Të gjitha lajmet

QARABAG

Agolli vendos për 2 sekonda

BOROZANI/ D. S.

Agolli vendos për 2 sekonda

15 Qershor, 2018 @0:06

Mbrojtësi i krahut i kombëtares shqiptare dhe i ekipit të Qarabagut në Azerbejxhan, Ansi Agolli, ka vazhduar kontratën me ekipin e tij aktual edhe për një stinor.

Njoftimin e ka bërë vetë Agolli 35 vjeç, përmes një postimi në Instagram sot. Tiranasi Agolli, ka kaluar tashmë 8 stinorë te kampioni i shumëfishtë azer, ndërsa në postimin e tij ka bërë të ditur se pas kërkesës së klubit, atij i janë dashur vetëm 2 sekonda për të vendosur.

Agolli në stinorin 2009/10 la Tiranën për të kaluar në Kryvbas të Ukrainës, ndërsa në stinorin 2010/11 kishte kaluar në Qarabag, ku ka kaluar tetë stinorët e fundit dhe tashmë, do të vazhdojë edhe për stinorin e nëntë aty.

GRUPI A: RUSIA - ARABIA SAUDITE

Nikoqiri me goleadë në ndeshjen hapëse

Foto: Squawka

14 Qershor, 2018 @17:54

Në ndeshjen hapëse të Botërorit të Rusisë, përfaqësuesja...

PRISHTINA

Bardhekaltërit përforcojnë sulmin

Foto: Prishtinafc.com

14 Qershor, 2018 @15:26

Prishitina ka përforcuar sulmin para garave ndërkombëtare. Alen...

KOLUMNE

Suedia - ajo që eliminoi Holandën e Italinë

14 Qershor, 2018 @15:14

Eliminimi i Holandës dhe Italisë nuk është befasi nga kjo Suedi....

11-SHET: RUSIA - ARABIA SAUDITE

Rusia vs. Arabia Saudite, formacionet startuese

14 Qershor, 2018 @15:08

Janë publikuar formacionet startuese të Rusisë dhe Arabisë...

KOLUMNE

Spanja - me ‘luhatje’ që nga fillimi

14 Qershor, 2018 @14:49

Spanja dy herë ka arritur në gjysmëfinale të Kupës së Botës....

KOLUMNE

Irani - punë në një grup të vështirë

14 Qershor, 2018 @14:31

Queiroz Carlos Queiroz gjatë karrierës së tij ka udhëhequr...

KOLUMNE

Meksika - kombinim mes talentit e përvojës

14 Qershor, 2018 @14:08

Dy herë çerekfinalistët e Kupës së Botës, suksesin më të madh...

BELGJIKA

Ekip që duhet të fitojë

Foto: uefa/fb

14 Qershor, 2018 @12:58

Çerekfinalja për belgët në Euro2016 ishte dështim. Çerekfinalja...

PORTUGALIA

Kampionët me mbrojtje plakë

Fotot: uefa/

14 Qershor, 2018 @12:46

Titulli në Francë ishte i befasishëm dhe erdhi me shumë fat. Ky...

MAROKU

Shpresat marokene në grupin e vështirë

Fotot: GoogleImages/

14 Qershor, 2018 @12:23

Në mesin e vendeve të Afrikës, Maroku nuk është ndër më të...

MIQËSORE

Pa fitues mes Shqipërisë e Bjellorusisë U21

Foto: FSHF

8 Qershor, 2018 @22:34

Pas fitores 3-2 pak ditë më parë, Shqipëria U21 sot ka luajtur...

FIFA RANKING - JUNE 2018

2 humbje, 2 pozita mëposhtë

Foto: FSHF

7 Qershor, 2018 @14:59

Shqipëria nuk ka pësuar shumë në renditjen mujore të FIFAs të...

MIQËSORE

Shqipëria U21 mposht Bjellorusinë

5 Qershor, 2018 @19:44

Në miqësoren e zhvilluar sot në “Elbasan Arena”, Shqipëria U21 ka...

SHQIPËRIA - UKRAINA

4 gola të pranuara, në humbjen e tretë me radhë

Foto: FSHF/fb

3 Qershor, 2018 @16:48

Pas disfatës nga Norvegjia dhe Kosova, Shqipëria e drejtuar nga...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Shqipëria-Ukraina

Foto: FSHF/fb

3 Qershor, 2018 @13:29

Janë publikuar 11-shet startuese për Shqipërinë dhe Ukrainën,...

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja