Të gjitha lajmet

DOMINIMI I DEKADËS

7he Champ10ns - Barcelona

Fotot: FCBarcelona/fb

7he Champ10ns - Barcelona

29 Prill, 2018 @22:09

Deportivo La Coruna
Barcelona
Deportivo La Coruna 2 : 4 Barcelona
Lucas Pérez 40', E. Çolak 64' 7' Philippe Coutinho, 38', 82', 85' L. Messi

Riazor, La Coruna.

Me fitoren 2-4 ndaj Deportivo La Corunas sonte, Barcelona ka fituar titullin e shtatë në dekadën e fundit të La Ligas, për të konfirmuar dominimin e madh në ligën spanjolle.

Lionel Messi celebration of hatttrick

Lionel Messi ka qenë njeriu i ndeshjes me hat-trick, që pasoi pas golit të parë të shënuar nga Philippe Coutinho, ndërsa superylli Messi përveç hat-trickut ka shënuar edhe një rekord në karrierë, duke u bërë njeriu i parë në histori i La Ligas që shënon në shtatë stinor të ndryshëm mbi 30 gola!

Barcelona Champions

Deportivo e drejtuar nga Clarence Seedorf, e pagjasë për të shpëtuar, përveç kundërshtarit nuk pat ndonjë motivim tjetër, ku dy golat e tyre barazuan në 2-2 rezultatin, para se Messi në 8 minutëshin e fundit shënoi dy herë tjera për të kompletuar hat-trickun dhe vendosur rezultatin përfundimtar, 2-4. 

TABELA AKTUALE E LA LIGAS

Barcelona Champions 25 titles

Barcelona zyrtarisht është kampione e Spanjës 2017/18, ndërsa në dhjetë vjeçarin e fundit, vetëm Atletico Madrid (1) dhe Real Madridi (2) kanë arritur të ndajnë katalonasit nga titulli.

Andres Iniesta celebration champions

Faqja zyrtare e Barcelonës ka nisur mbrëmjen festive me heshtegun e dominimit të dekadës, me 7 tituj nga dhjetë vitet e fundit. 7he Champ10ns.

TURQI

Galatasaray fiton derbin dhe ruan kreun

29 Prill, 2018 @18:59

Me fitoren e vendasve është mbyllur derbi i sotëm i Stambollit mes...

DUKAGJINI - BALLKANI

Ballkani mposht Dukagjinin dhe ruan kreun

Foto: Liga e Parë e Kosovës (Facebook)

29 Prill, 2018 @18:35

Me fitoren e therandasve është mbyllur dueli i sotëm mes Dukagjini...

DRITA - FERONIKELI

Me përmbysje ruan kreun

29 Prill, 2018 @17:10

Në një atmosferë fantastike me mbi 4500 shikues të pranishëm në...

TREPÇA '89 - FLAMURTARI

Flamurtari me pikë të rëndësishme nga Mitrovica

29 Prill, 2018 @17:08

Në takimin e zhvilluar sot në Mitrovicë mes Trepçës ‘89 dhe...

VËLLAZNIMI - BESA

Pa gola në derbin e Dukagjinit

29 Prill, 2018 @17:04

Në praninë e mbi 2500 shikuesve në Gjakovë, Vëllaznimi dhe Besa...

PRISHTINA - LLAPI

Prishtina mposht Llapin, vazhdon ndjekjen e kreut

29 Prill, 2018 @17:02

Një fitore shumë të madhe e ka shënuar sot Prishtina ndaj Llapit,...

PRISHTINA - LLAPI

Prishtina vs. Llapi, formacionet startuese

29 Prill, 2018 @14:42

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

JAVA XXVII

Punë e vështirë për liderët e Ligës së Parë

29 Prill, 2018 @8:51

Përveç ndeshjeve të Superligës, sot futbolli kosovar sjell edhe...

JAVA XXIX

Drita ruajtjen, Prishtina ndjekjen

BOROZANI / E.D

29 Prill, 2018 @8:42

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, të cilat dhuruan plot 13 gola,...

INTER - JUVENTUS

Dy përmbysje dhe një fitore e Juventusit në ‘Derby d’Italia’

28 Prill, 2018 @22:24

Një nga ndeshjet më dramatike të sezonit në Serie A u zhvillua...

BARCELONA

Iniesta - Barcelona, fundi i një epoke!

27 Prill, 2018 @14:30

Fundi i një epoke! Pas 16 sezoneve me skuadrën e Barcelonës,...

MË 6 MAJ

Përcaktohet referi i El Clasicos

Foto: EstadioDeportivo via Google

26 Prill, 2018 @15:40

Dueli i radhës ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit zhvillohet...

COPA DEL REY: FINALJA

Barcelona deklason Sevillën dhe fiton Kupën e Mbretit

Foto: BBC

21 Prill, 2018 @22:18

Për herë të katërt rresht, skuadra e Barcelonës ka arritur ta...

5 PËR VIKEND

5 derbi për vikend

Graph. O.Kraja

21 Prill, 2018 @13:19

Manchester Utd – Tottenham (e shtunë, ora 6e15) Të dyjave iu...

5 PËR VIKEND

5 ndeshje që vendosin

Graph. O. Kraja

14 Prill, 2018 @6:49

Pesë duele, njëra më interesante se tjetra. Nga të gjitha ligat...

Të gjitha lajmet nga La Liga