Të gjitha lajmet

KEK-u - TREPÇA '89

‘89-shi bindshëm ndaj KEK-ut, e para e sezonit

‘89-shi bindshëm ndaj KEK-ut, e para e sezonit

12 Shtator, 2018 @16:42

KEK-u
Trepça ‘89
KEK-u 1 : 5 Trepça ‘89
Gëzim BERISHA (P) 69' Martin MIRCEVSKI 17', Antonio BUJCEVSKI 24', Leonat VITIA (AG) 45+2', Mariglen SHOSHI (P) 85', Stojancho VELINOV 89'

Stadiumi "Agron Rama", Obiliq

Lehtë për Trepçën ‘89 kaloi ndeshja e luajtur sot ndaj KEK-ut në Obiliq.

Mitrovicasit dominun që nga fillimi dhe shënuan 3 herë në pjesën e parë, për të mos lënë diskutime sa i përket fituesit të ndeshjes, derisa epërsia u thellua edhe më tepër në pjesën e dytë.

Mircevski, Bujcevski, Vitia (autogol), Shoshi dhe Velinov ishin realizatorët e mitrovicasve, derisa golin e nderit për KEK-un e shënoi Gëzim Berisha nga penalltia dhe ndeshja u mbyll me rezultatin përfundimtar 1-5.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Kjo ishte fitorja e parë për Trepçën ‘89 sivjet, kurse KEK-u mbetet akoma pa pikë.



FORMACIONET ZYRTARE

KEK-u: Nika, Rakovica, Grajçevci, Hashani, Tejeci, A. Preniqi, Berisha, Veliu, Stullqaku, Sh. Preniqi. Trajner: Enis Nasufi

TREPÇA '89: Hugo, Pira, Maloku, Basriu, Gava, Muja, Hyshmeri, Rusi, Mircevski, Bujcevski. Trajner: Gugash Magani

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Llapi

FOTO/ ARKIV

12 Shtator, 2018 @14:24

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Llapit. ...

XHIRO IV

Formacionet zyrtare: KEK-u - Trepça ‘89

FOTO/ BOROZANI

12 Shtator, 2018 @14:17

Janë publikuar 11-shet startuese të KEK-ut dhe të Trepçës 89. ...

JAVA 4

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Feronikeli

FOTO/ ARKIV

12 Shtator, 2018 @14:14

Publikohen formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Feronikelit. ...

PAMJE

Video e re nga “Arena Kombëtare”

Foto: FSHF

12 Shtator, 2018 @13:28

Edhe pse ende nuk dihet data përfundimtare kur pritet të...

JAVA E KATËRT

4 ndeshje nga Superliga

BOROZANI / ARKIV

12 Shtator, 2018 @11:42

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, sot luhen katër ndeshjet e tjera...

ANGLIA - ZVICRA

Xhaka-Shaqiri startues, Anglia mposht Zvicrën

11 Shtator, 2018 @22:24

Në përballjen miqësore të zhvilluar sonte në King Power të...

SPANJA - KROACIA

Spanja demolon nënkampionin e botës

Fotot: mundodeportivo/tw

11 Shtator, 2018 @21:37

Furia e kuqe spanjolle e drejtuar nga Luis Enrique ka vazhduar mbarë...

FLAMURTARI - LIRIA

Liria ‘viktima’ e radhës, Flamurtari nuk ndalet!

12 Shtator, 2018 @16:41

4 ndeshje, 4 fitore! I vetmi ekip me formë perfekte në edicionin e...

FERIZAJ - FERONIKELI

Feronikeli me ‘gjah’ të plotë në Ferizaj

12 Shtator, 2018 @16:39

Vjen fitorja e dytë me radhë e Feronikelit. Pas fitores ndaj...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Llapi

FOTO/ ARKIV

12 Shtator, 2018 @14:24

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Llapit. ...

XHIRO IV

Formacionet zyrtare: KEK-u - Trepça ‘89

FOTO/ BOROZANI

12 Shtator, 2018 @14:17

Janë publikuar 11-shet startuese të KEK-ut dhe të Trepçës 89. ...

JAVA 4

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Feronikeli

FOTO/ ARKIV

12 Shtator, 2018 @14:14

Publikohen formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Feronikelit. ...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga