Të gjitha lajmet

PREJ NCAA

Amerikani i radhës te Prishtina, Wayne Martin

Amerikani i radhës te Prishtina, Wayne Martin

9 Gusht, 2017 @13:21

Skuadra e Sigal Prishtinës ka rreshtuar përforcimet e saja në 2 muajt e fundit dhe tashmë në radhët e veta ka 6 basketbollistë amerikanë, kryesisht të ardhur nga NCAA.

Rasti i njejtë është edhe përforcimi i fundit i skuadrës, Wayne Martin, që është zyrtarizuar si përforcim i radhës nga ekipi bardhekaltër i kryeqytetit.

Martin 24 vjeç, 201 centimetra i gjatë, vjen direkt nga NCAA te Prishtina.

Ai ka qenë lojtar i Tennessee State University dhe ka pasur mesatare prej 14.4 pikëve për ndeshje dhe 9.2 kërcimeve për ndeshje.

Sigal Prishtina këtë stinor do të debutojë në Basketball Champions League dhe për këtë ka afruar edhe forca vendore në ekip, ku i ka bashkangjitur ekipit Dardan Berishën dhe Alban Veselin.

Njejtë, bardhekaltërit kampionë kanë rikthyer edhe trajnerin e dikurshëm, turkun me përvojë, Ahmet Kandemir.

 

STEPHEN CURRY

Curry: Asgjë personale me Jamesin

9 Gusht, 2017 @11:05

Super ylli i Golden State Warriorsit, Stephen Curry, së bashku me...

FIBA

Mosrespektimi i himnit, gjobitet Kosova

BOROZANI

9 Gusht, 2017 @10:48

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka kërkuar që...

ISAIAH THOMAS

Thomas: Meritoj kontratë maksimale

nba.com

9 Gusht, 2017 @9:34

Ylli i Boston Celticsit, Isaiah Thomas, pasi që t’i skadon kontrata...

RIVALI I SOTËM I KOSOVËS

Çka duhet ditur para ndeshjes Estonia-Kosova?

Reprezentacioni i Estonisë, rivali i sotëm i Kosovës/ Foto: fiba.com

9 Gusht, 2017 @8:37

Sot Kosova do të zhvillojë ndeshjen e dytë para-kualifikuese për...

TRANSMETIMI

FBK konfirmon, të gjitha ndeshjet e Kosovës në TV

8 Gusht, 2017 @22:51

Përmes një njoftimi të lëshuar në faqen zyrtare të saj,...

PARA NDESHJES, FLET KAPITENI

Dardani: Më se të gatshëm për Estoninë

8 Gusht, 2017 @22:09

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Dardan Berisha, ka thënë...

PREJ NCAA2

Seab Webster, lojtar i ri i Prishtinës

Seab Webster, lojtar i ri i Sigal Prishtinës

8 Gusht, 2017 @13:04

Basketbollisti amerikan 198 centimetra i gjatë që luan në pozitën...

TE ESTONIA

Kitsing s’luan ndaj Kosovës

Photo: Taavi Sepp/ delfi.ee

8 Gusht, 2017 @12:39

Mediat estoneze kanë bërë të ditur sot se njëri ndër...

PARA NDESHJES, FLET SELEKTORI

Greenberg: Me mbrojtje të lartë ndaj Estonisë

8 Gusht, 2017 @9:50

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në përgatitjet e fundit të...

NË KRYEQYTET

Michael Glover zyrtarizohet nga Prishtina

7 Gusht, 2017 @10:27

Basketbollisti amerikan 30 vjeçar, Michael Glover, është...

BELFIUS-DEMIR

Demir mposht Belfiusin, Prishtina bie në pozitën 3

Fotot: fibaeuropecup/17-18

14 Nëntor, 2017 @23:50

Skuadra favorite e Grupit G të FIBA Europe Cup, Demir Insaat, ka...

TOP 10 @ GAMEWEEK 9

TOP10: Hyden i Trepçës, lojtari i xhiros IX

Julian Hyden, KBTrepça/ BOROZANI/A.P.

14 Nëntor, 2017 @15:29

Amerikani i Trepçës, Julian Hyden, është përzgjedhur...

TERMINET E XHIROS SË DHJETË

Xhiroja X: 3 ndeshje nesër, 1 pasnesër

BOROZANI/ A. P.

14 Nëntor, 2017 @13:33

Superliga vazhdon në mesjavë. Xhiroja e dhjetë e garës elite...

RAHOVECI - PRISHTINA

9/9, Prishtina vazhdon fitoret

13 Nëntor, 2017 @20:33

Vazhdon forma perfekte e Prishtinës në Superligën e Kosovës në...

RAHOVECI - PRISHTINA

Kalojnë 20 minuta, Prishtina +25

Borozani/Arkiv

13 Nëntor, 2017 @19:37

Pas 20 minutave lojë në Gjakovë, Prishtina po avacon me 25 pikë...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga