Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Andi Koshi rikthehet në Belgjikë

Andi Koshi rikthehet në Belgjikë

27 Korrik, 2018 @12:01

Pasi kaloi një vit te skuadra e PSV-së në Holandë, Andi Koshi është rikthyer në Belgjikë.

Në fakt gjakovari 17-vjeçar, që është i lindur në Belgjikë dhe është zhvilluar si futbollist në akademinë e Anderlechtit, është blerë nga skuadra franceze e Monacos, mirëpo 6 muajt e ardhshëm do të luajë në Belgjikë te skuadra e Cercle Brugge, pasi që kjo skuadër është pronë e skuadrës franceze të Monacos.

Koshi luan në rolin e mesfushorit sulmues, ndërsa është edhe kapiten i Kombëtares së Belgjikës për grupmoshat U17.

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 Korrik, 2018 @9:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin...

DUDELANGE - DRITA

Drita bie në pjesë të dytë, por ka shpresë

Foto: DritaFC/ fb

26 Korrik, 2018 @19:21

Në ndeshjen e parë, në kuadër të rrethit të dytë kualifikues...

11-SHET

Formacionet: Dudelange - Drita

26 Korrik, 2018 @17:19

Janë publikuar formacionet startuese të Dudelanges dhe të Dritës....

ALPHONSO DAVIES

Bayern bën rekord transfer nga MLS

26 Korrik, 2018 @16:15

Rekord kampioni i Gjermanisë, Bayern Munchen, ka zyrtarizuar blerjen...

ZYRTARIZOHET

Tovërlani i kthehet Superligës

BOROZANI/ E. D.

26 Korrik, 2018 @14:30

Trajneri i dikurshëm i Prishtinës dhe së fundi i Ferronikelit,...

NEW NUMBER

Mbappe ndërron numrin e fanellës

Foto: dailystar

26 Korrik, 2018 @13:40

Supertalenti i PSG-së, Kylian Mbappe, nuk do ta bart më numrin 29...

NEW NUMBER

Mbappe ndërron numrin e fanellës

Foto: dailystar

26 Korrik, 2018 @13:40

Supertalenti i PSG-së, Kylian Mbappe, nuk do ta bart më numrin 29...

ZYRTARE

Malcom, zyrtarisht i Barcelonës

Foto: FC Barcelona

24 Korrik, 2018 @18:08

Edhe pse dje Roma e zyrtarizoi arritjen e marrëveshjes për...

MEDIA TALK

Wolves para kreatorit portugez

REUTERS/Arkiv

23 Korrik, 2018 @14:20

Skuadra e ritkhyer në Premier Ligë të Anglisë këtë stinor,...

ADRIEN RABIOT

Barça pranë mesfushorit të Parisit

18 Korrik, 2018 @23:17

Barcelona ka arriur marrëveshje personale me mesfushorin parisien,...

DREJT LARGIMIT?

Kapiteni i Milanit në shitje

Foto: acmilan.com

18 Korrik, 2018 @22:52

Raportet nga mediat italiane thonë se Milan është i gatshëm ta...

Të gjitha lajmet nga Ligue 1