Kosovës te femrat

BOROZANI/L.D./Arkiv

27 Shkurt, 2018 @9:30

Në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, këtë stinor, sikurse...

TË GJITHË FITUESIT E KUPËS

Lista e fituesve të Kupës së Kosovës ndër vite

BOROZANI/D.S./Arkiv

27 Shkurt, 2018 @8:30

Në prag të “Final 8” të Kupës së Kosovës, që këtë vit...

BRAD GREENBERG

Mësim për lojtarët

Foto: fiba.basketball

26 Shkurt, 2018 @22:51

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në prononcimin e tij pas...

SHAWN JONES

Ishin shumë të uritur

Foto: fiba.basketball

26 Shkurt, 2018 @22:47

Alo-qendra e reprezentacionit të Kosovës, Shawn Jones, në...

HUNGARIA-POLONIA

Hungaria mposht Poloninë, për të shuar gjasat e Kosovës

Foto: fiba.basketball

26 Shkurt, 2018 @21:45

Në duelin tjetër të Grupit C kualifikues për Botëror, ku bën...

ERGIN GROSHA

Bashkimi zyrtarizon edhe Groshën

26 Shkurt, 2018 @21:41

Alo-qendra 212 centimetra i gjatë, Ergin Grosha, është anëtar i...

LITUANIA - KOSOVA

Highlights: Lituania - Kosova

Foto: fiba.com

26 Shkurt, 2018 @21:04

Momentet kryesore nga ndeshja Lituania - Kosova mund t’i ndiqni në...

DRAGAN RADOVIC

Para Final 8, Bashkimi kthen ish-trajnerin

26 Shkurt, 2018 @20:57

Vetëm dy ditë para fillimi të fazës finale të Kupës së...

LITUANIA-KOSOVA

Humbja më e thellë

Fotot: fiba.basketball

26 Shkurt, 2018 @19:44

Përfaqësuesja e Kosovës është mposhtur edhe në ndeshjen e...

PJESA E PARË

Epërsi e Lituanisë pas 20 minutave

26 Shkurt, 2018 @19:17

Lituania e mbylli pjesën e parë me rezultat 48-27 ndaj Kosovës....

I NATYRALIZUARI I PARË

Doellman mund të rikthehet te Kosova

18 Prill, 2018 @14:49

Basketbollisti i natyralizuar amerikan, Justin Doellman, mund të...

FIBA RANKING MARS 2018

Kosova ngritet në listën e FIBAs

Foto: fiba.basketball

2 Mars, 2018 @12:46

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll është ngritur për katër...

KOSOVA

Kosova fton zyrtarisht Edon Maxhunin

27 Shkurt, 2018 @12:45

Përmes burimeve të Borozani.com, është bërë e ditur që Edon...

BRAD GREENBERG

Mësim për lojtarët

Foto: fiba.basketball

26 Shkurt, 2018 @22:51

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në prononcimin e tij pas...

SHAWN JONES

Ishin shumë të uritur

Foto: fiba.basketball

26 Shkurt, 2018 @22:47

Alo-qendra e reprezentacionit të Kosovës, Shawn Jones, në...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019