Të gjitha lajmet

GIANNI DE BIASI PREZENTOHET

Alaves prezenton De Biasin

Alaves prezenton De Biasin

25 Shtator, 2017 @13:23

Skuadra spanjolle, Deportivo Alaves, që në xhiron e fundit u mposht nga Real Madridi në shtëpi, duke shënuar humbjen e gjashtë me radhë në kampionat, ka prezentuar sot para mediave trajnerin e ri të ekipit, Gianni De Biasi.

De Biasi, që u emërua në këtë post në mes të javës së kaluar, sot nënshkroi kontratën edhe formalisht, ndërsa vendosi edhe shallin e skuadrës së Alavesit për të pozuar para mediave.

biasi

“Gjëja më e rëndësishme është ekipi. Bashkë do të mund të arrijmë qëllimin, çelësi i suksesit është të jemi bashkë: lojtarët, klubi, tifozët…” ka thënë De Biasi.

De Biasi do të debutojë në bankën e Alavesit në duel ndaj Levantes së Enis Bardhit, që është në formë shumë të mirë, xhiron që vjen.

TE DANIMARKA

Durmishi ftohet nga Danimarka për ndeshjet vendimtare

25 Shtator, 2017 @12:38

Mbrojtësi i krahut me origjinë shqiptare, Riza Durmishi, ka marë...

TE MAQEDONIA

Arijan Ademi i kthehet reprezentacionit

25 Shtator, 2017 @11:14

Mesfushori i Dinamos së Zagrebit, Arijan Ademi, që ka qenë i...

BILETAT

Prej sot nis shitja e biletave për Shqipëri-Itali

25 Shtator, 2017 @11:02

Federata e Futbollit të Shqipërisë (FSHF) ka bërë të ditur se...

NË MAQEDONI

Shkëndija me përmbysje mbron distancën

Foto: kfshkendija.com

25 Shtator, 2017 @8:06

Nëkampionja aktuale e Maqedonisë, Shkëndija, ka arritur që të...

ENIS BARDHI

Levante kërkon renovim të menjëhershëm me shkupjanin

25 Shtator, 2017 @7:39

Mesfushori i ri i ardhur këtë stinor nga Ujpest në Levante, Enis...

TREPÇA - 2 KORRIKU

Ndeshja e reflektorëve nuk nxjerri fitues në Mitrovicë

Foto: KF Trepça/ Facebook

24 Shtator, 2017 @22:53

Derisa ekipet e Superligës së Kosovës lëvizin orarin e ndeshjeve...

PARA DERBIT

Fitorja e Flamurtarit, bën Skënderbeun lider

Ali Sowe, sulmues i ri i Skënderbeut. 23 vjeçari nga Gabmia është lojtar i Chievos dhe është i huazuar te korçarët këtë stinor.

24 Shtator, 2017 @22:34

Deri tash ishin të pamposhtur, por me humbjen e sotme, Teuta e...

SHQIPTARI NË ANGLI

Hadërgjonaj i lumtur me debutimin në Premiership

24 Shtator, 2017 @22:15

Mbrojtësi i krahut me origjinë nga Kosova, Florent Hadërgjonaj, ka...

VLLAZNIA-DRITA

Drita ngritet lartë

24 Shtator, 2017 @16:49

Para kësaj xhiroje Drita ka qenë në pozitën e tetë të...

SHQIP NË BOTË

Rashica i shënon Ajaxit, Vitesse pranë fitores

24 Shtator, 2017 @15:03

Po zhvillohet minuta e 75’ e ndeshjes mes Ajaxit dhe Vitesses,...

BARCELONA - REAL MADRID

El Clasico me 4 gola e 9 kartonë

6 Maj, 2018 @21:42

Ka përfunduar me barazim dueli ndërmjet Barcelonës dhe Real Madrid...

EL CLASICO

El Clasico, formacionet startuese

6 Maj, 2018 @18:43

Me fillim nga ora 20:45, Barcelona dhe Reali takohen mes vete në...

5 PËR VIKEND

Mbijetesa, titulli dhe El Clasico

Graph. Olsen Kraja

4 Maj, 2018 @19:01

Stoke City – Crystal Palace (e shtunë, ora 1e30) Për mysafirët...

DANI CEBALLOS

Betisi synon kthimin e lojtarit nga Reali

30 Prill, 2018 @14:50

Në verën e kaluar e shitën te Real Madridi për 16.5 milionë...

MEDIA TALK

Barça gjen zëvendësim për Iniestën?!

Foto: UEFAChampionsLeague/fb

30 Prill, 2018 @14:17

Pasi që Andres Iniesta do të largohet në fund të këtij stinori...

Të gjitha lajmet nga La Liga