Të gjitha lajmet

JAVA E PARAFUNDIT

A do të mbyllet sot gara për titull?

Foto: fcprishtina.com

A do të mbyllet sot gara për titull?

11 Maj, 2018 @10:20

Tri ndeshje nga xhiroja e parafundit e edicionit të sivjetëm të Superligës luhen sot.

Nga 3 ndeshjet që luhen sot, dy prej tyre mund të jenë vendimtare në luftën për titull, ndërsa ndeshja e tretë luhet mes Llapit dhe Flamurtarit në Podujevë.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Që të dy skuadrat që po luftojnë për titull, Drita e Prishtina, sot zhvillojnë ndeshje mjaft të vështira.

Skuadra gjilanase në shtëpi e pret Trepçën ‘89, kampionin aktual të Kosovës, që në këtë duel vjen pas dy fitoreve radhazi, kurse Prishtina sot luan si mysafire e LirisëPrizren.

Nëse të dyja skuadrat favorite fitojnë sot, titulli do të vendoset në xhiron e fundit në përballjen direkte, ku Prishtinës i duhet një fitore me 2 gola epërsi për t’u shpallur kampione, derisa Dritës i mjafton secili rezultat tjetër.

Të gjitha ndeshjet e ditës luhen me fillim nga ora 16:00.

WAYNE ROONEY

Largohet nga Evertoni!

10 Maj, 2018 @22:00

Njëri ndër lojtarët më të mirë anglez, Wayne Rooney, është...

WEST HAM - UNITED

United vulos vendin e dytë

Foto: premierleague.com

10 Maj, 2018 @21:37

Me barazim pa gola ka përfunduar takimi mes West Ham Unitedit dhe...

CARLOS CARVALHAL

Swansea mbetet pa trajner

10 Maj, 2018 @21:33

Humbja në shtëpi nga Southampton mbrëmë, bashkë me barazimin e...

ARDA TURAN

16 ndeshje suspendim për Ardën

Foto: fantatik/fb

10 Maj, 2018 @21:25

I huazuari nga Barcelona te Istanbul Basaksehir, Arda Turan, është...

KUPA E TURQISË

Akhisar befason Fenerin, fiton Kupën!

Foto: fanatik/fb

10 Maj, 2018 @20:57

Arritje historike nga ekipi i drejtuar nga Okan Buruk, derisa...

VENDIMI I KOMISIONIT

Prishtina dënohet me 1 mijë euro

Fotot: prishtinafc.com

10 Maj, 2018 @17:42

Komisioni Disiplinor (KD) i Federatës së Futbollit të Kosovës...

CHAMPIONS

Rishpallen kampionë

10 Maj, 2018 @14:59

Boca Juniors duke barazuar 2-2 me skuadrën Gimnasia La Plata, një...

PARA DERBIT

Mungon ndaj Prishtinës

BOROZANI/ A. P.

10 Maj, 2018 @14:36

Liria nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e mesfushorit të...

LICENSIMI

Ekipet e licensuara për garat ndërkomb%tare

BOROZANI / G.P

11 Maj, 2018 @10:24

Pas konferencës së sotme për shtyp, Federata e Futbollit të...

VENDIMI I KOMISIONIT

Prishtina dënohet me 1 mijë euro

Fotot: prishtinafc.com

10 Maj, 2018 @17:42

Komisioni Disiplinor (KD) i Federatës së Futbollit të Kosovës...

PARA DERBIT

Mungon ndaj Prishtinës

BOROZANI/ A. P.

10 Maj, 2018 @14:36

Liria nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e mesfushorit të...

FFK NJOFTON

Nesër kuptohen të licensuarit

10 Maj, 2018 @11:52

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se nesër...

JAVA E PARAFUNDIT

Terminet e Superligës, a do të gabojnë liderët?

BOROZANI

8 Maj, 2018 @8:14

Fundjavën që vjen, Superliga e Kosovës në futboll e zhvillon...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga