Të gjitha lajmet

ZVICRA

Albian Ajeti ftohet nga Zvicra

Albian Ajeti ftohet nga Zvicra

1 Shtator, 2018 @15:14

Shpresat e përfaqësueses së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, për t’i siguruar shërbimet e sulmuesit të talentuar, Albian Ajeti, kanë marrë fund.

Futbollisti në fjalë, që po kalon formë të mirë me Baselin, ka marr ftesë nga përzgjedhësi i përfaqësueses së Zvicrës, Vladimir Petkovic, dhe do të grumbullohet me helvetikët në dy ndeshjet e shtatorit, përkatësisht kundër Islandës dhe Anglisë.

Siç dihet, Albian Ajeti është vëllai i vogël i qendërmbrojtësit të Shqipërisë, Arlind Ajetit, por as fakti që Arlindi luan për Shqipërinë nuk ka ndikuar që sulmuesi të ndryshoj mendjen.

Së bashku me Albianin, në përfaqësuesen e Zvicrës janë ftuar edhe Admir Mehmedi, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka.

PUBLIKOHET LISTA

Shqipëria publikon listën për ndeshjet e shtatorit

1 Shtator, 2018 @11:50

Përzgjedhësi i Kombëtares Shqiptare, Christian Panucci, ka ftuar...

PËRGATITJET PARA NDESHJEVE

Orari i stërvitjeve për përfaqësuesen e Kosovës

31 Gusht, 2018 @19:22

Përveç publikimit të listës së lojtarëve për dy ndeshjet e...

PUBLIKOHET LISTA

Kosova publikon listën për ndeshjet e shtatorit

31 Gusht, 2018 @18:45

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka...

LIRIA - DRITA

Liria mposht kampionin, për t’ia bërë sefte

BOROZANI/ A. P.

31 Gusht, 2018 @17:47

Skuadra e Lirisë e drejtuar nga Bedridin Gjinali ka shënuar fitoren...

SHQIP NË BOTË

Keidi Bare largohet nga Atletico Madrid, mbetet në Spanjë

31 Gusht, 2018 @16:55

Atlético Malagueño është skuadra e re e Keidi Bares. Mesfushori...

RANGERS

Steven Gerrard lavdëron Eros Grezdën

Foto: Rangers Official

31 Gusht, 2018 @16:42

Pas nënshkrimit me skuadrën e Rangers, për Eros Grezdën fjalë...

MESFUSHORI I KOMBËTARES

Gjigandi skocez zyrtarizon Grezdën

Foto: rangers.co.uk

31 Gusht, 2018 @15:35

Gjigandi i Skocisë, Glasgow Rangers, ka zyrtarizuar sot blerjen e re...

RANGERS

Steven Gerrard lavdëron Eros Grezdën

Foto: Rangers Official

31 Gusht, 2018 @16:42

Pas nënshkrimit me skuadrën e Rangers, për Eros Grezdën fjalë...

MESFUSHORI I KOMBËTARES

Gjigandi skocez zyrtarizon Grezdën

Foto: rangers.co.uk

31 Gusht, 2018 @15:35

Gjigandi i Skocisë, Glasgow Rangers, ka zyrtarizuar sot blerjen e re...

ZYRTARE

Besar Halimi zyrtarizohet te Brondby

Foto: Brondby Official

30 Gusht, 2018 @18:41

Besar Halimi është transferuar plotësisht te skuadra e Brondbyt...

KOSOVA U21

Prekazi publikon ftesat e Kosovës U21

Foto: FFK

30 Gusht, 2018 @16:40

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës U21, Rafet Prekazi, ka...

SHQIP

Cikalleshi ndërron ambient në Superligën e Turqisë

Foto: ntvspor.net

29 Gusht, 2018 @20:05

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Sokol Cikalleshi, ka ndërruar...

Të gjitha lajmet nga International