Të gjitha lajmet

PËRFORCIM TE VRESHTARËT

Altin Morina kalon te Rahoveci

BOROZANI/Arkiv

Altin Morina kalon te Rahoveci

10 Janar, 2017 @21:39

Basketbollisti i deritashëm i Ylli të Suharekës, Altin Morina, është anëtar i ri i Rahovecit, ka bërë të ditur vetë klubi pak më parë përmes faqes zyrtare të ekipit, kbrahoveci.com.

Morina 22 vjeç, 194 centimetra i gjatë, do të jetë një përforcim i rëndësishëm për ekipin e Rahovecit, që po kalon stinorin e parë në Superligë.

NDËR MË TË DALLUARIT TE YLLI

Morina ka qenë ndër më të dalluarit te Ylli këtë stinor në Superligë. Ai është i treti për kah mesatarja në Superligë me asistime, duke dhënë 6 asistime për ndeshje në pjesën vjeshtore të kampionatit.

Mesatarja e playmakerit të ri të Rahovecit është 12.5 pikë për ndeshje dhe 4.4 kërcime.

Morina

NIS STËRVITJET MENJËHERË

“Basketbollisti është përfshirë menjëherë në stërvitjet e skuadrës që po vazhdojnë me intenzitet të lartë, derisa kanë përfunduar procedurat e regjistrimit. Ai do të debutojë për Rahovecin në ndeshjen e parë që e zhvillojmë si vendas ndaj Kerasan Prishtinës,” ka theksuar ndër të tjera klubi i vreshtarëve në njoftim.

Rahoveci po drejtohet me sukses nga trajneri Jeton Nixha. Ekipi stinorin vjeshtor e përfundoi me bilanc 4-8 dhe në pranverë do të kërkojë që të shtojë edhe më numrin e fitoreve të skuadrës.FAKT:

Altin Morina ka veshur më parë edhe fanellën e Bashkimit të Prizrenit dhe Besës së Pejës, para se të bëhet pjesë e Yllit.

LIVE: ÇEREKU I TRETË

Kthehet Prishtina, pritet dramë në çerekun e katërt

balkanleague.net

10 Janar, 2017 @21:13

Sigal Prishtina është kthyer në lojë, duke treguar paraqitje më...

LIVE: ÇEREKU I DYTË

Beroe shkëputet në rezultat

balkanleague.net

10 Janar, 2017 @20:35

Skuadra bullgare, Beroe, ka shkuar në pushim me 12 pikë epërsi,...

LIVE: ÇEREKU I PARË

Epërsia për Prishtinën

balkanleague.net

10 Janar, 2017 @20:17

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes Sigal Prishtina - Beroe,...

BIBL

Pesëshet e para: Sigal Prishtina - Beroe

Foto: Facebook/ KB Prishtina

10 Janar, 2017 @19:51

Pesëshet e para janë përcaktuar kështu: SIGAL PRISHTINA: Granit...

BIBL

Livestream: Sigal Prishtina - Beroe

Foto: Facebook/ KB Prishtina

10 Janar, 2017 @19:37

Ndeshjen Sigal Prishtina - Beroe, mund ta shikoni në webfaqen...

ELIVSI DUSHA

Dusha nënshkruan me Plymouth Raiders

10 Janar, 2017 @16:21

Reprezentuesi i Shqipërisë dhe ish basketbollisti i Sigal...

ALL STAR TURKEY

Kenan Sipahi në garë për shkathtësi

10 Janar, 2017 @15:56

Basketbollisti kosovar, Kenan Sipahi, do të merr pjesë në All...

SIGAL PRISHTINA MATCHES

Maratonë e Prishtinës për një javë

10 Janar, 2017 @14:51

Basketbollistët e Sigal Prishtinës do të zhvillojnë një...

PARA NDESHJES NË MINATORI

Derbi kosovar në BIBL, pasnesër

Pamje nga ndeshja Peja-Trepça e këtij stinori, zhvilluar në Superligë/ Foto: KB Peja/ Korniza

9 Janar, 2017 @22:37

Dueli i parë ndërmjet Trepçës dhe Pejës në gara ndërkombëtare...

SIGAL PRISHTINA

Kampioni përgatitet për të hapur vitin 2017

Pamje nga stërvitjet e sotme të KB Prishtinës/ Foto: KB Prishtina Official Facebook

9 Janar, 2017 @22:07

Kampionja e Ligës Ballkanike, Sigal Prishtina, ka kryer përgatitjet...

YLLI - TREPÇA

Ylli shkëlqen në pjesën e dytë, kap vendin e tretë

BOROZANI/ Arkiv

16 Nëntor, 2017 @21:46

Në takimin mbyllës të xhiros së dhjetë në Superligën e...

PJESA E PARË: YLLI-TREPÇA

Epërsi e Trepçës në Suharekë

BOROZANI/A.P.

16 Nëntor, 2017 @20:42

Ardhja e dy amerikanëve, ka këndellur Trepçën, që tashmë duket...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ylli - Trepça

BOROZANI/ Arkiv

16 Nëntor, 2017 @19:48

Janë publikuar pesëshet e para të Yllit dhe të Trepçës. YLLI:...

KERASANPRISHTINA-SIGALPRISHTINA

Sigal Prishtina s’ka të ndalur

15 Nëntor, 2017 @21:55

Pa probleme në Superligë dhe me mendje në FIBA Europe Cup. Sigal...

BASHKIMI-RAHOVECI

Bashkimi shkel Rahovecin, 5 diskualifikime

BOROZANI/A.P.

15 Nëntor, 2017 @21:42

Bashkimi ka shënuar fitore shumë më të lehtë sesa që ishte...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga