Të gjitha lajmet

PAOK - BASEL

Ajeti i jep shpresë Baselit

Foto: FCBasel official/fb

Ajeti i jep shpresë Baselit

24 Korrik, 2018 @21:51

Skuadra zvicerane, Basel, është mposhtur në përballjen e parë të rrethit të dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve nga PAOKu në Selanik sonte, 2-1.

Mirëpo, ka qenë sulmuesi me origjinë shqiptare, Albian Ajeti që i dha jetë Baselit me golin e tij të shënuar në minutën e 82-të të ndeshjes, pasi që grekët avanconin 2-0, pasi që kishin pranuar golin e dytë dy minuta para se të shënojë Ajeti.

Ajeti Albian @ Basel

Spanjolli Canas i dha epërsinë PAOKut në pjesë të parë, (32’, 1-0), ndërsa serbi i lindur në Zvicër, Aleksandar Prijovic (80’, 2-0) shënoi për avantazhin e madh të selanikasve.

Sidoqoftë, Ajeti shfrytëzoi mundësinë dhe shpejt uli epërsinë e grekëve dhe i dha shpresë ekipit të tij, për përballjen e radhës që do të luhet në St Jakob Park të Baselit.

Përveç Albian Ajetit, asnjë lojtar me origjinë shqiptare nuk qe i regjistruar në këtë ndeshje.

SHKËNDIJA - SHERIFF

Ibraimi me magjinë e tij, Shkëndija triumfon

Foto: KFShkendija/fb

24 Korrik, 2018 @21:31

Shkëndija ka shënuar fitore në përballjen e parë të rrethit të...

ZYRTARE

Malcom, zyrtarisht i Barcelonës

Foto: FC Barcelona

24 Korrik, 2018 @18:08

Edhe pse dje Roma e zyrtarizoi arritjen e marrëveshjes për...

POZHARANI

7 përforcime nga Vllaznia

BOROZANI/ Arkiv

23 Korrik, 2018 @18:05

Vllaznia e Pozharanit, pak më parë i zyrtarizoi 7 lojtarë që do...

MEDIA TALK

Wolves para kreatorit portugez

REUTERS/Arkiv

23 Korrik, 2018 @14:20

Skuadra e ritkhyer në Premier Ligë të Anglisë këtë stinor,...

PARMA

Parma shpëton, nis me minus pikë

23 Korrik, 2018 @13:42

Pas sigurimit të Serie A-së, Parma rrezikoi rënien nga Federata...

SHORTI I EUROPA LIGËS

Drita kupton rivalin e radhës

23 Korrik, 2018 @12:54

Skuadra e Dritës, që pas eliminimit nga Liga e Kampionëve do të...

FISHEKZJARRËT

Prishtina dënohet nga UEFA

Foto: prishtinafc.com

23 Korrik, 2018 @11:54

Skuadra e Prishtinës për të dytin vit me radhë është dënuar...

EMRI I STADIUMIT

Stadiumi po merr emrin

BOROZANI/ G. P.

23 Korrik, 2018 @11:45

Në këto çaste stadiumi i rinovauar i Prishtinës po merr emrin e...

ROUND III MATCHES

Kukësi e Shkëndija mësojnë rivalët potencial

23 Korrik, 2018 @11:39

Në zyret e UEFA-së sot është hedhur shorti i rrethit të tretë...

SHKËNDIJA - SHERIFF

Ibraimi me magjinë e tij, Shkëndija triumfon

Foto: KFShkendija/fb

24 Korrik, 2018 @21:31

Shkëndija ka shënuar fitore në përballjen e parë të rrethit të...

ROUND III MATCHES

Kukësi e Shkëndija mësojnë rivalët potencial

23 Korrik, 2018 @11:39

Në zyret e UEFA-së sot është hedhur shorti i rrethit të tretë...

EUROPA LEAGUE

Drita vazhdon rrugën në Europa League

18 Korrik, 2018 @10:26

Pas eliminimint nga Champions League, duke u mposhtur nga skuadra e...

DREJTËSIA NË NDESHJE

Malmo-Drita, me referë nga Luksemburgu

Foto: malmo official/fb

16 Korrik, 2018 @10:07

Skuadra e Dritës, që po garon në fazën e parë kualifikuese të...

CHAMPIONS LEAGUE: DRITA - MALMO

Kampioni i Suedisë, i fortë për Dritën

10 Korrik, 2018 @21:31

Skuadra gjilanase Drita, në ndeshjen kundër Malmös pësoi me...

Të gjitha lajmet nga Champions League