Të gjitha lajmet

JOSH ADAMS

Adams nënshkruan me Efesin

Adams nënshkruan me Efesin

12 Korrik, 2017 @12:13

Playmakeri Josh Adams, është anëtar më i ri i Anadolu Efesit të Stambollit, ka bërë të ditur faqja zyrtare e Euroligës sot, ndërsa zyrtarizimin e ka bërë edhe vetë klubi në fjalë.

Basketbollisti 23 vjeç, 188 centimetra i gjatë, vjen nga Avtodor Saratov, ku ka pasur mestare prej 12.1 pikëve dhe 4.2 asistimeve për ndeshje, ndërsa përqindja e shutit të tij shkoi deri në 61.7% të saktësisë.

Adams, që ka qenë pjesë e Wyomingut në NCAA, pritet të debutojë në Euroleague këtë stinor me Anadolu Efesin, pasi ka nënshkruar kontratë 1+1 vjeçare.

EKIP I RI PËR TURKUN E TALENTUAR

Cedi Osman te nënkampioni i NBA-së

12 Korrik, 2017 @12:01

Basketbollisti turk, Cedi Osman, ka arritur marrëveshje me...

JEFF TAYLOR

Real Madrid vazhdon me Taylorin

12 Korrik, 2017 @8:54

Aloja amerikane Jeffery Taylor, ka vazhduar edhe për dy stinorë të...

NGA MAGIC TE CAVS

Cavs zyrtarizon Greenin

12 Korrik, 2017 @7:34

Nënkampioni i NBA-së, Cleveland Cavaliers, ka zyrtarizuar në...

QENDRA E KOSOVËS

Sinani pret të kthehet pas 1 muaji

11 Korrik, 2017 @14:35

Qendra e reprezentacionit të Kosovës, Gazmend Sinani, që nuk do...

RAUNDI III I BASKETBALL CL

Rruga e Prishtinës, kryqëzohet me kampionin e FIBA Europe Cup

11 Korrik, 2017 @13:33

Stinori i rregullt për Sigal Prishtinën në Ligën e Kampionëve...

RAUNDI II I BASKETBALL CL

Ky është rivali potencial i raundit të dytë për Sigal Prishtinën

11 Korrik, 2017 @13:21

Sigal Prishtina ka mësuar kundërshtarin potencial edhe për raundin...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Sigal Prishtina mësoi rivalin

11 Korrik, 2017 @13:06

Sigal Prishtina ka mësuar kundërshtarin e parë në raundin...

KOSOVA DREJT MIQËSOREVE

14 të ftuarit e Greenbergut për miqësore

11 Korrik, 2017 @11:57

Me lëndimin e Gazmend Sinanit në stërvitje, Brad Greenberg...

QENDRA E KOSOVËS

Sinani i lënduar, s’udhëton për miqësore

11 Korrik, 2017 @11:52

Qendra e ekipit të Bashkimit në stinorin e fundit të Superligës...

MIQËSORET E PARA

Kosova në miqësore ndaj Austrisë dhe Sllovakisë

11 Korrik, 2017 @11:36

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll do të udhëtojë për në...

ERGIN ATAMAN

Anadolu Efes zyrtarizon Atamanin trajner

18 Dhjetor, 2017 @15:55

Trajneri i njohur turk, Ergin Ataman, është emëruar si trajner i...

OLYMPIACOS - REAL MADRID

Olympiacosi mposht Realin, ndjek Moskën lidere

8 Dhjetor, 2017 @22:34

Skuadra greke Olympiacos, si vendase e ka mposhtur Real Madridin me...

CSKA - BARCELONA

CSKA mposht Barcelonën, e qetë në krye

Foto; Euroleague

1 Dhjetor, 2017 @23:24

Me fitoren e CSKA Moskës është mbyllur dueli i sontëm mes...

EFES-MILANO

Pas 2 humbjeve i kthehen fitores

Foto: euroleague.net

30 Nëntor, 2017 @23:53

Skuadra e Anadolu Efesit i është kthyer fitores sonte në kuadër...

VALENCIA-OLYMPIACOS

Olympicaos mposht Valencian dhe bëhet lider

Foto: euroleague.net

30 Nëntor, 2017 @23:47

Ish-kampionja e Euroligës, Olympiacos, ka mposhtur sonte Valencian...

Të gjitha lajmet nga Euroleague