Të gjitha lajmet

FTESAT E PANUCCIT

Abazaj, Gavazaj, Qaka… në listën e Panuccit

Foto: FSHF

Abazaj, Gavazaj, Qaka… në listën e Panuccit

16 Mars, 2018 @12:27

Selektori i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka bërë të ditur 24 emrat e ftuar për miqësoren që Shqipëria do ta zhvillojë ndaj Norvegjisë këtë muaj.

Shqipëria pret skandinavët më 26 mars në Elbasan Arena (ora 19:00) të Elbasanit, ndërsa grumbullimi i lojtarëve bëhet një javë përpara, saktë me 19 mars në Tropikalin e Durrësit.LISTA E Christian Panuccit:

Portierë: Etrit BERISHA, Thomas STRAKOSHA dhe Alban HOXHA
Mbrojtës: Elseid HYSAJ, Mërgim MAVRAJ, Berat XHIMSHITI, Herdi PRENGA, Naser ALIJI, Ermir LENJANI, Arlind AJETI dhe Bujar LIKA.
Mesfushorë: Ylber RAMADANI, Sabien LILAJ, Taulant XHAKA, Kamer QAKA, Andi LILA, Eros GREZDA, Odise ROSHI, Kristal ABAZAJ, Enis GAVAZAJ dhe Liridon LATIFI.
Sulmues: Bekim BALAJ, Armando SADIKU dhe Sokol CIKALLESHI.

DIREKT

Shorti i Champions League - çerekfinalet!

Foto: uefa.com

16 Mars, 2018 @12:10

Në këto çaste po tërhiqet shorti i Ligës së Kampionëve për...

DRAW DAY

Dita kur kuptohen çiftet çerekfinale

16 Mars, 2018 @8:39

Sot është dita kur kuptohen çiftet çerekfinale të Ligës së...

ARBNOR MORINA

Humbëm dy pikë

15 Mars, 2018 @22:47

Trajneri i Gjilanit, Arbnor Morina, në deklaratën e tij pas...

GAJUR REXHEPI

Pikë e merituar

Foto: prishtinafc.com

15 Mars, 2018 @22:34

Flamurtari ka arkëtuar një pikë shumë të rëndësishme në...

LOKOMOTIVA-ATLETICO

Atletico si lokomotivë në Moskë

Fotot: uefa europa league/ fb

15 Mars, 2018 @19:07

Pas fitores 3-0 në ndeshjen e parë të zhvilluar në Wanda...

SERGIO BUSQUETS

Busquets jashtë fushave, për shkak të lëndimit

Foto: mundodeportivo/gtres

15 Mars, 2018 @18:34

Lëndimi i pësuar në përballjen e mbrëmshme të Ligës së...

RAPORTI I DELEGATIT TË UEFAs

Maca mund t’ia sjell Besiktasit dënimin

15 Mars, 2018 @18:26

Se UEFA-ja është e pamëshirshme në Ligë të Kampionëve, tregon...

GJILANI-FLAMURTARI

Flamurtari nxjerr pikë si mysafir

15 Mars, 2018 @16:00

Pas një lufte të madhe, durimit dhe mbrojtjeve të portierit,...

ARGJENTINË

River Plate fiton “Superclasicon”

15 Mars, 2018 @14:54

Dy gjigantët argjentinas, Boca Juniors dhe River Plate, u...

FORMACIONI STARTUES

11-shja e Gjilanit për sot

15 Mars, 2018 @13:20

Arbnor Morina, trajner i Gjilanit, ka publikuar 11-shen startuese të...

NDARJA E HISES

Liga e Kombeve, sa euro i fiton Kosova?

BOROZANI/ D.S./ Arkiv

29 Mars, 2018 @13:39

Pas shortit, së fundmi UEFA ka publikuar edhe shifrat që do të...

PORUGALIA-HOLANDA

Kampioni Evropian, pëson pas një viti

Foto: uefanationsleague

26 Mars, 2018 @21:40

Është dashur që të kalojë një vit kalendarik, që Portugalia...

EDON ZHEGROVA

Zhegrova s’ka qenë i ndikuar

21 Mars, 2018 @21:54

Futbollisti i ri i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova, që...

SAMIR UJKANI

Si kaloi stërvitja e parë me Challandesin?

21 Mars, 2018 @21:48

Përfaqësuesja e Kosovës që pas tre ditëve zhvillon miqësoren...

KOSOVA PARA MIQËSOREVE

Zbulohen ftesat e Challandesit

11-shja e Kosovës në përballjen e fundit të vitit të kaluar, që mposhti Letoninë, 4-3/ Foto: FFK

13 Mars, 2018 @13:56

Para dy miqësoreve që do të zhvillohen në fund të këtij muaji,...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve