Të gjitha lajmet

SHQIP NË ZVICËR

Albian Ajeti zyrtarizohet te Basel

Albian Ajeti zyrtarizohet te Basel

3 Tetor, 2017 @14:40

Pas viteve të kaluara në vende tjera, Albian Ajeti, që nisi karrierën te juniorët e Baselit, është rikthyer te ekipi i tij.

Ai u zyrtarizua nga faqja zyrtare e ekipit dhe iu dëshirua mirëseardhja, derisa Ajeti 20 vjeç tha se me punë gjithçka arrihet.

Ajeti prej vitit 2015 luajti te Augsburg dhe Augsburg II, për t’u kthyer në Zvicër në stinorin e kaluar ku shkëlqeu me St Gallenin, duke shënuar 10 gola në 29 paraqitje.

Sulmuesi i lindur në Basel, ka shënuar edhe 3 gola tjerë në 7 xhirot e para të këtij stinori për St Gallenin, ndërsa pas pauzës së ekipeve, do të rikthhehet edhe zyrtarisht në fushë me ekipin e tij të fëmijërisë. 

 

TRANSMETIMI

Direkt online: Austria U19 - Kosova U19

3 Tetor, 2017 @14:18

Formacionet zyrtare Shikoni ndeshjen

KONFERENCA E BUNJAKIT

Bunjaki: Rivalë të vështirë, por mund të befasojmë

Foto: BOROZANI

3 Tetor, 2017 @14:16

Pas publikimit të listës së lojtarëve për dy ndeshjet e fundit...

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet: Austria U19 - Kosova U19

3 Tetor, 2017 @14:01

Përzgjedhës i Kosovës U19, Ramiz Krasniqi, ka vendosur të nis me...

KOMISIONI I GARAVE

Guraziu dhe Hyseni në disiplinore

3 Tetor, 2017 @13:53

Pas shqyrtimit të raporteve të ndeshjeve, Komisioni i Garave ka...

FC PRISHTINA

Khalid rikthehet në pranverë

3 Tetor, 2017 @13:51

Përmes një postimi në webfaqen zyrtare, klubi i Prishtinës ka...

TESTET FIZIKE

Testimi fizik i gjyqtarëve, nesër

3 Tetor, 2017 @13:10

Komisioni i Gjyqtarëve të futbollit të mërkurën (4 tetor) do të...

TË FTUARIT KUNDËR UKRAINËS DHE ISLANDËS

23 ftesat e fundit të Bunjakit

3 Tetor, 2017 @12:06

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, ka...

PARTIZANI-LUSHNJA

Zhgënjim te Partizani, Iuliano i qetë

2 Tetor, 2017 @21:07

Katër xhiro kanë kaluar, ndërsa Partizani i Tiranës përkundër...

ZYRTARE

Vllaznia shkëput bashkëpunimin me Bekim Isufin

BOROZANI/D.S/Arkiv

2 Tetor, 2017 @19:51

Përmes një postimi në faqen zyrtare të Facebookut, klubi i...

KIKA - ONIX

Augent Latifaj largon Kikën nga zona e barazhit

2 Tetor, 2017 @18:55

Një gol i Augent Latifajt nga pika e bardhë i mjaftoi skuadrës së...

SOKOL CIKALLESHI

Cikalleshi shënon në fitoren e skuadrës

30 Shtator, 2017 @15:59

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, sot ka shënuar...

5 PËR FUNDJAVË!

Nga Anglia në Portugali, 5 për fundjavë!

30 Shtator, 2017 @12:06

1. West Bromwich – Watford (e shtunë, ora 4) Përkundër pesë...

SHQIP NË BOTË

Lirim Kastrati debuton me gol në Ligën e Kampionëve U19

26 Shtator, 2017 @18:32

Në takimin e zhvilluar sot ndaj Dinamos së Bukureshtit, Lirim...

SHKARKOHET BESNIK HASI

Hasit i përfundon misioni te Olympiacos

25 Shtator, 2017 @16:22

Pas humbjes së djeshme nga AEK në derbi, trajneri gjakovar Besnik...

TE DANIMARKA

Durmishi ftohet nga Danimarka për ndeshjet vendimtare

25 Shtator, 2017 @13:38

Mbrojtësi i krahut me origjinë shqiptare, Riza Durmishi, ka marë...

Të gjitha lajmet nga International