Të gjitha lajmet

EUROPEAN QUALIFIERS

9 ndeshjet e sontme në kualifikimet evropiane

9 ndeshjet e sontme në kualifikimet evropiane

6 Tetor, 2017 @15:14

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë në C, E dhe F, sonte eliminatoret evropiane vazhdojnë me ndeshjet nga grupet D, G dhe I.

Në Grupin D, Serbia lidere udhëton në Austri, ndërsa Irlanda Veriore dhe Uellsi luftën e tyre e vazhdojnë me takimet ndaj Moldavisë, respektivisht Gjeorgjisë.

GRUPET DREJT BOTËRORIT TË RUSISË

Grupi G, ku bën pjesë edhe Shqipëria, sjell duelet Spanjë - Shqipëri, Italia - Maqedoni dhe Lihtenshtajn - Izrael. Një fitore e Spanjës nënkupton sigurim i vendit të parë për ‘Furinë e Kuqe’ dhe kualifikim direkt për në Botëror, derisa sipas të gjitha gjasave Italia do ta kërkojë kualifikimin në Botëror përmes fazës Play-Off.

Nga Grupi I, grup në të cilin gjendet edhe Kosova, duel interesant pritet të jetë ai mes Turqisë dhe Islandës, mirëpo duele interesante padyshim që janë edhe ato mes Kosovës e Ukrainës dhe Kroacisë e Finlandës, pasi në këtë grup gjithçka mbetet e hapur për 2 pozitat e para. Favorit për vendin e parë cilësohet Kroacia, pasi që 3 pikëshi sonte duket i lehtë në letër, mirëpo mundësi për ta arritur kualifikimin direkt apo vendin e dytë matematikisht kanë katër skuadrat e para.

Lista e ndeshjeve të sontme:

JOSEF HEYNCKES

Bayern zyrtarizon Heynckesin

6 Tetor, 2017 @14:53

Kampioni i shumëfishtë i Gjermanisë, Bayern Munchen, para disa...

DRESS

Përcaktohen fanellat e ndeshjes Kosova-Ukraina

6 Tetor, 2017 @13:06

Për shkak të ngjajshmërisë së ngjyrave në fanella, ka pasur...

MODRIC 100

Modric sonte arrin 100-shin

Luka Modric

6 Tetor, 2017 @12:42

Pas 12 viteve karrierë të sukesshme në ekipin senior të...

FILLIM GURAZIU

2 ndeshje suspendim për fyerje

Fillim Guraziu me top/ Foto: arkiv

6 Tetor, 2017 @12:20

Futbollisti i KF Ferizajit që garon në Ligë të Parë të...

FOREVER INIESTA

Andres Iniesta me kontratë të përjetshme

Andres Iniesta në stërvitje me Barcelonën/ Foto: FCBarcelona

6 Tetor, 2017 @12:06

Mesfushori kreativ i Barcelonës, Andres Iniesta, ka nënshkruar...

EDHE 2 VJET

Irlanda vazhdon me O’Neillin për EURO 2020

6 Tetor, 2017 @11:35

Dy ndeshje pa përfunduar kampanja kualifikuese për Kampionatin...

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 Prill, 2018 @21:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar...

REF's

Përcaktohen referët e Botërorit “Rusia 2018”

REUTERS/Arkiv

29 Mars, 2018 @19:30

Komiteti i Referëve të FIFA-së ka përcaktuar 36 referë dhe 63...

VAR

VAR edhe në Botërorin e Rusisë

3 Mars, 2018 @13:49

Pas lajmit të djeshëm që sistemi VAR do të përdoret nga sezoni i...

LIONEL MESSI

Futbolli më ka borxh!

Foto: fifa.com

13 Dhjetor, 2017 @12:38

Pas rrezikimit të madh për t’u kualifikuar në Kampionat Botëror,...

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR 2017

Salah afrikani i vitit nga BBC

11 Dhjetor, 2017 @21:55

Mesfushori egjiptian që po shkëlqen te Liverpooli, Mohamed Salah,...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018