Të gjitha lajmet

ABRASHI @ KICKER

Abrashi për Kicker, Freiburg pranë garave europiane

Foto: via Kicker.de

Abrashi për Kicker, Freiburg pranë garave europiane

14 Prill, 2017 @9:39

Skuadra e Freiburgut është në rrugë të mirë për të siguruar garat europiane me paraqitjet e këtij stinori në Bundesligë, ndërsa prestigjiozja gjermane Kicker, ka zgjedhur mesfushorin shqiptar të ekipit për pyetur më shumë.

“Sikurse në ndeshjen e kaluar ndaj Mainzit që e fituam 1-0,” ka thënë Amir Abrashi për Kicker, duke treguar rezultatin që do ta donin para ndeshjes së radhës ndaj Leipzigut në formë, që në tre ndeshjet e fundit ka radhitur fitoret dhe po kërkon për herë të parë në histori, Ligën e Kampionëve.

Freiburg është mysafir i Leipzigut të shtunën në ndeshjen që nis në ora 15e30. Abrashi është ndër lojtarët standard të ekipit, edhepse këtë stinor ka luajtur 17 nga 28 xhiro të deritashme.

“Janë edhe 6 ndeshje. Po shikojmë të arrijmë më të mirën nga ndeshja në ndeshje,” ka shtuar mesfushori i palodhshëm 27 vjeçar i ekipit, Abrashi.

Abrashi ka qenë startues në 13 ndeshje nga 17 sa i ka zhvilluar për Freiburgun këtë stinor në Bundesligë, ndërsa ka shënuar edhe një gol në Bundesligë, që ka qenë i pari për të në karrierë.

Freiburg është aktualisht i gjashtë në Bundesligë, me një pikë më shumë se Kolni. Pas Leipzigut ata presin Leverkusenin, i shkojnë Darmstadit, e presin Schalken, ndërsa udhëtimin e fundit e kanë në “Allianz Arena” ku ndaj Bayernit e përfundojnë stinorin.

LYON-BESIKTAS

Lyon shfrytëzon gabimet e Besiktasit për rikthim

Foto: europaleague

13 Prill, 2017 @22:30

Futbollistët e Besiktasit kanë qenë shumë afër të dalin...

ANDERLECHT - UNITED

Barazim në Belgjikë, gjithçka vendoset në ‘Old Trafford’

13 Prill, 2017 @21:59

Me barazim 1-1 u mbyll sfida e parë çerekfinale mes Anderlechtit...

CELTA-GENK

Celta fiton, por Genk shpreson

Foto: europaleague

13 Prill, 2017 @21:58

Celta Vigo ka arritur të rikthehet shpejtë dhe fuqishëm pas golit...

AJAX-SCHALKE

Klaassen vulos fitoren

Foto: europaleague

13 Prill, 2017 @21:48

Ajax ka shënuar dy herë, nga një gol në secilën pjesë, përmes...

EUROPA LEAGUE

Pas pak fillon ndeshja Lyon - Besiktas

13 Prill, 2017 @20:30

Uefa ka bërë të ditur se Lyon - Besiktas nis pas pak, pasi janë...

NUK FILLON

Tifozët pushtojnë stadiumin, shtyhet Lyon-Besiktas

13 Prill, 2017 @20:11

Qindra përkrahës të ekipeve kanë dalë në fushë të lojës...

GJYQTARËT KRYESORË

Nuza kryesor në Drita-Trepça’89

BOROZANI / Arian Paçarizi

13 Prill, 2017 @14:33

Referi i FIFA-së, Genc Nuza, do të jetë gjyqtar kryesor i ndeshjes...

PFA YOUNG PLAYER OF THE YEAR

‘Lojtari i ri i vitit’, lista e kandidatëve

13 Prill, 2017 @10:13

Përveç lojtarëve që kandidojnë për çmimin ‘Lojtari i vitit’,...

PFA PLAYER OF THE YEAR

Çmimi ‘Lojtari i vitit’, publikohen emrat e kandidatëve

13 Prill, 2017 @10:07

Disa xhiro para mbylljes së sezonit, është publikuar lista e...

PAS INCIDENTIT

Trepçës, 800 euro dënim

BOROZANI/ A. P.

13 Prill, 2017 @8:52

Për shkak të orgaznimit të dobët të ndeshjes Trepça-Llapi...

STADIUMI I RI I KOMBËTARES

“Arena Kombëtare” vazhdon të ndërtohet

7 Prill, 2017 @21:22

Stadiumi i “Qemal Stafës” që u rrënua dhe po shkon drejt rrugës...

PARAKUALIFIKIMET PËR BOTËROR TE FEMRAT

Kosova e nis me humbje nga Shqipëria

Foto: FSHF

6 Prill, 2017 @13:10

Parakualifikimet për Botërorin e Femrave, Kosova i ka nisur me...

11-SHET ZYRTARE

Formacionet: Shqipëria-Kosova

6 Prill, 2017 @10:39

Përzgjedhësja e Kosovës, Afërdita Fazlija dhe ai i Shqipërisë,...

FIFA RENDITJA - PRILL 2017

Kuqezinjtë, 12 vende mëposhtë në FIFA

Foto: Getty Images

6 Prill, 2017 @10:13

Dy humbjet e regjistruara në muajin mars për kuqezinjtë e De...

KONGRESI 41 i UEFAs

Duka nuk zgjedhet në KE të UEFA-së

Armand Duka (FSHF) mbetet pa hyrë në KE të UEFA-së.

5 Prill, 2017 @12:08

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka, nuk ka...

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja